خرید اکانت فیلترشکن جدید kerio در سایت قرار داده شد این سرویس ارزان با سرویس های openvpn و cisco vpn در یک اکانت ارائه خواهد شد

خرید آنلاین کریو در انتهای صفحه قابل خریداری است این فیلترشکن برعکس سرویس های رایگان سایفون بسیار پر سرعت بوده و تنها با خرید اکانت کریو

تمامی سایت های از جمله فیس بوک و یوتیوب را با سرعت بالا باز کنید

فیلترشکن کریوسرویس فیلترشکن vpn با قابلیت خرید آنلاین در قالب چندین لوکیشن آمریکا – کانادا – هلند – آلمان – انگلستان اضافه شد همچنین خرید کریو پر سرعت و بدون قطعی مجدد در دسترس قرار گرفت .

این فیلترشکن بسیار قوی فقط در سایت vpnorder عرضه شده است.

از این پس خرید آنلاین vpn و kerio از لینک های زیر منتهی به سیستم پرداخت آنلاین مقدور می باشد.

 عوامل تاثیرگذار براندازه فرم سینه هادربانوان | سایت تخصصی اسماعیل جعفرپور

مشاوره ( تمرين ، تغذيه )
پرداخت اینترنتی

http://www.e-jafarpoor.com/wp-content/uploads/2013/10/dargah1.jpg

محبوبترین ها

عوامل تاثیرگذار براندازه فرم سینه هادربانوان

fitness model عوامل تاثیرگذار براندازه فرم سینه هادربانوان

داشتن بدنی خوش فرم زیبا و سفت آرزوی هر فردی در زندگی می باشد . از خانم ها گرفته تا آقایان و از جوانان گرفته تا افراد میانسال دوست دارند بدنشان شل و افتاده نباشد بلکه شکمی عضلانی و سینه ای سفت و برجسته داشته باشند. در این مقاله روی سخن ما با بانوان است . شاید سوال تمام بانوانی که به سلامتی و فرم ، شکل ، سایز و زیبایی اندام خود اهمیت می دهند این باشد چگونه به سینه های خود سایز ، فرم و شکل دهیم ؟ در جواب شما را به خواندن مطالب زیر دعوت می کنم

پروتئین : پروتئین یکی از ارکان اصلی برنامه غذایی انسانهاست. بدن انسان با استفاده از پروتئینهای دریافتی قادر به ساخت بافت جدید و افزایش ساخت ماهیچه خواهد بود. دریافت ناکافی پروتئین موجب میشود نه تنها بدن نتواند بافت ماهیچه ای جدید ایجاد نماید بلکه ممکن است قسمتی از بافت ماهیچه ای را نیز از دست دهد.
تحقیقات نشان داده است دخترانی که در برنامه غذایی خود از مقادیر بالای پروتئین حیوانی و چربی استفاده می نمایند زودتر بالغ شده و مقادیر زیادتری استروژن آزاد در خون خود دارند.
در مقابل افزایش میزان دریافت غذاهای گیاهی موجب افزایش غلظت shbg یا گلوبولین چسبنده به هورمون **** می شود که در نتیجه این امر و چسبیدن shbg به استروژن ، غلظت میزان استروژن آزاد خون کاهش می یابد.
استروژن یکی از عوامل کمک کننده به رشد پستان هاست.

 

کلسترول : کلسترول نوعی چربی است که سلول های بدن شما را در ساخت دیواره سلولی قوی تر یاری می نماید. این ترکیب در داخل سلول ها به هورمون های استروئیدی از جمله استروژن تبدیل می شود. بدیهی است محدودیت دریافت کلسترول که در نتیجه کاهش میزان دریافت غذاهای حیوانی رخ می دهد نهایتا می تواند بدن را از ساخت ماهیچه*های جدید – از جمله ماهیچه برای پستان – بازدارد.
کلسترول برای عملکرد مناسب در بدن نیازمند هورمون تیروئیدی t3 است. کمبود t3 می تواند منجر به افزایش کلسترول غیر قابل استفاده در خون فرد گردد. در این دسته از افراد اگر چه کلسترول خون بالاست اما بکار تولید هورمون استروژن نمی آید. به همین دلیل تجربه نشان داده است خانم های مبتلا به کم کاری تیروئید برای بازگرداندن فرم ماهیچه و پستان های خود و موفقیت در کاهش کلسترول خون نیازمند به درمان دارویی بیماری کم کاری تیروئید شان هستند.

چربی : بدن خانم ها به گونه ای طراحی شده است که چربی های اضافه خود را در قسمت پائین تنه ذخیره نماید. این امر به حفاظت از اندام های تناسلی خانم ها کمک می کند. هنگامی که چربی لازم در قسمت پائین تنه ذخیره گشت مقداری از آن نیز برای زیبایی در پستان ها ذخیره می شوند.
هنگام رژیم گرفتن ، بدن در حالت گرسنگی قرار می گیرد و حالتی اضطراری پدید می آید که بدن را مجبور به استفاده از ذخایر و اندوخته های خود می کند. از آنجایی که در چنین حالتی همچنان حفاظت از اندام های تناسلی مهم تر از زیبایی پستان هاست بدیهی است که چربی پستان ها نیز سریع تر از دست برود.
- تنها زمانی که ارزش پستان ها بیش از حفاظت از اندام ها تناسلی است ایام شیردهی می باشد و به همین دلیل است که بعد از شیردهی خانم ها احساس می کنند لازم است از سوتین های بزرگتری استفاده نمایند.

محرک ها : محرک هایی مانند قهوه و طیف وسیعی از داروهای رژیمی می توانند اثرات نامطلوبی در کیفیت پستان های شما داشته باشند. بعضی از محرک ها با تاثیر بر غدد فوق کلیوی ترشح نوراپی نفرین را افزایش می دهند. این محرک ها گیرنده هایی را در سلول های چربی فعال می نمایند که موجب تسریع سرعت سوخت چربی ها به عنوان منبع انرژی می شوند. همچنین محرک ها ترشح ترکیبی شیمیایی به نام دوپامین را افزایش می دهند. ترشح این ماده شیمیایی عصبی یا نوروکمیکال به خودی خود بد نیست اما می تواند منجر به کاهش اثر پرولاکتین شود. پرولاکتین هورمونی است که می تواند منجر به رشد بهتر پستانها گردد.

کربوهیدرات ها : هورمون رشد می تواند منجر به ترشح هورمون رشد شبه انسولینی یا igf شود. بیشترین میزان هورمون رشد بدن انسان در طول خواب و بعد از ورزش تولید می شود. استفاده از کربوهیدرات ها می تواند میزان ترشح هورمون رشد و igf را کاهش دهد. به همین دلیل خانم های که قصد دارند اندازه و سایز پستان خود را افزایش دهند نباید قبل از خواب و قبل و بعد از ورزش کربوهیدرات مصرف نمایند.

خواب : بیشترین میزات ترشح هورمون رشد در بدن انسان مربوط به زمان خواب است. به همین دلیل به کودکان توصیه می شود که به میزان کافی استراحت نمایند. تحقیقات نشان می دهد میزان ترشح هورمون رشد در بزرگسالانی که رشد شان متوقف شده نیز در ۹۰ دقیقه اول خواب به بیشترین حد خود می رسد. همانطور که قبلا توضیح داده شد مصرف کربوهیدرات قبل از خواب می تواند میزان ترشح هورمون رشد را کاهش دهد اما مصرف پروتئین می تواند این میزان را افزایش دهد.

ماساژ : ماساژ در دو سطح می تواند شما را یاری نماید. ابتدا باید از ماساژ کلی و آرام استفاده نمود . این ماساژ می تواند منجر به افزایش میزان خون رسانی و رسیدن مواد مغذی لازم برایرشد به پستان های شما شود.
مرحله دوم ماساژ نوک و هاله قهوه ای پستان است که می تواند منجر به افزایش پرولاکتین شود. پرولاکتین همان هورمونی است که در اواخر ودران باردار و در طول دوران شیردهی موجب افزایش اندازه پستان های شما می شود.
لازم نیست زمان زیادی را صرف این گونه ماساژ ها نمایید. تنها چند دقیقه کافی است.

حرارت : حرارت می تواند با افزایش فعالیت آنزیم آروماتاز میزان تبدیل هورمون تستوسترون به استروژن را افزایش دهد. سرد بودن بدن – مانند آنچه در خانم های مبتلا به کم کاری تیروئید شایع است – می تواند موفقیت برنامه افزایش سایز پستان ها را تحت تاثیر قرار دهد.
دقت کنید در استفاده از گرما و حرارت زیاده روی نشود زیرا حرارت زیاد علاوه بر آنکه می تواند آنزیم آروماتاز را از بین ببرد این توانایی را دارد تا شما را متقاعد نماید که داشتن پستان هایی کوچک خیلی بهتر از داشتن پستان هایی بزرگ اما با پوستی سوخته و خراب است.

استرس : استرس ، ترس و هیجان میزان ترشح هورمون کورتیزول را افزایش می دهد. افزایش کورتیزول موجب از دست رفتن و تحلیل عضلات و ایجاد چربی در اطراف اندام های داخلی می گردد. عصبانیت و تحریک پذیری ترشح آدرنالین را نیز افزایش می دهد که همانطور که می دانید و قبلا هم توضیح داده شد نتیجه ای جز استفاده از چربی ها به عنوان منبع انرژی نخواهد داشت.

 ۳۲۷ دیدگاه برای “عوامل تاثیرگذار براندازه فرم سینه هادربانوان”

 • کیوان می‌گه:

  سلام آقا اسماعیل مطالب خوبی گذاشتی و منتظر مطالب علمی وخوب شما هستم دمت گرم

 • حسن زاده می‌گه:

  جالب بودوبسیار علمی منتطر مطالب بعدی شما هستیم.

 • پریا می‌گه:

  با سلام مطالبه جالبی بود میتونم خواهش کنم طریقه صحیح ماساژ رو هم توضیح بدید ممنون

 • مریم می‌گه:

  با تشکر میشه لطفا یک برنامه تمرینی برای خانمهایی که مبتدی هستندبزارین من تو هر سایتی گشتم نبود فقط برا اقایون هست با تشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام خسته نباشید خدمت شما و از اینکه برای سایت خودتان نظر فرستادید . به چشم در اسرع وقت برنامه تمرینی بانوان را تو سایت خودتان مشاهده خواهید نمود واینکه بیشتر برای خانم های علاقمند به بدنسازی خواهم نوشت

 • سحر می‌گه:

  با سلام

  مرسی از مطالب خوبتون،میخواستم بدونم که آیا بدنسازی باعث کوچک شدن سینه ها می شود؟چون من خیلی شنیدم افرادی با داشتن سینه های خوب بعد از بدن سازی سینه هاشون کوچک شده

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، سینه بانوان از دو بخش عضلات سینه و بافت اسفنجی تشکیل شده عضلات سینه یا ماهیچه های سینه ای بزرگ چه در آقایان و چه در بانوان با ورزش کردن هم ممکن است حجیم شود یا اینکه حجم خود را از دست بدهد ولی بافت اسفنجی چنین خاصیتی ندارد و عواملی مثل ژنتیک ، دوران بارداری و شیردهی و سایر موارد خاص بانوان ممکن است در اندازه و سایز آن تاثیر داشته باشد و به طور کل شما با ورزش می توانید به بهترین فرم ایده آل در اندازه و فرم سینه ها برسید . و در جواب سوال شما ممکن است فردی با ورزش کردن و کم کردن وزن، چربی های بدن را سوزانده و لاغر به نظر برسد و این طبعی است که چربی سوزی در کل بدن اتفاق افتاده و ممکن است در چنین شرایطی سینه ها هم کوچک به نظر برسند

   • سحر می‌گه:

    آقای جعفر پور میشه اون تمرینات خوش فرم کردن سینه رو بگید؟چون من خودم دوست دارم که بدنسازی کار کنم ولی از بابت کوچک شدن سینه ها نگران هستم،ولی اگه راهی باشه که این اتفاق نیوفته دوست دارم که انجام بدم.ممنون از راهنماییتون

 • Mary می‌گه:

  سلام خدمت شما. امیدوارم عالی باشید. تشکر بابت مطالب خوبتون. میخواستم بدونم چه دستگاهی از دستگاه های بدنسازی باعث سفت شدن و خوش فرم شدن سینه میشه؟ لطفا طرز درست استفاده کردنش رو هم بگید. شادوقدرتمند وسبز باشید:-)

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، با تمرین روی بخش بالایی سینه با وزنه های آزاد مثلاً دمبل روی میز با شیب ۴۵ درجه و دستگاه فلای نشسته و حرکاتی که عضلات سینه شما را حجیم تر کنند . به یاد داشته باشید دستگاه ها معجزه نمی کنند مهم، تمرین مداوم و مستمر روی عضلات بدن است به همراه غذای خوب و استراحت جهت ریکاوری و رشد . موفق باشید

 • آتوسا می‌گه:

  سلام،خسته نباشید!
  مطالبتون عالی بود!من به شخصه هیچ کدوم از چیزهایی رو که اینجا خوندم نمی دونستم واقعا ممنون!باتوجه به این که اسم قهوه رو جزء محرک ها نوشتین خواستم بدونم چای سبز هم که کافیینش زیاده جزء محرک ها به حساب میاد یا خیر؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام ، شما لطف دارید این سایت هم متعلق به تمام دوستان و ورزشکاران عزیز می باشد . ممنون از اینکه نظر میدید . در مورد سوالی هم که پرسیدید بای عرض کنم چای هم مثل قهوه کافئین داره و تمام خواص قهوه را هم داره البته درصد کافئینش نصف قهوه هستش و یعنی هر ۲ استکان چای به اندازه یک استکان قهوه کافئین داره موفق باشید

 • barbie می‌گه:

  سلام،خسته نباشید!
  آقای جعفرپور به طور کلی اگه بخام بپرسم،من دوس دارم اندامم شبیه همین خانومی که اون بالا عکسش هست بشه،ممکنه در مورد اینکه چه رشته ی ورزشی ای رو باید انتخاب کنم،بنده رو راهنمایی بفرمایین؟البته یه جایی تو سایتتون خوندم که باید سال ها تمرینات ایروبیک و بدنسازی رو باهم انجام داد ولی ترجیح دادم باز از خودتون بپرسم که مطمئن شم.خیلی مرسی ازاین که به سوال هام جواب میدین.دوستتون داریم واقعا کسانی مثل شما باعث افتخار کشور هستن!پاینده باشید.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام و خسته نباشید باید عرض کنم شما لطف دارید و من لایق این همه تعریف و تمجید نیستم. این سایت متعلق به شما و همه عزیزان ورزشکاره . بله عزیزم برای خوش فرم شدن باید ورزش کنی ، اصول تغذیه را رعایت کنی ، یک مربی آگاه به علم روز داشته باشی ، خواب و استراحت کافی جهت ریکاوری عضلات داشته باشی ، و از همه مهمتر صبور باشی . با این مطالبی که گفتم شاید بعضی ها فکر کنن که این ورزش چقدر دردسر داره ، نه عزیزم این مطالب یعنی زندگی سالم یعنی خوب خوابیدن ، خوب غذا خوردن ، خوب کالری سوزاندن و خلاصه اینکه باید واسه بدنت وقت بذاری و تنبلی را بذاری کنار منم کمکت می کنم . موفق باشی و ورزشکار

 • سمانه می‌گه:

  سلام و وقت شما به خیر
  متاسفانه من بعد از زایمان و ۲ سال شیر دهی سینه های اویزان و بزرگی پیدا کرده ام — چه جوری میتونم این ها رو کوچک کنم.
  با تشکر از شما

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با عرض سلام ، سینه بانوان از دو بخش عضله سینه ای بزرگ و بخش اسفنجی تشکیل شده، عضلات سینه را میشه مثل سایر عضلات بدن با ورزش و بدنسازی حجیم نمود و بهش فرم داد ولی بخش اسفنجی با ورزش تغییر نمیکنه و همانطور هم که خودتون می دونید در دوران حاملگی و در دوران شیردهی با توجه به شرایط مختلف سایز و حجمش تغییر می کنه و بعد از این دوران نیز به حالت اولیه برمیگرده زیاد نگران نباشید و با ورزش و قطع شیردهی می توانید به فرم دلخواه برسید ممکنه کمی زمان ببره این نباید شما را مایوس کنه موفق باشید

 • سیما می‌گه:

  سلام خسته نباشید . ببخشید سوتین ابری سینه ها رو کوچیک میکنه یا نه؟ من ۲۶ سالمه .۴۶ کیلو .
  سینه هام خیلی کوچیکه .خیلی ناراحتم .اصلا ااحتیاجی به سوتین ندارم.شنیدم عرق رازیانه هورمون زنانه داره . سینه ها رو بزرگ میکنه .به نظر شما اسفاده ش ضرر داره؟ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام ، خسته نباشید شما در مسج نوشتید با قد ۱۶۰ و وزن ۴۶ دکتر به شما گفته وزن مناسبی نسبت به قد خود دارید . عزیزم این وزن اصلاً مناسب قد شما نیست حتی اگر قد شما ۵۵ هم باشد بازم۷کیلو کمبود وزن دارید و برای اینکه به اندام ایده آل برسید در درجه اول باید وزن خود را زیاد کنید . به نظر من این کوچکی فقط در قسمت سینه نیست و در کل اندام شما مشهوده ولی شما نسبت به سینه ها حساس شدید. به نظر من سعی کنید با مصرف وعده های غذایی بیشتر در شبانه روز ( ۶ وعده غذایی ) وزن خود را زیاد کنید . و برای بزرگتر شدن بافت اسفنجی سینه های خود هم دنبال راه های اصولی باشید . عرق رازیانه و دیگر عرقیات شاید مفید باشند ولی فواید آنها در این مورد به حدی نیست که مشهود باشه . در ضمن سوتین ابری هم به نظر من ربطی به کوچک شدن سینه ندارد اگر چنین چیزی باشه همه ما روی تشک های ابری می خوابیم پس باید هر شب بدن ما کوچکتر بشه . فعلاً با مصرف غذای بیشتر و گاهی هم ماساژ ( سلف ماساژ یا خودماساژی ) می توانید جریان خون را در سینه های خود زیاد تر کرده و به اندام مناسب تری برسید و هم از دست سینه های کوچک خلاص شوید

   • سیما می‌گه:

    بازم سلام . ببخشید آقای جعفرپور شما صابون یا کرم یا قرص خاصی سراغ ندارید که با استفاده از اونا س ینه ها بزرگ بشه؟ من تو پیام خدمتتون گفتم چون شاغلم اصلا وقت آزاد ندارم که برم باشگاه .برای ماسا‍ژ هم یه بار کرم بزرگ کننده سینه گرفتم و هرشب بعده استفاده ماساژ دادم ولی هیچ تاثیری روم نداشت.دارم افسردگی میگیرم.آخه دوستم همون کرمو استفاده کرد ولی روش تاثیر داشته.تورو خدا کمکم کنید .مرسی

 • سها می‌گه:

  یعنی چی اقای جعفرپور یعنی نمیشه بافت اسفنجی سینه رو سفت کرد؟من جایی خونده بودم که این بافت چون از چربی تشکیل شده و ماهیچه نیست قابل سفت شدن نیست،حالا سوالم اینه که پس چطور این بدنسازان خانوم که عکسشونو میبینیم بدون سوتین سینه های سفت و خوش فرمی دارند؟؟بالاخره میشه بافت اسفنجی سینه رو سفت و گرد یا نه؟!

  • میلاد می‌گه:

   عمل زیبایی انجام دادن !

  • سلام ، منم گفتم این بافت اسفنجی بیشتر به ژنتیک و هورمون های بدن مربوط می شود تا به ورزش . با ماساژ می توان جریان خون در قسمت سینه را زیاد نمود تا خون رسانی و غذا رسانی در آن قسمت زیاد شود و به شکل بهتری در آید . اینکه چرا خانم های بدنساز حرفه ای سینه های سفت و برجسته ای شبیه به مردان دارند بخاطر استفاده از هورمون تستسترون است که یک هورمون مردانه می باشد و آنها ساعت ها با تمرینات بدنسازی و رژیم غذایی زیر نظر بهترین متخصصین به این درجه رسیده اند . بازم اگر مشکلی دارید با بنده تماس بگیرید تا کمکی از دستم بر بیاد انجام بدم

 • پریسا می‌گه:

  عالی بود.مرسی

 • آیدا می‌گه:

  سلام و با تشکر از مطالب آموزنده شما.من مشکل پهلو و شکم دارم و بدن سازی نیز کار میکنم.چه نرمشی برای من ضروری است…ممنون از راهنماییتون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، بهترین راه برای سوزاندن و آب نمودن چربی های اطراف پهلو و شکم ، ورزش هوازی مثل پیاده روی تند روی تردمیل یا هوای آزاد ، دوچرخه سواری ، رقصیدن به صورت پایکوبی می باشد. و اگر با این ورزش ها تمرینات با وزنه را هم اضافه نمایید علاوه بر چربی سوزی بدنی خوش فرم هم خواهید داشت البته با رعایت اصول تغذیه ورزشی . با تمام گفته های مطالب بالا بدنی نمی دانم با چه برنامه ای تمرین می کنید یا چگونه غذا می خورید ؟ و هیچ گونه اطلاعاتی هم از سایز بدنی شما ندارم در هرصورت بنده یک جواب کلی دادم . امیدوارم به بهترین شرایط بدنی برسید . موفق باشید

 • سولماز می‌گه:

  سلام آقای جعفرپور من۲۲سالمه و تقریبا۸ ساله که ۱۰کیلو اضافه وزن دارم اراده خوبی ندارم یعنی تو شهرستان امکانات خوبی هم نداریم از طرفی چون چربی های بدنم ماله خیلی وقته پیشه سوزوندنشون خیلی سخته اگه امکانش هست یه روش لاغری مفید بهم بدید.قدم۱۶۴ و وزنم ۷۰الان ۸ساله که تو همین وزنم اگه احیانا ۱ یا ۲ کیلو هم کم کنم خیلی زود دوباره اضافه میکنم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام . وزن نرمال برای شما ۶۲ کیلو می باشد و با این شرایط شما ۸ کیلو اضافه وزن دارید . نگران نباشید چون کسانی بودند با وزن ۱۱۰ کیلو و با رعایت بعضی از قوانین تغذیه ورزشی و برنامه غذایی که برایشان تنظیم نمودم و همچنین رقصیدن یک ساعته در روز به وزن ۷۵ کیلو رسیدند البته در طی مدت ۶ ماه و این را باید یادآور شوم که هیچ گونه افتادگی و سلولیت یا عارضه دیگری هم دچار نشدند شما هم خیلی راحت می توانید به وزن دلخواه برسید . به قسمت مشاوره در این سایت بروید و آنرا خوب مطالعه فرمایید و مشخصاتی را که خواستم برام به ایمیل مشاوره بفرستید تا در اسرع وقت برایتان برنامه غذاییو تمرین هوازی طراحی نمایم . آرزوی ما موفقیت و سلامت شماست

   • فری می‌گه:

    سلام. خسته نباشید.
    اولین باره که به سایت شما اومدم و خیلی برام جالب بود که چقدر با حوصله به همه پاسخ دادید. واقعا احساس راحتی به آدم دست میده که کسی اینطور با دقت به مشکلاتمون گوش کنه.ممنون

    • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

     با سلام ، خواهش می کنم عزیزم من در خدمتم

     • رخساره کاظمی می‌گه:

      با سلام مجدد سوالی داشتم اینکه آیا بعنوان کسی که به مطالب روز دسترسی دارید آیا کرم و یاداروی خاصی در رابطه با سفت شدن سینه می توانید معرفی بنماییدممنون میشم

     • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

      عزیزم همه این کرم ها و داروها در حد تبلیغات هستند . شما می توانید از سلف ماساژ برای پرخون کردن و برجستگی سینه ها استفاده کنید یا اینکه با تمرین بر روی عضلات پشت سینه های شما را برجسته نمائید

 • مهتاب می‌گه:

  سلام من ۲۲ سالمه و وزنم ۴۴ کیلو و قدم ۱۶۱ .ما خانوادگی لاغریم و من بیماری هم ندارم می خواستم بدونم من چیکار باید بکنم؟یه مدت هم بدنسازی رفتم ولی فرق انچنانی نکردم .لطفا منو راهنمایی کنید.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام ، به سمت راست سایت روی مشاوره کلیک کن . سایز بدن خودت را برام ایمیل کن به ایمیل مشاوره که در بالای صفحه نوشته شده نگران نباش چون با غذای طبیعی هر چقدر بخواهید وزن اضافه می کنید فقط باید بدانید مقدار کالری دریافتی و انرژ مصرفی شما چقدر است به همین راحتی کافیه ۵۰۰ کیلو کالری به نیاز روزانه خود اضافه کنید تنها چیزی که عاید شماست ۱ کیلو وزن در هفته می باشد

 • roza می‌گه:

  سلام
  اندازه ران و باسن ام نسبت یه بدنم بزرگ است.
  چطور میتونم آنه را کوچک کنم؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام ، شما با تمرینات هوازی مثل پیاده روی و رقص و همچنین تمرینات بدنسازی می توانید به سایز و فرم دلخواه برسید. البته باید یادآور شوم رعایت اصول تغذیه ورزشی در دوران ورزش برای شما خیلی مهم است . اگر برنامه غذایی و تمرینی خواستید به قسمت مشاوره بروید و با ارسال سایز و مشخصات خود برنامه تمرینی و غذایی دریافت کنید

 • نیلو می‌گه:

  من دیروز با سایت شما آشنا شدم!! البته دیروز تا حالا هر وقتم اجازه داده توی سایت دارم مطالعه میکنم. واقعا ممنونم. تو این زمونه پیدا شدن افرادی مثل شما بخدا کیمیاست!! با مهربانی وبا حوصله به همه جواب میدین. امیدوارم توی زنگیتون همیشه از خدا برای این قلب مهربونی که دارین هدیه بگیرید.. من به این موضوع ایمان دارم که خداوند قلب مهربونو بی جواب نمیزاره..

 • ثنا می‌گه:

  سلام من ۴ ماه بدنسازی میروم با وزن ۴۶ وقد ۱۵۷ مربی به من آمینو اسید داده آیا این مکمل مناسب احتیاج هست با مکمل دیگری مصرف شود یانه؟در ضمن برای داشتن شکم چند تکه چه حرکاتی را پیشنهاد می کنید ؟با تشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام و خسته نباشید . در درجه اول شما باید یک تغذیه با پروتئین بالا داشته باشید . مکمل ها همانطور که از نامشان پیداست تکمیل کننده هستند و جای غذای اصلی را نمی گیرند اگر برای حجم و وزن مکملی می خواهید باید کربوپروتئین بخورید و اگر فقط حجم خشک می خواهید آمینو خوب است . البته باید درکنار آمینو مکمل های دیگری را هم مصرف کنید . برای شما با وزن ۴۶ کیلو سه روز تمرین با وزنه کافی است و نهایتاً ۴ روز اگر سه روز تمرین می کنید کل عضلات را در یک روز تمرین دهید و اگر ۴ روز تمرین می کنید عضلات شما را به ۲ گروه تقسیم نمایید. و رنج تکرار های شما را در بین ۸ تا ۱۰ حفظ کنید و برای هر عضله ۲ یا ۳ حرکت  در نظر بگیرید با ۳ ست . برای داشتن شش تکه شکم باید تمرین داشته باشید و عضلات شکم خود را با حرکات شکم بسازید . و البته برای کسانی که چربی زیاد دارند علاوه بر تمرین تغذیه هم نقش اساسی دارد به همراه ورزش هوازی ولی بعید به نظر برسد شما با ۴۶ کیلو وزن نیاز به این موارد داشته باشید

 • صبا می‌گه:

  سلام ممنون بابت سایت خوبی که دارید .
  من دقیقا چطوری میتونم به صورت اصولی ۱ سایز به سایز سینه م اضافه کنم ؟؟ یعنی امکان داره ۱ سایز بزرگتر شه ؟؟ من بدنسازی میرم اما مربیم میگفت توقع مجیکال نداشته باش خیلی کم بزرگ میشه . بعد اگه راهی هست ، چقد طول میکشه به این سایز برسم و چجوری ؟ مرسی

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام و خسسته نباشید ، با ورزش و تغذیه هر چیزی امکان داره فقط باید با صبرو حوصله راه اصولی و درست را انتخاب نمایید .بهترین راه ورش هستش و شما نباید نگران وقتش باشید عجله در ورزش جایی نداره با من تماس بگیرید

 • صبا می‌گه:

  چجوری میتونم باهاتون تماس بگیرم ؟ میشه یه آی دی معرفی کنین ؟
  ممنون

 • سارا می‌گه:

  سلام. وزن من ۵۴ قد ۱۶۸ قبلا ۵۸ ۶۰ بودم اما الان راضی هستم فقط دوس دارم بدنم سفت بشه آخه چون لاغر شدم بدنم کمی شل شده و سینه هام کوچیک وکمی شل شدهچیکار کنم ؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام عزیزم ، بهترین کار برای شما تمرینات بدنسازی و رژیم غذایی با پروتئین بالاست باید هم در نحوه تمرینات شما و هم در غذا خوردن شما یک نظارت کلی صورت بگیرد . تا به بدنی سفت و شکیل دست پیدا کنید

 • روشنک می‌گه:

  با سلام وخسته نباشید خدمت شما اقای جعفر پور من ۲۶ ساله قد ۱۵۶وزن ۷۶ کیلو اضافه وزن دارم ومیخواهم لاغر شوم مدتی است در باشگاه ورزشهای هوازی انجام میدهم که با اینکه زیاد نتیجه ای ندیده ام ولی بدنم خیلی شل شده است میخواستم بدانم برای اینکه هم بتوانم بدن سازی کنم تا بدن خوش فرمی داشته باشم وهم لاغر شوم شما چه پیشنهادی میکنید ایا وقتی با وزنه کار میکنم باید وزنه سنگین بزنم تعداد پایین یا سبک تعداد بالا تا هم چربی سوزی کنم هم بدن سازی تو رو خدا راهنماییم کنید

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام و خسته نباشید . عزیزم شما هم باید تمرین با وزنه داشته باشید و هم تمرین هوازی و از یک رژیم غذایی اصولی و ورزشی پیروی کنید رژیمی مبتنی برپروتئین بالا و کربوهیدرات های با شاخص گلسمیک پایین .. یا به قسمت مشاوره بروید اطلاعات کامل نوشته شده یا با شماره بنده تماس بگیرید( ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ ) موفق باشید

 • نازی می‌گه:

  salam
  sen:27 , ghad:153 , vazn : 52
  andamam monasebe faghat tanha chizi k hast
  yeki az sineham ye size koochik tare
  in tafavot ro chetor mitonam dorost konam
  ba varzesh mishe kari kard?

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام عزیزم ، این مشکل قابل حل می باشد خیلی از ورزشکاران تقارن اندام ندارند مثلاً پای چپ بزرگتر از پای راسته یا سینه ویا بازو با من تماس بگیرید کاملا! برای شما توضیح خواهم داد(  ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ )موفق باشید

 • elena می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید من ۲۶ سالمه ۵۸ کیلو و قد ۱۶۵ هستم بعد از زایمان سینه هایم خیلی شل و بد فرم شده است الان ۴ سال از زایمانم میگذره و اونا دیگه به حالت اولیه برنگشتن ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.همچنین میخواستم بدونم ایا حقیقت داره که اگر تمرینات بدن سازی را بعد از مدتی ول کنیم بدن شل میشود؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم به شایعات ورزش بدنسازی اهمیت ندهید. شما ۵ کیلو کمبود وزن دارید و با یک رژیم غذایی و تمرینات بدنسازی باید وزن خود را بالا ببرید . اطلاعات دقیقی از سایز و دوران شیردهی یا عدم شیردهی شما ندارم اینکه آیا اصلاً فرزند شما از شیر مادر تغذیه می کرد یا نه و اگر شیر مادر می خورد دوران شیر دهی شما چقدر طول کشیده وچه مدتی است بچه شیر نمی دهید . اطلاعات درست بدهید تا راهنمایی درست انجام بدهم . موفق باشید و تندرست و ورزشکار

 • PARYA می‌گه:

  سلام اقای جعفرپور من سینه های تقریبا بزرگی دارم و فرم گرد دارن اما سفت نیستن با داشتن برنامه هفته ای ۳جلسه فیتنس چه مدت طول میشه(با درنظر گرفتن تغییر برنامه و اینا) ک سینه هام سفت شن ۵۰درصد ؟من دوسال ک فیتنس کار لیکنم اما بب علت مصدومیت ۶ماه نرفتم جیم.میشه بگین اگ سه ج در هفته برم و بزنام غذایی سرشاراز پروتیین بگیزم چقد طول میکشه؟ با تشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام ، معمولاً تمرینات بدنسازی و رعایت اصول تغذیه در ۳ ماهه اول نتایج خوبی برای بدن به ارمغان می آورند. و این نتیجه در ۶ ماه خیلی واضح و روشن به چشم می آید و در یک سال هم که به بدنی ایده آل می رسید آنچه مد نظر شماست البته با تمرینات منظم و یک رژیم حساب شده و اصولی . در یک کلام ساده ۳ تا ۶ ماه. اگر با برنامه ریزی یک مربی آگاه و خوب تمرین کنید . موفق باشید 

 • parya می‌گه:

  سلام و خسته نباشید سایت فوق العاده ای دارید من ۲۱ سالمه و حدود ۳ سال که فیت نس کار می کنم البته ن مستمر و ۶ ماه که به علت تصاذذف و اسیب روی زانوم نرفتم جیم! من سایز سینه هام ۸۵ بزرگیشون رو دوس دارم اما خیلی شل شده بعد از این ۶ ماه توی برنامه جدیدم هم از زیرسینه دستگاه و بالا سین دستگاه و هالتر استفاده میکنم می خواستم ببینم برای سفت شدنش وزنه ها و تعداد دفعات رو چقدر بزنم؟ لطفا برای گرفتن برنامه ازتون منو راهنمایی کنید که چیکار کنم چون متاسفانه مربی من از نظر تغذییه هیچ کمکی نمیکنه !!!! با تشکر منتظر جوابتون هستم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با شماره من تماس بگیرید ( ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳) یا به قسمت مشاوره بروید و روی مشاوره کلیک کنید تمام راهنمایی های لازم انجام شده . در هر صورت بیشتر اشکال کار شما در تغذیه شماست البته کمی هم در تمرینات . منتظر تماس شما هستم . موفق باشید

 • دنیا می‌گه:

  با سلام من وزن ۴۶ وقد ۱۵۸ دارم و متولد ۷۰ هستم میخوام باشگاه بدنسازی برم ولی چون لاغرم و هیکل ریزی دارم قصد وزن کم کردن ندارم میشه بگین از کدوم وسایل برای ۱-خوش فرم کردن و بزرگ کردن سینه ها استفاده کنم؟۲-کدوم وسایل به افزایش قد حتی تا ۲ سانت!کمک میکنن؟۳-برای عضلانی شدن دست و پاها کلا درشت شدن هیکلم کدومما رو توصیه میکنین؟ممنون و با تشکر فراوان اگه ممکنه به ۳ سوال من جواب کامل بدین بازم ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام ، سن شما به ۲۱ سالگی رسیده و تقریباً صفحات رشد شما در حال بسته شدن می باشند والبته قد ۱۵۸ برای بانوان قد کمی نیست . شما ۱۰ کیلو کمبود وزن دارید که با تمرینات منظم و یک رژیم غذایی درست و حساب شده می توانید به وزن و حجم شما بیفزایید. تمرینات با وزنه و دستگاه و رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا و پروتئین بالابه شما کمک می کند که به اهداف خود برسید اگر خواهان برنامه غذایی و تمرینی هستید به قسمت مشاوره مراجعه فرمایید در صفحه اصلی سایت یا با شماره بنده تماس بگیرید ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ موفق  باشید

 • لیلا می‌گه:

  سلام مرسی از سایت مفیدتون.من همه جای بدنم خیلی خوبه فقط سینه هام خیلی شل و یکم بزرگه.۲ماهه بدنسازی میرم ولی تاثیر نداشته.ایا اصلن میتونم با ورزش سفت و کوچیکش کنم.حاظرم به خاطرش شده ۵سالم ورزش کنم.در ضمن شیردهی و زایمان نداشتم.ممنون میشم راهنماییم کنین.چه حرکاتی رو برم خوبه

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، مطالب عوامل تاثیر گذار بر اندازه و فرم سینه ها در بانوان را به دقت بخوانید و برای مشاوره و صحبت تخصصی بیشتر با بنده به شماره ( ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ ) تماس بگیرید چون مطالب و موضوعات در این زمینه زیاد است امیدوارم بتونم کمک کنم منتظر تماس شما هستم

 • مریم می‌گه:

  سلام مرسی از سایت مفیدتون.

 • پریسا می‌گه:

  سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون.برای کوچیک و سفت کردن سینه چه حرکاتی برم.بعد چن ماه تاثیر میزاره؟مرسی

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم هیچ اطلاعاتی از بدن شما ندارم و همچنین از سابقه ورزشی شما . حرکات برای عضلات سینه زیاد است . ولی باید ببینیم نیاز شما کدام حرکت است لطف کنید اطلاعات درست بدهید تا بتوانم کاملاً توضیح دهم

 • فاطیما می‌گه:

  سلام.ممنون از مطالب و سایت عالیتون.من ۲۷ سالمه.قدم ۱۵۷ و وزنم۵۴٫ حدود ۴ سال قبل به صورت حرفه ای ۱ سال بدنسازی کار کردم و همراه با مکمل هایی که مربی به من داده بود. ولی بعد به دلایلی نتونستم بدنسازی را دنبال کنم و با این که در این سالها مرتب ورزش کردم(پیلاتس و یوگا)بدن خیلی شل و بدفرمی پیدا کردم . فرم بدنیم مثلث بر عکسه.مخصوصا ناحیه باسن و رانهام خیلی دچار سلولیت شده.آیا راهی برای سفت و شکیل و متناسب شدن اندامم هست.ممنون می شم اگه جوابم رو بدید.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، از آنجائیکه سابقه ورزشی زیادی دارید بدن شما خیلی زود به فرم عالی برمی گردد و جای نگرانی نیست . فقط باید از یک رژیم با پروتئین بالا استفاده نمایید و ۳ روز در هفته تمرین بدنسازی داشته باشید و . با صبر و حوصله در عرض چند ماه به فرم مناسب خواهید رسید. با بنده تماس بگیرید یا سایز خود را به آدرس ایمیل مشاوره بفرستید تا برای شما برنامه غذایی و تمرینی بنویسم

 • سما می‌گه:

  سلام من متولد ۷۵ قدم ۱۶۶ و وزنم ۵۶ کیلو هست کلا تو پرم چون مدرسه میرم تو خونه ورزش میکنم ولی سینه هام خیلی خیلی کوچیکن نمیدونم چی کار کنم….

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام ، عزیزم شما هنوز تو سنین رشد هستید و سن شما هنوز کمتر از آن چیزی است که بخواهید مکمل مصرف کنید. شما با یک رژیم غذایی درست و حساب شده و با تمرینات هوازی مثل رقصیدن در خانه می توانید به فرم خوبی برسید. زیاد تو پر هم نیستید با قد ۱۶۶ باید وزنی معادل ۶۲ تا ۶۴ داشته باشید. پس زیاد حساسیت به خرج ندهید. هنوز صفحات رشد شما در حال رشد طولی هستند . هنوز تبادل هورمونی بدن شما در حال نرمال شدن هست انتظار نداشته باشید با سن ۱۶ سال اندامی و سایز سینه ای مثل خانم های ۲۵ ساله یا بالاتر داشته باشید. و به بعضی از همسن و سال های خود نگاه نکنید شاید ژنتیک بدنی آنها و ترشح هورمونی بدن آنها با شما متفاوت باشد. صبورانه در انتظار زمان بمان . همه چیز به وقت خودش روی می دهد . باغبان اگر باغش را غرق آب هم بکند درختان هرگز خارج از فصل میوه نخواهند داد. اگر دنبال توضیحات بیشتر هستید با شماره من ( ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ ) تماس بگیرید. موفق باشید

 • سما می‌گه:

  مرسی که سوالمو پاک کردید

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   عزیزم سلام ، بنده سوال کسی را پاک نمی کنم . هر سوالی هم باشه جواب علمی و منطقی خواهم داد . چرا باید سوال شما را پاک کنم سوال کنید با نهایت دقت جواب خواهم داد

 • سما می‌گه:

  خب پرسیدم دیگه جناب جعفر پور …
  معذرت میخوام سوالمو ندیدم فک کردم پاک کردید…

 • سما می‌گه:

  ممنونم واقعا :-) :-*

 • الهام می‌گه:

  با سلام.من ۲۵ سالمه با قد ۱۶۹ و وزن ۵۴،الان ۱ ماهه که بدنسازی میرم.برنامه ای که بهم داده،ست های۶*۴ تایی هست و سه روز در هفته باشگاه میرم،به این صورت که یک جلسه تمرینات بالا تنه و یک جلسه تمرینات پایین تنه را انجام می دهم.هدفم از رفتن به بدنسازی پرکردن چاله ای که در باسنم دارم،سفت و خوش فرم کردن سینه،پر کردن ساق پا،باریک کردن کمر،آب کردن شکم،خوش فرم شدن ران می باشد.راهنماییم کنید ممنون.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم برنامه ای که شما دارید تمرین می کنید اصلاً با اهداف شما سازگار نیست . ست های ۶ تایی بیشتر برای زیاد کردن قدرت مورد استفاده قرار می گیرد . چون شما بدنسازی را تازه شروع کردید باید کل عضلات بدن را در یک روز تمرین دهید و هفته ای هم ۳ بار این تمرینات را تکرار کنید . مشکل شما وزن شما نیست شما علاوه بر اینکه مشکل اضافه وزن ندارید بلکه کمبود وزن هم دارید . مشکل شما در تقسیم نادرست چربی در بدنتان است . نگران نباشید  با یک رژیم غذایی درست و تمرین درست در کوتاهترین زمان به اهدافتان برسید بنده در خدمتم

 • الهام می‌گه:

  خیلی ممنون از راهنماییتون.پس از این به بعد روی برنامه ای که خودتون میدید حساب می کنم.چون توی باشگاه بیشتر اوقات اصلا مربی نیست یا اهمیت نمیده و مثلا برنامه من رو منشی برام نوشت و بعد خانم مربی تایید کرد!!!اصلا از باشگاهش راضی نیستم.اما نزدیکترین باشگاه بدنسازی با دستگاه به محل زندگیمه.بنابراین مجبورم همونجا برم اما نیاز به یک برنامه اصولی و درست دارم. با تشکر

 • Nosha می‌گه:

  با سلام
  من ۳۴ سال دارم قدم ۱۵۷ وزنم ۵۷ کیلو است بالا تنه پری دادم ولی قسمت ران وپاها لاغر است و به علت زایمان قسمت شکم افتادگی پیدا کرده در حاله حاضر ۱۰ روزه باشگاه میرم و با دستگاه کار میکنم و خاستم ازورزش اینه که قسمت پاهام حجم بگیره باسنم خوش فرم بشه واینکه قسمت پهلو و شکم هم چربی سوزی بشه میخاستم بدونم هم مان میشه هم چربی سوزی کرد هم حجم گرفت در ضمن قبل تمرین چی باید خوردکه زمان تمرین انرژی داشته باشیم و همینطور بعد تمرین چه مقدار پروتییین باید مصرف کرد و اینکه ال کارنتین چربی سوز خوبی هست واگر چربی سوز گیاهی هست لطفا معرفی کنید
  ممنون میشم جوابمو بدین جون مربیهای باشگاه زنان اطلاع خوبی به خانمها نمیدن یا حداقل در مورد من که اینطور بوده با تشکر فراوان از شما

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، ای کاش سایز خود را برای بنده ایمیل می کردید . شما باید هفته ای ۳ روز تمرین با وزنه داشته باشید  و در برنامه بدنسازی خود هم سعی نمایید برنامه خود را با تمرینات پا شروع نمایید و بعد سینه و سرشانه و به ترتیب با پشت و جلوبازو و پشت بازو و شکم تمام کنید و در یک روز هم کل این عضلات را تمرین دهید و این سیکل تمرین را یک روز در میان اجرا کنید . البته یادآوری کنم همه این تمرینات زمانی جواب می دهد که شما از یک برنامه غذایی با پروتئین بالا جهت حفظ عضلات بهره ببرید و به جای آنابولیک شدن بدن دچار عارضه کاتابولیک ( عضله سوزی ) نشوید . برای چربی سوزی توام با حجم و زیبایی شما باید از یک برنامه غذایی درست و پر پروتئین پیروی نمایید و بعد از تمام شدن برنامه بدنسازی به مدت ۳۰ دقیقه هم تمرین هوازی مثل تردمیل داشته باشید . دقیقاً زمانی که قند خون شما در پایین ترین حد خود قرار دارد و بدن از چربی ها به عنوان منبع انرژی استفاده می کند. نگران افتادگی شکم بعد زایمان خود هم نباشید و با گذشت زمان و تمرینات درست می شود. ال کارنتین هم چربی سوز خوبی است به شرطی که با یک رژیم درست و تمرین هوازی مصرف شود نه فقط دارو . می توانید از برنامه غذایی و تمرینی بنده هم استفاده نمایید و نتیجه آن را در کوتاه ترین زمان ببینید . یاد بگیرید علمی ورزش کنید و راه را درست انتخاب نمایید. موفق باشید

 • SAHEL می‌گه:

  با عرض سلام و تشکر از سایت و مطالب مفیدتون
  حدود ۱ هفته ست که باشگاه بدنسازی میرم و مربیم ۲روزه بهم برنامه داده و به گفته ایشون حداقل حدود ۴،۶ ماه تا ۱سال طول میکشه تا قسمتهایی که میخوام خوش فرم بشه و چربی سوزی انجام بشه.
  مشکل من اینه که بالاتنه ی خیلی بزرگی دارم ( هم سینه ی خیلی بزرگی نسبت به هیکلم دارم و هم شکم بزرگ وهم پهلو دارم).سینم خیلی بزرگ و شل و افتاده ست. میخواستم ۲ سایز سینم رو کوچیک کنم و همینطور خوش فرم و سفت بشه.میخوام کاملا چربیهای پهلو و شکمم رو آب کنم. استخوان بندی درشتی دارم. باسنم افتادگی داره و میخوام سفت و خوش فرم بشه. حدود ۶،۷کیلو هم اضافه وزن دارم.باید بگم که تحرکم خیلی کم بوده و از وقتی توی کلاس بدنسازی ثبت نام کردم هفته ای ۵روز به مدت ۱تا۱٫۵ ساعت ورزش میکنم.میخواستم راهنماییم کنید که برای از بین بردن چربیها و خوش فرم کردن اون قسمتایی که بالا بهشون اشاره کردم چکار باید بکنم مخصوصا برای کوچیک کردن ۲سایز سینم باید چه تمرینایی انجام بدم تمرینات پرس سینه و بالا سینه هالتر و دمبل و جلوبازو هم جزو برنامم هست.مرسی از شما.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، ای کاش سایز خود را برای بنده ایمیل می کردید . شما باید هفته ای ۳ روز تمرین با وزنه داشته باشید و بلافاصله بعد از تمام شدن برنامه بدنسازی و درست زمانی که قند خون شما در پایین ترین حد قرار دارد ۳۰ دقیقه ورزش هوازی مثل تردمیل و دوچرخه سواری داشته باشید . و در برنامه بدنسازی خود هم سعی نمایید برنامه خود را با تمرینات پا شروع نمایید و بعد سینه و سرشانه و به ترتیب با پشت و جلوبازو و پشت بازو و شکم تمام کنید و در یک روز هم کل این عضلات را تمرین دهید و این سیکل تمرین را یک روز در میان اجرا کنید . البته یادآوری کنم همه این تمرینات زمانی جواب می دهد که شما از یک برنامه غذایی با پروتئین بالا جهت حفظ عضلات بهره ببرید و به جای آنابولیک شدن بدن دچار عارضه کاتابولیک ( عضله سوزی ) نشوید . می توانید از برنامه غذایی و تمرینی بنده هم استفاده نمایید و نتیجه آن را در کوتاه ترین زمان ببینید . یاد بگیرید علمی ورزش کنید و راه را درست انتخاب نمایید. موفق باشید

 • SAHEL می‌گه:

  ba arze salam khedmate shoma
  montazere javabe soalatam hastam
  mersi

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم از اینکه جواب سوالات را دیر میدم بخدا شرمنده ام ولی سوالات و حجم ایمیل هام به حدی زیاده که ممکنه جواب دادن دو یا سه روز طول بکشه به روی چشم حتما ً تا فردا جواب میدم

 • رها می‌گه:

  سلام من قدم ۱۶۸ وزنم ۶۸ هست و دوسال دومیدانی حرفه ای کار کردم و چهار سال هست ایروبیک وبدنسازی کار میکنم و۲۳ سالمه اندامم خوبه فقط متاسفانه سینه هام خیلی کوچیک هستن روی سینه هام خیلی کار کردم فقط سفت شده و خیلی کوچیکه
  دارویی قرصی چیزی نیست برای رفع مشکلم.
  ممنونم از مطالبتون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   عزیزم در هیچ شرایطی دنبال داروها نروید و گول افراد سودجو را نخورید . بافت اسفنجی سینه خانمها از چربی و غده های شیری تشکیل شده و با وزنه هم نمی توان بافت اسفنجی را به رشد واداشت و فقط می توان عضلات سینه ای بزرگ را تقویت نمود با اضافه شدن وزن سینه ها بزرگتر می شوند البته در بعضی افراد که عادت به تجمع چربی در سینه ها را دارند . علاوه بر این شما  با سلف ماساژ ( خود ماساژی ) می توانید جریان خون را در سینه های شما زیاد کرده و به تبع آن غذا و اکسیژن بیشتری به سینه های شما خواهد رسید و به طور محسوسی سینه های شما رشد خواهد نمود البته تا حدودی هم این مسئله ژنتیکی بوده و با هورمون های داخلی بدن سرو کار دارد . موفق باشید

 • الهام می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید و ضمن تشکر از وبسایت خوبتون
  من میخواستم بدونم همزمان میشه روی عضلات باسن و سینه کار کرد..آخه من می خوام هم عضلات باسن و رانم رو سفت کنم و هم اینکه سینه و شونه پری داشته باشم..میشه راهنماییم کنین؟
  قدم ۱۵۹ وزنم ۵۵ ..و ۲۶ سالمه

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، بله عزیزم همزمان می توان تمام اندام های بدن را تمرین داد . و بدنسازی یعنی همین . یعنی تناسب برقرار کردن در تمام اندام های بدن. یعنی پرورش دادن عضلات بدن بدون اینکه چربی اضافه کنیم . علاوه بر اینکه می توان تمرین بدنسازی جهت حجیم نمودن بدن انجام داد همزمان می توان چربی سوزی هم نمود . دقیقاً مثل قهرمانان بدنسازی که خود را برای مسابقات آماده می کنند و همزمان هم چربی سوزی می کنند و هم عضلات بدن خود را حجیم می نمایند . به قسمت مشاوره بروید و سایز بدن و مشخصات فردی خود را برای من به آدرس ایمیل مشاوره بفرستید تا در اسرع وقت برای شما برنامه تمرینی و تغذیه بفرستم .  پیش بینی می کنم در کوتاهترین زمان به نتیجه دلخواه برسید . موفق باشید

 • bahareh می‌گه:

  سلام. ممنون از سایت خوبتون واقعا عالیه. قبل از پرسیدن سوالم می خواستم خواهش کنم که به سوالم جواب بدین. رو فرم بودن اندام برای من بینهایت مهمه من هر روز ورزش می کنم البته به جز جمعه ها. ۳روز تو هفته شنا کار می کنم برای مربی شدن، ۳روز نو هفته هم پیلاتس کار میکنم. من سینه های سفت و گردی داشتم روی سینه هم داشتم اما الان رویه سینه ندارم. ممکنه بخاطر ورزش اب شده باشه تا بافت جدیدی و بهتری تشکیل بده؟
  و سوال دیگه اینکه ممکنه با ورزش سینه مثل این خانم تو عکس بشه یا اون سینه پروتزه؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم شما تنها چیزی را که فراموش کرده اید استراحت و ریکاوری عضلات شماست . بنده نمی دانم با این همه فعالیت و ورزش همه روزه رژیم غذایی خاصی دارید یا فقط با خوردن غذای معمولی اینقده کالری می سوزانید . اطلاعات خاصی از سایز و وزن و قد بدن شما ندارم پس نظر خاصی نمی دهم تا اینکه اطلاعات جامع و کامل بدهید تا بتوانم به آنالیز اطلاعات شما بپردازم و برنامه خاصی به شما پیشنهاد کنم . و این را می دانم که با تمرینات بدنسازی می توان به هر فرم دلخواهی رسید. موفق باشید

   • bahareh می‌گه:

    ممنون از اینکه جواب دادین.
    وزن :۵۵٫ قد:۱۶۵ سن: ۲۱
    درسته که وزن من نسبت به قدم کمه اما احساس میکنم که اول باید جربی های اضافه رو اب کنم و بعد با عضله سازی ورنم رو بالا ببرم که سایزم ثابت بمونه البته با پیلاتس تا حدودی عضله سازی هم میشه… با اینکه وزنم زیاد نیست اما یه مقدار کمی شکم و یه کم داخل ران دارم. چطوری اینارو اب کنم؟
    من رژیم غذایی خاصی ندارم قفط سعی میکنم به اندازه اشتهام غذا بخورم و فست فود و خوراکی های مضر رو خیلی به ندرت می خورم.

    • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

     با سلام ، عزیزم تماس بگیرید تا کاملاً توضیح دهم در جواب اول خودم بعضی از نکات را گفتم اگر بیشتر توضیحات بخواهید با شماره بنده تماس بگیرید . منتظر تماس شما هستم

 • شادی می‌گه:

  سلام ، مرسی از این سایت عالی با این مطالب مفید ، اگر امکانش باشه برای این پست و همچنین مطالب دیگه یه سری از حرکاتو که با وزنه هست با تصویر بذارید خیلی عالیتر از اینی که هست میشه ، بازم ممنونم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، بنده با همکاری تنی چند از عزیزان و قهرمانان در حال آماده نموده پکیج کامل آموزش بدنسازی برای آقایان و بانوان هستم . امیدوارم هر چه زودتر آماده شود . البته در سایت هم قسمت آموزش صحیح حرکات بدنسازی را دارم که امیدوارم مثمر ثمر باشد

 • موگه می‌گه:

  سلام
  ببخشیدمی خواستم بدونم ۴۸ ساعت برای ریکاوری عضله خوبه؟ من ۳ روز در هفته بدنسازی میرم و تازه۳ هفتس شروع کردم و مربی برنامه بهم داده,من یک روز در میون میرم ,ولی جایی خوندم برای ریکاوری عضله ۷۲ ساعت وقت لازمه
  یه سوال دیگه هم داشتم ,ایا سینه خانم ها با ورزش شکل می گیره؟حدودا چقدر طول می کشه؟
  خیلی ممنون و خسته نباشید

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، بهترین زمان ریکاوری از ۲۴ ساعت تا ۴۸ ساعت عالیه. البته در همان یک دقیقه اول بدن به حالت بازتوانی می رسد ولی ریکاوری جهت رشد بهتر همان مدتی هست که عرض کردم.باید یادآوری نمایم که مدت ریکاوری با توجه به تغذیه مناسب و خواب کافی و نوع مکمل مصرفی برای ریکاوری متفاوت است و از ورزشکاری به ورزشکار دیگر فرق می کند . موفق باشید

 • زهرا می‌گه:

  سلام اقای جعفر پور اندازه وسایزم رو براتون ایمیل کردم امیدوارم جوابمو بدید ممنون از شما

 • الیکا می‌گه:

  سلام جناب جعفر پور نازنین . اول از شما ممنونم به خاطر صفحه خیلی خوب تون و این که با دقت و حوصله به همه جواب می دید. من شکم و سینه بزرگ دارم که خیلی خیلی دوست دارم کوچک شون کنم و بر عکس پاها، مخصوصا ساق پا و باسنم خیلی کوچک هستند و باسنم تقریبا صافه . می خواستم بدونم راهی هست که پا و باسن چاق بشن و سینه و شکم کوچک ؟ باز هم از شما ممنونم ….

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم خوبی از خودتونه .در مورد تناسب اندام و بزرگ شدن پایین تنه باید عرض کنم بله با ورزش بدنسازی می توانید هم پایین تنه خود را حجیم تر نمائید و هم بالا تنه خود را لاغر تر کنید . شما استارت بزنید کمک کردن از من . کافیه سایز خود را برای من ایمیل کنید تا در اسرع وقت برایتان برنامه تمرینی و غذایی بفرستم . موفق باشید

 • الیکا می‌گه:

  ببخشید و یک سئوال دیگه این که من در منزل امکان ورزش شنا رو دارم . آیا ورزش آبی هست که به کوچک شدن سینه و بزرگ شدن باسن و چاق شدن پا کمک کنه ؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   عزیزم شنا کردن خوبه و هم جنبه ورزشی دارد و هم درمانی ولی برای تناسباندام تمرینات بدنسازی و کار با وزنه بهترین است

 • مارال می‌گه:

  سلام وخسته نباشین ، من ۲۴ سالمه و قدم ۱۶۰، ۳ بار در هفته بدن سازی میرم و۳ ماهه که شروع کردم ،وقتی تازه شروع کرده بودم بدن سازی رو، رون پام چاقی موضعی داشت ،داخل رون و خارج رون و یه مقدار پهلو و شکم داشتم ووزنم ۵۲ بود وتو این ۳ ماه تونستم آبشون کنم و وزنم به ۴۸ رسیده الان ،ولی از سینه و باسن که نمیخواستم آب بشن هم سایز کم کردم مثلا دور باسن ۹۶بود ولی در عرض این ۳ ماه ۹۳ شدو دور سینه هم همینطور ،یه سایز کم شد،و در کل لاغر شدم وبا مربیم که صحبت کردم گفتن این طبیعی هستش و وقتی می خواین یه قسمت از بدنو آب کنین ، بقیه قسمت های بدن هم تا حدودی لاغر میشن ، این حرف به نظر شما درسته؟ راستی من تغذیم هم طبق نظر مربی بوده، ممنون میشم راهنماییم کنین.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم وزن نرمال برای شما وزن ۵۸ کیلو می باشد. و با ین شرایط شما ۱۰ کیلو کمبود وزن دارید . برای کسی که ۱۰ کیلو کمبود وزن دارد بعید است تناسب ایده آل داشته باشد مگر اینکه بعضی ها سلیقه ای لاغری را دوست داشته باشند ولی لاغری مورد تایید عموم و کارشناسان ورزشی نیست . شما باید با یک برنامه درست و تغذیه با پروتئین بالا حجم عضلانی خوب اضافه نمائید و حداقل به وزن ۵۵ برسید تا زیبا و خوش فرم شوید . درست است با چربی سوزی کل چربی های بدن آب می شود ولی شما می توانید با زیاد نمودن پروتئین در غذای روزانه و ورزش بدنسازی حجم عضلانی را زیاد نمایید و چربی ها و کالری های اضافی را بسوزانید . مگر قهرمانان بدنسازی زمان مسابقات چکار می کنند. موفق باشید

 • مریم می‌گه:

  سلام با تشکر از مطالبه مفیدتون من۲۵ سالمه و یک سالو نیمه تنها ورزشم رقصیدنه بطور متوسط روزی یه ساعت میرقصم الان هم باله کار میکنم چون استخونبندیم درشته نمیخوام ۲سایزه شم تو اندازه سینم مشکلی ندارم فقط میخوام سرشونه هام از این حالته گوشتی در بیاد و یکم لاغر شه میشه بهم بگید چیکار کنم؟ممنون اقای جعفر پور

  • زهرا می‌گه:

   سلام خسته نباشید آقای جعفرپور ممنون از اطلاعات خوبتون عالی بود.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم ورزش هایی مثل رقص و باله و ایروبیک در دسته ورزش های هوازی قرار می گیرند و برای تقویت قلب و ریه و چربی سوزی عالی هستند و حتی بدنسازان حرفه ای هم برای کم نمودن چربی های خود در زمان مسابقات از این ورزش ها کمک می گیرند . ولی شما که می خواهید به تناسب اندام برسید باید علاوه بر رقصیدن لاقل هفته ای ۲ روز را هم به کار با دستگاه وتمرین با وزنه اختصاص دهید و به یاد داشته باشید که ورزشی مثل شطرنج هم بدنسازی و تمرین با وزنه مخصوص دارد چه برسد به ورزش های پر انرژی مثل رقص و باله . به نظر بنده تمرینات بدنسازی را هفته ای ۲ روز به تمرینات خود اضافه نمائید و با این کار هم قدرت و تناسب اندام را به خودتان هدیه دهید . و هر زمان استارت زدید بنده برایت برنامه می نویسم و کمکت می کنم تا زود تر به نتیجه برسید

 • مریم می‌گه:

  سلام اقای جعفر پور من ازتون سوال پرسیدم پیامم نیست میشه جوابم مو بدید سوالم درباره سر شونه هام بود چون استخونبندید درشته یک کم چاق بشم حتی خیلی کم خیلی درشت نشونم میده در حاله حاظر باله کار میکنم البته مبتدیم میخوام بدونم چطوری لاغر شه ممنونم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام ، عزیزم جواب شما را در مقاله «عوامل تاثیر گذار بر اندازه فرم سینه ها در بانوان» در قسمت پایین بخوانید

 • الیکا می‌گه:

  ممنونم جناب جعفر پور نازنین از جواب تون . آدرس ایمیل شما رو از کجا می تونم بر دارم ؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم در سمت راست سایت من بالای دسته ها عکس بنده قرار دارد و روی آن نوشته شده مشاوره تمرین و تغذیه . کافیه روی عکس من کلیک کنید صفحه ای جدید باز خواهد شد . آدرس ایمیل در آنجا نوشته شده است . موفق باشید

 • آشیل می‌گه:

  سلام جناب جعفرپور عزیز
  لطفا ذکر کنید مقدار ست های مجاز برای حجیم کردن موضعی مانند سینه و باسن باید چقدر باشند و در چه تعداد تکرار شوند؟
  آیایک برنامه ی منسجم و کاربردی ۳ماهه میتونید پیشنهاد بدید!
  ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم با چند حرکت و چند ست وزنه زدن نمی شود به یک حجم خیلی خوب در سینه و باسن دست پیدا کرد. معمولاً برای عضلات بزرگی مثل سینه و باسن  ۴ حرکت در نظر می گیرند و برای هر  حرکت ۳ ست با تکرارهای ۸ تا ۱۰ . اگر به دنبال تناسب و حجم با کیفیت هستید باد با یک برنامه ورزشی تا ۳ ماه و یک برنامه غذایی و ریکاوری خوب به این مهم دست پیدا کنید. سایز خود را به آدرس ایمیل مشاوره بفرستید و همچنین ساعت ورزش خود را تا برای شما برنامه غذایی و تمرینی بفرستم. موفق باشید

 • مریم می‌گه:

  سلام مرسی از اینکه جوابمو دادید من میخوام شروع کنم فقط نمیدونم چطوری تا حالا با دستگاه کار نکرد رژیم غذایی خاصی هم ندارم میشه کمکمم کنید؟

 • مریم بهکام می‌گه:

  سلام اقای جعفرپور من تمام مشخصاتمو با کارایی که لازم بود تا شما زحمت بکشید برنامه غذایی و تمرینی برام بنویسید رو انجام دادم ولی نمیدونم جواب شما میاد رو ایمیلم یا اگه توضیحاتم کامل نباشه شما نظرتون رو رو همین صفحه مینویسید

 • مارال می‌گه:

  ممنون از راهنماییتون، خیلی مفید بود:)

 • زهرا می‌گه:

  سلام خسته نباشید آقای جعفرپور من ۲۷ سالمه اندامم خیلی خوبه اما سینه هام کوچیک هستن مطالبی که راجع به ماساز فرمودید به سن هم مربوط میشه اگر انجام بدم نتیجه میگیرم باله و رقصم مدتی هست کار میکنم میشه راهنماییم کنید؟

 • مریم می‌گه:

  سلام اقای جعفر پور میشه بگید من چطور میتونم شونه هامو لاغر کتم حداقل انقدر گوشتالو نباشه وزنم الان ۷۵کیلو هست و قدم حدود ۱مترو ۶۴ سانتی متر میدونم که هنوز اضافه وزنمو دارم اما همیشه شونه هام درشت نشونم میده. همیشه از پاهام لاغر میشم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم شما چیزی در حدود ۱۲ کیلو اضافه وزن دارید و باید با پیاده روی و یک رژیم پر پروتئین و کم کربوهیدرات شروع به چربی سوزی نمائید. اگر دنبال تناسب اندام و فرم و شکل دادن بدن و اندام های خود نیز هستید باید بدنسازی و کار با وزنه را شروع کنید و همزمان هم به فرم عضلانی مطلوب برسید و هم کالری های اضافی را سوزانده و وزن کم کنید . شما شروع کنید بنده به شما کمک خواهم نمود

 • نینا می‌گه:

  سلام جناب آقای جعفر پور.. با تشکر از سایت خوبتون و وقتی‌ که واسه ما میذارین..دختری ۳۱ ساله هستم و قد ۱۶۰ و وزن ۶۰..می‌خوام ۵ کیلو گرم وزن کم کنم در ۱ ماه.. چه ورزش‌هایی‌ کمک می‌کنه به زودتر لاغر شدن و اینکه بدن شل تر نشه و هم زمان عضله سازی بشه. مشکل من وقتی‌ رو تردمیل میرم این هست که خیلی‌ سری‌ صورتم کوچیک می‌شه که دوست ندارم. مرسی‌ از لطفتون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام . اگر حجم عضلات می خواهید تمرینات با وزنه . و اگر فقط می خواهید وزن کم کنید پیاده روی بهترین گزینه می باشد. البته پیاده روی شما باید زمانی باشد که قند خون شما در سطح پایینی باشد و ناشتا و بعد تمرین بدنسازی بهترین تایم برای پیاده روی می باشد.اگر در زمان چربی سوزی از یک رژیم غذایی با کیفیت و پروتئین بالا استفاده نمائید مطمئن باشید صورت شما هم لاغر نمی شود.

 • سارینا می‌گه:

  سلام چکار کنم سینه هام کوچک بشن ؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام کوچک نمودن و خوش فرم نمودن سینه ها راه های مختلفی دارد. به نظر من مقاله عوامل تاثیر گذار بر فرم و اندازه سینه ها در بانوان  را به دقت مطالعه نمائید و اگر به جواب درست نرسیدید باشماره من تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنم . موفق باشید

 • سارینا می‌گه:

  من الان ۶۰ کیلو وزن دارم هر روز تردمیل روزی یک ساعت میرم .قدم ۱۶۱ اما از سایز سینم راضی نیستم سایز ۷۵ بسیار مایلم به وزن ۵۰ برسم . به نظرتون کربوهیترات بخورم کمک میکنه چون حتی اگر ورزش زیاد هم انجام بدم فقط بدنم داغ میکنه و اصلا عرق نمیکنه . مایعات مصرف میکنم .
  به نظر شما چکار کنم؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام . عزیزم الن قد و وزن مناسبی دارید . کربوهیدرات ها باعث افزایش وزن می شوند نه کاهش وزن . در ضمن عرق کردن نشانه چربی سوزی نیست شما با ورزش دمای بدن خود را بالا می برید و منفذهای پوست باز می شوند و آب بدن از منفذهای پوست خارج می شود و شور بودن عرق هم بخاطر املاح و نمک هایی است که با آب بدن به بیرون می آیند . به عرق کردن توجه نکنید فقط تمرکز شما روی غذاها باشد و تمرین پیاده روی مطمئن باشید به هدف کم کردن وزن خواهید رسید .روی تردمیل هم پیاده روی تند داشته باشید یعنی بیشتر از قدم زدن و کمتر از دویدن و این بهترین نتیجه را خواهد داشت

 • مهرداد می‌گه:

  سلام . من ۲۹ سال سن دارم وزنم ۸۵ و قدم ۱۷۲ است .
  تکواندو کار حرفه ای بودم اما در کنارش بدنسازی نیز کار کردم . بدنم عظله دارد و از قدرت بدنی بالا نیز برخوردارم . یک مقدار شکم دارم . جدیدن شروع دوباره به بدنسازی کردم .. حدودا یک هفته . کراتین . پروتین و غیره و هر آنچه که شما توصیه کردید را نیز خریدم حالا چه زمانی باید شروع به مصرف دوره بکنم و تمرین ها باید چند ستی باشد و هر ست چند دفعه تکرار شود. هر روز نیز به باشگاه میروم. تمرین ها هم روزانه بازو و سینه و به پا احتیاج ندارم چون عضله و بزرگ است . در طول هفته چندروز بازو و چند روز سینه کار کنم و سرشونه . سپاسگذار میشم کمکم کنید.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، مهرداد جان سایز بدنی خود را به همراه ساعت تمرین بدنسازی و تمرین با وزنه برای من به ایمیل مشاوره بفرستید تا برایتان برنامه تمرین و تغذیه و مکمل بفرستم مطمئن باشید با رعایت این برنامه ها به بهترین نتیجه ممکن خواهی رسید . گفتن و نوشتن این همه مطالبی که شما پرسیدید در قسمت نظرات ممکن نیست . پس منتظر ایمیل شما هستم . موفق باشید

 • رویا می‌گه:

  سلام اقای جعفرپورممنون که وقتتون روصرف مامیکنین
  من۱۳۷۳وق:۱٫۶۰وزن:۴۷ام
  مخام سینه هام وباسنموحجمشوافزایش بدم ووقت ازادی ندارم تاصرف بدنسازش بکنم اگه واقعابتونیدکمکم کنیدممنون میشم
  ادرس ایمیلمr_saeadt@yahoo.comهست

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   باسلام . رویا خانم برای بدست آوردن حجم خوب و برجستگی های بدن و همچنین سوزاندن چربی های اضافی باید برای خود وقت بگذارید . چه نعمتی بهتر و مهمتر  از سلامتی و زیبایی اندام شماست که به بدن خود اهمیت نمی دهید و به آن اهمیت می دهید . اگر هدف شما زیاد نمودن وزن شماست می توانید با مصرف کربوهیدرات های زیاد در طی روز به وزن بیشتری دست پیدا کنید. ولی مطمئن باشید این وزن اضافه در قسمت شکم و پهلوی شما هم تاثیر خواهد گذاشت . بله یکی از راه های بزرگ نمودن باسن و سینه ها بالا بردن وزن عمومی بدن می باشد ولی نه به صورتی که شما را از فرم خارج کند. آیا در هفته ۳ روز تمرین بدنسازی و هر روز ۱ ساعت که در جمع می شود ۳ ساعت در هفته زمان زیادیست برای سلامتی و فرم بدنی ایده آل؟

 • فرشته می‌گه:

  سلام آقای جعفرپور ممنون از مطالب خوبتون
  من ۲۲ سالمه با قد ۱۶۰ و وزن ۶۰
  اندازه سینه هام خوبه ولی خیلی شل و نافرمه میخام سفت بشه باید چیکار کنم ؟با توجه به اینکه صفحه رشدم بسته شده آیا ورزشی وجود داره که باعث شه قدم بلندتر دیده شه؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، وزن شما با توجه به قدتون خوبه . برای خوش فرم نمودن سینه ها و سفتی آنها راه های مختلفی وجود دارد از جمله ورزش بدنسازی و داشتن برنامه درست غذایی و همچنین ماساژ ( سلف ماساژ یا خودماساژی ) که می تواند خیلی به شما کمک کند . بعد از گذشتن از سن ۲۱ سالگی و بسته شدن صفحات رشد بعید می دانم که بتوان با ورزش یا داروی خاصی قد افراد را زیاد تر نمود و به نظر من افزایش قد بعد از بسته شدن صفحات رشد یا رویایی بیش نیست یا اینکه تبلیغات مکمل فروش های دروغین است . البته راهایی مثل انواع جراحی ها وجود دارد که با شکستن پاها انجام می شود که آنهم بعید می دانم شخصی حاضر باشد به خاطر چند سانت قد پاهای سالم خود را بشکند . بعضی از روشها باعث می شوند که قد بلندتر به نظر برسد مثل پوشیدن کفش های پاشنه دار و نوعی آرایش موها در بانوان که باعث بشود قد بلند تر دیده شود.

 • مهری می‌گه:

  سلام – من سینه های تا متقارن دارم ایا امکان این وجود دارد که برای کوجک کردن سایز سینه ای که بزرگتره است از دمبل استفاده کنم لطفا راهنماییم کنید باتشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، رسیدن به تقارن یکی از فواید تمرینات بدنسازی می باشد . اغلب ورزشکاران دارای تقارن دربدن و اندام های خود نیستند و ممکن است بازوی چپ بزرگتر از بازوی راست باشد بنده شاگرد مرد داشتم که یک طرف سینه فرو رفته داشت و طرف دیگر برجسته و با تمرین به فرم عادی برگشت . ولی این مربوط به عضلات سینه ای بزرگ می باشد که در مردان و زنان یکسان است . اگر منظور شما بافت اسفنجی سینه شما می باشد و یکی بزرگتر از دیگری است با سلف ماساژ می توانید سینه کوچکتر را به سایز سینه دیگر برسانید و بعد با چربی سوزی و کم کردن وزن فرم سینه های خود را درست کنید چون بافت اسفنجی سینه های بانوان با دمبل بزرگ یا کوچک نمی شوند.  .

 • رویا می‌گه:

  وقت زیادی برای سایتتون صرف کردم ولی متاسفانه الان ۱هفته شایدهم بیشتر
  شما ج منونمیدید.بازممنون..خدانکهدارتون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام . عزیزم بنده جواب تمامی سولات را می دهم . اگر مشکل خاصی دارید می توانید باشماره مستقیم بنده یا مرکز مشاوره تماس بگیریدو سوال خود را مطرح نموده  تا شما را راهنمایی کنم. موفق باشید

 • رویا می‌گه:

  اقای جعفرپورواقن ممنونم:)ینی واقن بدنسازی تاثیرمیذاره روحجم سینه وباسن؟

 • یلدا می‌گه:

  با سلام . من چیکار کنم که سینه هام سفت بشه . یا حتی ران هام و بقیه قسمت های بدنم ؟ هر ورزشی که موثره اگه ممکنه پیشنهاد کنید . ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، سفتی بدن یعنی حجیم نمودن بالک ماهیچه ای و از بین بریدن بافت چربی که نرم می باشد . یعنی اینکه همزمان که تمرین بدنسازی انجام می دهید تمرین هوازی هم داشته باشید . البته شدت تمرینات به نیاز بدن شما بستگی دارد و همچنین نوع تغذیه شما . موفق باشید

 • رویا می‌گه:

  اقای جعفرپورممنونم که باصبروحوصله جواب میدید:)
  غیرازبدنسازی روشهای دیگری هم هس؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، بله عزیزم راهایی مثل انواع جراحی ها و پروتزها و روش های دیگر . ولی بهترین و کم ضرر ترین راه استفاده از تمرینات بدنسازی و یک برنامه غذایی می باشد . موفق باشید

 • رویا می‌گه:

  ببخشین صابون های مخصوص حجم دهنده چطوربرای افزایش سینه تاثیردارد؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، گول تبلیغات غلط افراد سودجو را نخورید . اگر با یک صابون سینه ها حجیم می شدند کسی حاضر نمی شد هزینه گزاف پروتز ها و جراحی ها را متحمل شود یا سالها با ورزش بخواهد به بدنی متناسب و خوش فرم برسد. انواع ژل ها و صابون ها هیچ تاثیری در حجم و سایز اندام ها ندارند ممکن است همان لحضه باعث متورم شدن سینه شود ولی بعد از چند ساعت اندام به حالت عادی خود بر می گردد

 • رویا می‌گه:

  ولی یکی ازاشناهی ما این کارراانجام داده بودوالان هم مشکلی نداردوهمون حالت مونده

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   عزیزم اگه اینقده مطمئن هستید پس چرا نظر منو خواستید بدونید. بنده نظر من چیزی بود که گفتم عیب نداره شما مطمئن هستید استفاده کنید. به سلامتی

 • رویا می‌گه:

  با سلام وخسته نباشید وقدردانی از زحمات واخلاق بی نظیرتان استاد رویا فرجی هستم

 • رویا می‌گه:

  با سلام وخسته نباشید وقدردانی از زحمات واخلاق بی نظیرتان قدم ۱۶۲ وزنم ۶۳ و اندامی تقریبا خوب دارم به جز پهلو وباسن صاف که اینا اذیتم میکنن چه پیشنهادی برا خوش فرمی باسن ورفتن پهلووشکمم میدین ممنون

 • مریم... می‌گه:

  سلام اقا جعفر پور من ۱۹ سالمه قد۱۷۴ وزن۶۳ اندام خوبی دارم و بازوها و رونام سفتن فقط سینه هام شلن . میخواستم ببینم چطوری میتونم با حفظ سایز سینه سفتی داشته باشم. ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، با توجه به قد شما باید حداقل ۷۰ کیلو وزن داشته باشید. مطمئناً با بالا رفتن وزن بدنتان سینه های شما هم سفتر و خوشفرم تر خواهند شد. البته بافت اسفنجی سینه ها را نمی توان با ورزش سفت تر نمود ولی می توان با تقویت عضلات پشت و سینه های بزرگ آنها را برجسته تر نمود. و با سلف ماساژ ( خود ماساژی ) می توانید آنها را تقویت و سفت تر و شکیل تر کنید

 • مونا می‌گه:

  سلام و ممنون از مطلب خوب شما.
  من احساس میکنم رها کردن ورزش بعد از مدتی در شل شدن سینه هم اثر داره. چون متاسفانه این مشکل سراغ من اومده :-(((((((
  لطفا یکم بیشتر توضیح بدید که باید چیکار کنم. :-(
  راستی خوابیدن به شککم هم تاثیر داره؟؟؟؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام . عضلات یا حجیم می شوند یا حجم خود را از دست می دهند. در کل بافت عضلانی یا بافت قرمز سفت  هستند و برعکس بافت چربی که نرم است . شما با تمرین نکردن حجم عضلانی خود را از دست می دهید وتجمع چربی نیز در اطراف عضلات و زیر پوست بیشتر می شود و فکر می کنید که عضلات شما شل شدن در صورتی که این چربی زیر پوست شماست که بیشتر شده . دقت کنید سلول های چربی و ماهیچه کاملاً با هم متفاوت هستند و نه چربی تبدیل به عضله می شود و نه عضله تبدیل به چربی می شود. در ضمن عضلات و اندام انسان موم نیست که با خوابیدن یا هر فشاری تغییر شکل دهد.  

 • الهه می‌گه:

  سلام من قدم ۱۶۰ و وزنم ۶۰ سینه سایز سینه هام ۷۵ می خوام کوچکترشون کنم لطفا راهنماییم کنید

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، لطفاً سایز اندام خود را به سانتیمتر بفرستید مثل دور بازو ، دور شکم ، دور سینه ، دور باسن و دور ران تا بتوانم درست راهنمایی کنم . شما ۲ کیلو اضافه وزن دارید و مطمئن باشید با کم کردن وزن ۲ کیلو سایز سینه شما هم کمتر خواهد شد .

 • نفیس می‌گه:

  سلام.وقتتون خوش من ۲۱ سالمه با ۱۷۱ قد و ۷۲ وزن. دچار اضافه وزن در ناحیه شکم و پهلو هستم.فکر میکنید بتونم بدون رفتن به باشگاه با ورزش های هوازی و حذف شام از وعده غذاییم وزن کم کنم یا باید برم باشگاه؟ درضمن میخوام بدونم استفاده از قرص های لاغری کمکی به من میکنه?

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اگر هدفتان فقط آب نمودن چربی شکم و پهلو و کم کردن وزن بدن می باشد بهترین ورزش پیاده روی تند یا یک ورزش هوازیست مثل دوچرخه سواری یا رقص که البته بنده پیاده روی را ترجیح می دهم . البته زمانی که ذخایر گلیکوژنی خالیست و قند خون در حد پایین است بهترین زمان ورزش هوازیست برای چربی سوزیو کم کردن وزن . حذف شام مورد خوبی نبود که اشاره نمودید . رژیم غذایی نخوردن نیست درست خوردن است . برای دریاف برنامه غذایی می توانید به قسمت مشاوره بروید و برنامه غذایی دریافت کنید . یادتان باشد ورزش با یک برنامه غذایی خوب و اصولی شما را خیلی زودتر به اهدافتان می رساند. موفق باشید

 • الهه می‌گه:

  سلام آقای جعفر پور فرمودین سایز اندام خودمو به سانتیمتر بگم . دور بازو ۲۸ دور شکم ۱۰۰ دور سینه ۹۹ دور باسن ۱۰۳ دور ران ۵۵ از حالا ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، الهه خانم لطف کنید سایز و ساعت تمرینی خودتان را به همراه هدف و هر اطلاعاتی که دارید به آدرس ایمیل مشاوره بفرستید تا برایتان برنامه بفرستم . عزیزم نوشتن برنامه در قسمت نظرها امکان پذیر نیست .

 • شیما می‌گه:

  سلام آقای جعفر پور ممنون از سایت عالیتون
  من ۲۴ سالمه با قد ۱۶۲ و وزن ۶۸ کیلو حدود ۷ سال هر روز ورزش میکردم هم ایروبیک و بدنسازی هم ووشو . بدن رو فرمی داشتم ولی ۲ سال به دلایلی کنار گذاشتمودچار اضافه وزن شدم الان دو هفته است که دوباره شروع کردم ۳روز در هفته ایروبیک و پیلاتس کار میکنم مشکل من بیشتر روی بالاتنمه.شونه های نسبتا پهنی دارم که میخوام جمعتر شه.سینه هامم سایزش ۷۰ که میخوام کوچیکتر شه و فرم بگیره و چربی های پهلوم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم اگر هدف شما فرم و تناسب اندام می باشد به شما پیشنهاد می کنم تمرینات با وزنه داشته باشید و بعد تمرین ۳۰ دقیقه ورزش هوازی مثل پیاده روی روی تردمیل داشته باشید با این کار هم اندام متناسبی خواهید داشت و هم کالری های اضافی شما از بین می رود ولی اگر فقط کاهش وزن و سوزاندن چربی مد نظر شماست ایروبیک می تواند به شما کمک کند جهت کاهش وزن البته باید از یک رژیم غذایی درست پیروی کنید

 • eli می‌گه:

  سلام .من ۲۲ سالمه و ۸ماهه که بدن سازی کار میکنم. ۱۶۵ قدمه و ۴۹ وزن. اما سینه های کوچیکی دارم که با وجود ۱سال کار تغییری حس نکردم.حدودا ۵و۶ تا حرکت دارم مثل پرس و بالا سینه و فلای .اما اینکه چرا تو این مدت تاثیر نداشته نمیدونم.. مصرف مکمل موثره؟ مثل کربوهیدرات؟ مصرفش باید چطور باشه ؟ البته میخوام وزنم اضافه شه والبته بیشتر میخوام بالاتنه م پر شه.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم شما چیزی در حدود ۱۲ کیلو کمبود وزن دارید . اگر به فکر افزایش حجم بالا تنه خود هستید باید وزن عمومی بدن خود را بالا ببرید. مصرف مکمل خوب است ولی همانطور که از نامش پیداست تکمیل کننده غذای ارگانیک و طبیعی می باشد . تمرین و تغذیه و استراحت ۳ فاکتور اساسی در تمرین بدنسازی می باشند . اگر بخواهید می توانید تحت نظر بنده تمرین کنید . مطمئن هستم در کوتاهترین زمان به هدف خود خواهید رسید . به قسمت مشاوره بروید و با کلیک روی مشاوره صفحه ای باز می شود که تمامی اطلاعات در آن درج شده یا با شماره ( ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ ) تماس بگیرید . موفق باشید

 • آلا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشیدخدمت شما خواستم بدونم برای جمع تر کردن سرشانه ها و کوچیکتر نشون دادنشون چه حرکاتی با چند تا ست و تکرار باید انجام بدیم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، حرکات مربوط به سرشانه با ۳  تا ۴ ست با تکرار ۱۲ تا ۱۵ ممکن است جواب دهد البته به تغذیه و آناتومی بدن شما بستگی دارد ممکن است سرشانه شما بزرگ نباشد و بقیه اندام های شما ضیعف باشد که سرشانه شما بزرگتر جلوه می کند . اطلاعات درست بدهید تا جواب کامل دهم

 • مونا می‌گه:

  لطفا درباره سفت کردن سینه وبزرگترشدنش توضیح کاملی بدین

 • مونا می‌گه:

  من وزنم۴۳ قدم۱۶۴ می خوام سینه هام بزرگتربشن وسفت سایز سینه هام الان۷۰ چیکاربایدانجام بدم؟ومن شناهم کارمیکنم ورزشش شنا رو سفت شدن سینه تاثیرداره؟لطفاجواب بدین باتشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم شما چیزی در حدود ۱۹ کیلو کمبود وزن دارید باید یک برنامه غذایی سرشار از کربوهیدرات و پروتئین داشته باشید و تمرینات با وزنه و بدنسازی نیز داشته باشید تا هم به سایز دلخواه خود برسید و هم به وزن مورد نظر. می توانید از مشاوره تلفنی رایگان استفاده نمائید و یا اینکه سایز و اطلاعات خود را به آدرس ایمیل مشاوره بفرستید تا برایتان برنامه غذایی و تمرینی بفرستم . به امید موفقیت و پیروزی

 • شیما می‌گه:

  سلام آقای جعفر پور مرسی از راهنماییتون .من میخوام وزن کم کنم تا به اون فرم و تناسب اندام برسم ولی نمیخوام با وزن کم کردن بدنم شل بشه برا همین اگه میشه بگین چه حرکاتی با وزنه کار کنم که نیاز به این همه ورزش روزانه نداشته باشم.اگه بخوام زیر نظر شما کار کنم باید به قسمت مشاوره مراجعه کنم؟

 • ستاره می‌گه:

  سلام من ۲۰ سالمه و ۱۷۵ قدمه و ۷۰ کیلو وزن دارمودر واقع خیلی احساسه چاقی نمی کنم فقط سایز سینه هام هستن که خیلی منو اذیت می کنن نمی دونم چرا دارن از حالت عادی خود خارج میشن و اندام من رو خراب می کنن؟
  آیا بعد از اینکه برم باشگاه سایز اونها عوض میشوند و متناسب با اندام من می شوند یا همین طور بزرگ می مونن؟
  چطور می تونم اونها رو بدون اینکه احتیاج به عمل باشه کوچیک کنم…؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم بافت اسفنجی سینه خانم ها از غده های شیری و چربی تشکیل شده و با رعایت رژیم و ورزش های هوازی سایز سینه های شما هم تغییر خواهد نمود البته وزن شما خوبه . چون سایز شما را نمی دونم و اطلاعات خاصی از بدن شما و سابقه تمرینی شما ندارم نمی توان حرف خاصی بزنم . لطف کنید سایز اندام خود را به ایمیل مشاوره بفرستید تا برایتان برنامه بفرستم یا با شماره من ( ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ ) تماس بگیرید تا بهتون بگم چکار کنید

 • سمیه می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.واقعأعالیه
  من۲۸سالمه-وزن۵۵-قد۱۵۸
  به نظرخودم سینه هام بزرگه۷۵-واین منوعصبی میکنه چکاربایدبکنم تاکوچیک بشه؟طب سوزنی هم رفتم ولی اثری نداشت.ممنون میشم ازراهنماییتون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، همانطور که مطالعه نمودید درباره فرم سینه ها در بانوان مطلب نوشتم جهت توضیحات بیشتر باشماره من ( ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ ) تماس بگیرید تا درباره این اندام و مشکل شما بیشتر توضیح دهم .

 • توکا می‌گه:

  سلام من ۲۰ سالمه و قدم ۱۵۸سانت میخوام اگه هر راهی برای افزایش قد هست(البته علمی و بدون آسیب) بدونم
  ایا صفحه رشد من بسته شده؟
  اصلا چطور میتونم بفهمم صفحه رشدم بسته شده یا نه؟
  و بعد از بسته شدنش دیگه هیچ راهی برای افزایش قد واقعی(صرف نظر از کشیده نشون دادنو…)وجود داره؟
  متشکرم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، معمولاً در سن ۲۱ تا ۲۲ سالگی صفحات رشد بسته می شوند. شما با مراجعه به یک متخصص غدد هم می توانید میزان درصد سوماتروپین بدن خود را بسنجید و اگر کم باشد با تجویز پزشک می توانید اقدام به مصرف سوماتروپین یا همان هورمون رشد نمائید

 • شاهین می‌گه:

  باسلام.جناب جعفربوراگه به نظرشماصلاحه برای خانما تزریق هورمون تستوسترون آنابنیک(دپوت)روکه هورمون زنانه است توصیه میکنم که کلا بدن خانماروروفرم میندازه

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم تستسترون یک هورمون ثانویه مردانگی می باشد پس تزریق مصنوعی آن به هرنوعی که باشد برای بانوان عزیز صفات ثانویه مردانگی را به همراه خواهد داشت . مگر ورزشکاری بخواهد در مسابقات جهانی و در رشته پرورش اندام مسابقه بدهد البته هورمون های ملایم تری نیز برای بانوان وجود دارد این به نظر خودشان بر می گردد و مسئولیت مصرف هم به پای خودشان است

 • فرشته می‌گه:

  سلام.۲۵ سالمه و میخوام سینه هام کوچیک بشن خیلی دارم رنج میبرم کوچیک و سفت شدنشون برام خیلی مهمه خواهشا یک راهی رو پیش پام بذارید بخاطر سینه هام ازازدواج کردن میترسم چون بعد ازدواج احتمال بزرگ شدنشون هست.اگه میشه لطف کنید ج منو بدید ممنون.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، من یک بار جواب دادم .شاید سینه های شما از نظر شما بزرگه . لطف کنید سایز بدنی خود را بفرستید تا ببینم در چه فرمی هستید ثانیاً بزرگ بودن سینه چه ربطی به ازدواج شما دارد . سینه های بانوان تشکیل شده از چربی و غده های شیری می توانید با ورزش هوازی و رعایت رژیم غذایی سایز سینه های خود را کوچک تر کنید . در شرایط الان که همه به ترفندهای مختلف به فکر بزرگ کردن سینه های خود هستند شما برعکس فکر می کنید سعی کنید به سینه های خود فرم دهید

 • نغمه می‌گه:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  مدتی پیش یه ایمیلی زدم خدمتتون، منتظر پاسخ شما هستم…ممنون

 • غزلک می‌گه:

  سلام خسته نباشید. من ۲۶ سالمه به خاطر کم کردن سریع وزن ( ۱۰ کیلو در یک ماه ) سینه هام دچار افتادگی شدید شده و تنها راهی که برام مونده جراحی هست می خوام بدونم آیا با بدنسازی میشه کاری انجام داد که این مشکل رفع شه و نیازی به عمل نباشه یا نه ؟ ممنون می شم من و راهنمایی کنید. در ضمن ترک های عمیقی هم روی شکم و بازوم ایجاد شده می خوام بدونم راهی برای پیشگیری و درمان اونها هست یا نه ؟ ممنون از سایت خوبتون.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، شما بدترین نوع کم کردن وزن را انتخاب نمودید. فرم نرمال چربی سوزی نیم کیلو در هفته می باشد و در این مدت باید با مصرف پروتئین بیشتر حجم عضلانی خود را حفظ کنید. شما همچنین مقدار زیادی از آب بین بافتی خود را از دست داده اید که برگشت پذیر می باشد. دست به جراحی نزنید و در صورت امکان هر چه سریعتر با شماره من ( ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ ) تماس بگیرید

 • مریم می‌گه:

  سلام. سال نو مبارک!
  به علت کاهش وزن در ۶سال گذشته سایز سینه ام از ۷۵ ب ۷۰ کاهش پیداکرده که نسبت به قد۱۶۸ و وزن ۵۸ کیلویی واستخوان بندی متوسطم سایز مناسبیه اما احساس میکنم مثل قبل خوش فرم روی بدنم نمی ایستن و ضمنا ران و زیر بازوهام در حال افتادگی قرار دارن. بطور متوسط روزانه ۱۵ دقیقه حرکات کششی و طناب زدن انجام میدم. لطفا راهنماییم کنین چون اهمیت زیادی ب استیل و سلامتی بدنم میدم البته ب علت مشغله درسی علی رغم میل باطنیم نمیتونم تایم مشخص و مداومی رو ب باشگاهاختصاص بدم.
  با تشکر از مطالب مفیدتون.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، مشخصات بدنی و سابقه تمرین و همچنین سن ، خود را برای من به ایمیل مشاوره بفرستید یا با تلفن من ( ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ ) تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنم مشاوره تلفنی رایگان می باشد

 • مهتاب می‌گه:

  باسلام من امروز با سایتتون اشنا شدم من قدم ۱۵۸وزنم ۴۴بعداب میکشم اصلا چاق نمیشم سینه هام خیلی کوچیکن میخوام مکمل بدنسازی مصرف کنم هرراهی رو امتحان کردم به خاطرهمین منزوی شدم خیلی از خودم بدم میاد اگه ۲٫ ۳٫ ماه مکمل بدنسازی استفاده کنم جواب میده اگه میشه اس بزنید درضمن ۲۶سالمه خواهش میکنم زود جواب بدید ممنون

 • یاسمن می‌گه:

  سلام من ۲۱سالمه باقد۱۷۰ و وزن ۵۸ کیلو ,ولی سینه هام کوچیکن
  ازوزنم راضی هستم وقت باشگاه رفتنم ندارم اگه میشه لطف کنین توضیح بدین درمنزل چه ورزشی کنم که یه سایز سینم بزرگترشه ممنونم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، علاوه بر ورزش تنها روش دیگر جهت بالا بردن جریان خون در اندام ها ماساژ می باشد . شما هم می توانید از سلف ماساژ ( خودماساژی ) برای این کار در سینه های خود استفاده کنید البته باید اول تکنیک این کار را یاد بگیرید . کمک زیادی جهت رفع مشکل شما خواهد بود

 • اناهیتا می‌گه:

  با سلام و تبریک سال نو خدمت شما دوست گرامی . اقای جعفرپور عزیز من ۴۰ سال سن دارم و دارای قد ۱۵۲ سانت و وزن ۵۲ کیلو میباشم و ران و باسن کوچکی نسبت به بالانته دارم به طور ی که درو باسن و کمرم یک اندازه است و در کل هیچوقت از اندامم به خصوص قد و سایز باسنم راضی نبودم حال یک دختر ۷ ساله دارم که دو سال است ورزش ژیمناستیک کار میکنه البته نه خیلی حرفه ای بیشتر در حد تمرین است دخترم ۱۱۸ سانت قدش است و نسبت به دوستانش کمی ریز است میخواستم اگر لطف بفرمایید و مرا راهنمایی کنید که چه حرکات ورزشی را از حالا انجام بده تا اولا قدش بلندتر از من بشه و در ضمن در اینده استخوان لگنش رشد بیشتری داشته باشه (قد همسرم ۱۷۶ است ) پیشاپیش از این همه محبت جنابعالی و وقتی که برای ما میگذارید سپاس گزاری میکنم و امیدوارم همینطور که شما به دیگران کمک میکنید خداوند در همه مراحل زندگیتون به شما کمک کنه اگر براتون مقدور بود جواب رو به ایمیلم ارسال بفرمایید با تشکر فراوان

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، شما می توانید با یک برنامه غذایی اصولی و تمرینات بدنسازی حجم ران و باسن خود را بزرگتر نمائید و مطمئن باشید به هدف خود می رسید . ولی برای دختر عزیزتان که ۷ سال بیشتر تدارند بهترین ورزش همان ژیمیناستیک می باشد . سعی کنید نزد یک مربی خود آموزش ببیند و از خوردن شیر قبل از خواب غافل نشوید هم شما و هم دختر نازنین شما .یک لیوان شیر سرد قبل از خواب . موفق باشید و سوالی هم داشتید من در خدمتم

 • مریم می‌گه:

  سلامخسته نباشید
  من ۱۹ساله هستم
  ۱سینه های من یرجستگی نداره یعنی از قسمت قفسه ی سینه ک شروع میشه تا نوک سینه حالت فرو رفتگی داره و برحسته و برامده نیست ک خییییلی منو ناراحت کرده
  ۲و سینه ی راستم کمی کوچکتر و پایین تر از سینه ی چپم است
  با کوچک تر بودنش میتونم کنار بیام ولی با پایین بودنش نمیتونم ایاراهی هست؟؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   برای برجسته نمودن سینه ها می توانید با ورزش بدنسازی و تمرین روی عضلات پشت سینه برجسته بسازید و مشکل کوچک بودن سینه سمت چپ خود را هم می توانید با سلف ماساژ ( خود ماساژی ) برطرف نمائید

   • الناز می‌گه:

    سلام ممنون از سایت خوبتون ،من قدم ١۶٢ وزنم ۵٨و ٢٨سال سن دارم، حدودا ۵ماهه که به بدن سازی میرم تو این ۵ماه ٧ کیلو زیاد کردم که نه سایز سینه هام زیاد شده نه اینکه سفت شدن سینه سمت راستمم کوچیکتره ،ماه پیش به گفته مربی برای اینکه سایز سینه هام هم زیاد بشه و هم سفت بشه هرشب سینه هام به مدت ١۵دقیقه با روغن شنبلیله ماساژ میدم،ولی اصلا تغییری نکرده تو این ۵ماهم بدنسازی کارم میکنم ولی اصلا سینه هام تغییری نکرده،خواهش میکنم که منو راهنمایی کنید در ضمن بالا سینه ام اصلا ندارم بعد ورزش هم پروتیین مصرف میکنم

    • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

     با سلام ، الناز جان زیاد کردن وزن باید خوب و وزن عضلانی باشه نه احتباس آب و نمک و یا کالری اضافی در پهلو و شکم. . باید یک برنامه غذایی خوب و درست داشته باشید. و همچنین یک برنامه تمرینی خوب . برنامه شما باید بیشتر مبتنی بر دمبل باشد. اگر می خواهید سینه های برجسته داشته باشید باید عضلات پشت خود را تقویت کنید تا عضلات سینه شما را به طرف خود بکشد. . حتی تردمیل رفتن هم باید بعد تمرین بدنسازی باشد. دقت کنید با کم شدن چربی ها هستند که عضلات سفت خودشان را نشان می دهند

 • مریم می‌گه:

  سلام لطفا جواب منو بدید بازم سوالمو گذاشتم ولی نیستش
  بالای سینه های من برجسته نیست یعنی از قسمت قفسه سینه ک شروع میشه تا نوک سینه حالت فرورفتگی داره و سینه ی راستم از چبم کوچکتر و بایین تر قرار داره
  میتونم مشکلم رو حل کنم؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، مریم جان سلام ، عزیزم شما هم می توانید بالای سینه خود را برجسته کنید و هم سایز سینه های خود را درست و متناسب کنید. راهای زیادی برای این کار وجود دارد . به شماره من ( ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ ) زنگ بزنید تا شما را راهنمایی کنم

 • fm می‌گه:

  سلام
  مطالب خیلی عالین

 • نازنین می‌گه:

  عالی بود مرسی

 • فرزانه می‌گه:

  با سلام و خسته نباشی خدمت آقای جعفرپور
  برای چربی سوزی دوچرخه ثابت بهتر هستش یا تردمیل
  و اینکه چند ساعت یا دقیقه باید از این وسیله ها استفاده کنیم که بهتر جواب بده من وزنم ۶۱ و قدمم
  ۵۹/۱ هست ۲ ساله که بدنسازی کار میکنم همه جام خوبه ولی بشیتر دوست دارم که شکمم تیکه ای بشه هر کاری می کنم نمی تونم اون جوری که می خوام بشه سایزم ۳۸ هستش البته شلواری که می پوشم سایزش ۳۸ هست تغذیه ام رو رعایت می کنم سعی می کنم از چربیها زیاد استفاده نکنم وبیشتر از سینه مرغ تو غذام استفاده میکنم لطفا راهنماییم کنید که چکار کنم که شکم و پهلوم اون جوری که میخوام بشه ( کمر باریک و شکم تیکه ای )البته ورزش شکم و پهلوها رو هم انجام می دم ولی در این ۲ سال به نتیجه ای که میخوام نرسیدم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، تردمیل یل دوچرخه ثابت زمانی برای چربی سوزی خوب است که قند خون در سطح پایین باشد و ذخایر گلیکوژنی خالی باشد . بهترین زمان ناشتا یا بعد از یک فعالیت شدید بدنی مثل بدنسازی می باشد . مدت و تایم پیاده روی تندباید حداقل ۲۵ دقیقه باشد. و در کل تردمیل بهتر از دوچرخه ثابت می باشد . اگر تردمیل ندارید از دوچرخه استفاده نمائید

 • فری می‌گه:

  میخواستم بدونم با چه ورزشی و در چه فاصله زمانی میشه بازوها و سینه ها رو سفت کرد؟ ممنون میشم اگه توجه بفرمائید…

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   برای حجیم نمودن ماهیچه ها و کم نمودن چربی های زیر پوست که ما آن را سفتی عضلات می شناسیم بهترین راه تمرینات بدنسازی می باشد . البته باید دقت نمائید که هم استراحت کافی داشته باشید و هم اینکه یک تغذیه سالم و ورزشی . اگر سه فاز تمرین ، تغذیه و استراحت را رعایت نمائید در فاصله زمانی سه تا شش ماه می توانید به بدنی زیبا دست پیدا کنید . البته رابطه زیادی نیز با سابقه تمرینی و ژنتیک شما دارد. شاگردانی داشتم که با ۵ ماه تمرین قهرمان استان شده اند

   • فری می‌گه:

    خیلی ممنون از توضیحتون. خب چه ورزشی واقعا مفیده؟ من ۱۶۴ قدم و ۶۱ وزنم هستش و نسبتا تناسب اندام دارم اما میخوام بازوها و سینه م سفتتر بشه اما دقیقا نمیدونم چه ورزشی مناسبه با وزنه یا بدون وزنه بهتره؟
    . تغذیه م مناسبه نسبتا.

    • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

     با سلام اگر می خواهید عضلات شما سفت شده و خوش فرم شوند ورزش بدنسازی البته باید با ورزش هوازی بعد تمرین چربی های اضافی زیر پوست از بین بروند تا عضلات شکیل خوب دیده شوند . برای اینکه چه حرکتی خوب هستش باید هم سایز شما موجود باشد  تا بتوانیم برنامه مورد نیاز بدنتان را برایتان طراحی کنیم . موفق باشید

   • فری می‌گه:

    برای اینکه از مشاوره تلفنی شما استفاده کنیم تایم خاصی مشخص کردید؟ بازم ممنون از وقتی که اختصاص دادید.

 • Ramina می‌گه:

  آقای جعفرپور ممنونم از اینکه جواب منو دادی یعنی سئوال من اینقد برات خسته کننده بود؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم سوالی از شما نداشتم . من که جواب همه را میدم . خدای نکرده با شما مشکلی هم ندارم پس چه دلیلی دارد جواب شما را ندم . شما عزیزان می توانید به من ایمیل بزنید . از مشاوره تلفنی رایگان ۲۴ ساعته استفاده نمائید. مطمئن باشید هر کمکی باشه با کمال میل انجام خواهم داد. شماره تلفن و ایمیل بنده در قسمت مشاوره نوشته شده . با کلیک بر روی مشاوره می توانید به آن دسترسی داشته باشید

 • mina می‌گه:

  سلام خسنه نباشید با تشکر از سایت خوبتون من دختری ۲۳ ساله هستم قدم ۱۶۳ وزنم هم ۴۷ هست مشکلی که دارم اینه که سینه هام خیلی کوجیکه کلا بالاتنه کوچیکی دارم ولی پایین تنم مناسبه میخاستم بدونم با چه ورزشای تمرینی میتونم بالا تنه ام رو بزرگ کنم و اینکه اگه تمریناتو مداوم انجام بدم چقدر طول میکشه تا به سایز دلخوام برسم؟ مرسی

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، با تمرینات بدنسازی و یک برنامه غذایی با پروتئین و کربوهیدرات مورد نیاز بدن . از ۳ تا ۶ ماه زمان نیاز می باشد تا به هدفتان برسید البته به ژنتیک و پشتکار شما نیز بستگی دارد

 • mb می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  من ۲۶ سالمه وزن ۵۵ قد ۱۶۷ چندتا سوال داشتم اقای جعفرپور ممنون میشم اگه جواب سوالاتم بدین
  من چند ساله که وزنم ۴۸ هست و الان وزنم رو با قرص سلماسل به ۵۹ هم رسوندم ولی چون مصرفم رو قطع کردم وزنم به ۵۵ رسید. سینه هام شله ولی سایزش خوبه. در ضمن ورزش هم اصلا انجام نمیدم. ایا مصرف این قرص عوارض داره؟ و یه سوال دیگه اینکه سینه های که از هم فاصله داره راهی واسه بهم نزدیک کردنش هست؟ چه روشی؟
  سپاسگزارم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، من تا الان چنین قرصی ندیدم تاره اعتقادی به این قرص ها و تبلیغات ماهواره ای ندارم . چون همه این قرص ها تنها با احتباس آب و نمک باعث بالا رفتن وزن بدن می شوند و به محض قطع قرص افت وزنی را شاهد خواهید بود . سعی کنید با تغذیه مناسب در وعده های غذایی بیشتر وزن خود را بالا ببرید و قبل از هر چیزی به دنبال علت کمبود وزن خود باشید . فاصله بافت اسفنجی سینه بانوان هم با توجه به ژنتیک و فرم بدنی بانوان متفاوت است و با بزرگ شدن ممکن  است فاصله سینه ها هم کمتر شود و با ماساژ می توانید به این امر کمک کنید

 • zari می‌گه:

  اقای جعفر پور سلام جواب همه رو دادین غیر از من هردفعه میام تو سایتتون به امید جواب اما دریغ از یه توجه کوچیک
  با تشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، به شماره دفتر بنده ۰۱۳۱۲۲۳۳۵۰۱ از ساعت ۹ تا ۱ عصر یا شماره من ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ زنگ بزنید تا هر چه زودتر جواب بدم . شرمنده به خاطر حجم زیاد نظرات زمان زیادی برای جواب دادن طول می کشد. 

 • nafiseh می‌گه:

  سلام آقای جعفرپور:)
  از این که وبلاگ شما رو پیدا کردم خیلی خوشحالم
  متاسفانه من هم این مشکلو دارم واز سایزم اصلا رازی نیستم و میخوام از طریق ورزش کردن به سایز دلخواهم برسم هم عوارضی نداره و هم پایدار میمونه
  من دمبل گرفتم هر کدوم ۳ کیلو وزن داره میخواستم به من برنامه بدید که طبق برنامه شما پیش برمو ورزش کنم.راستی من باید بعد از تمرینات پروتئین مصرف کنم؟وگرنه تاثیر نمیکنه؟پروتئین شامل چه چیزهایی هست؟
  این تمرینات رو باید چند بار در هفته انجام بدم و بعد از چند ماه تاثیر میکنه؟؟

  ممنون میشم که جوابمو به ایمیلم ارسال کنید…

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم سوالات خود را به ایمیل مشاوره بفرستید و همانجا هم جواب خود را دریافت کنید. سوال پرسیدن در ایمیل هزینه ندارد

 • nafiseh می‌گه:

  با سلامی دوباره
  شما همیشه اینقدر دیر جواب میدید؟؟
  یه سوال؟ داشتم نظرات این پست رو میخوندم که به یکی از کاربرها گفته بودید به ژنتیک و پشتکار شما نیز بستگی دارد میخواستم بپرسم مگه تو بدنسازی هم ژنتیک دخیله؟ مگه هرکسی که عضلات سینه اش را با بدنسازی تقویت کنه به اون سایزی که میخواد میرسه حتی اگه ژنتیکش کوچک باشه؟؟ اگه ما این حرکات ورزشی رو انجام دادیم و به سایزه دلخواهمون هم رسیدیم دو باره بعد از چند وقت که این حرکات رو کنار گذاشتیم دوباره سینه هامون کوچک نشه؟؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

    با سلام ، عزیزم عضلات بدن نیاز به پرورش و تقویت شدن دارند . ورزش نباید برای شما اجبار باشد باید جزئی از زندگی شما باشد . هر روز غذا می خورید برای زنده ماندن باید به فکر عضلات خود هم باشید تا آنها هم پیر و فرسوده نشوند . هر ورزشی را ول کنی از هدف آن ورزش دور می شوی. مطمئن باش اگر بهترین فوتبالیست یک سال تمرین نکند نمی تواند حتی یک استارت خوب بزند چه برسد به نود دقیقه بازی . تو ورزش بدنسازی ژنتیک خیلی مهم است ولی می توان کسانی را هم که ژنتیک خوبی ندارند به هدفشان رساند

 • ِدرنا می‌گه:

  با سلام

  من سایز سینه‌ام ۷۵ هستش می‌خواستم کوچیکشون کنم و سفت کلااز سینه بدم میاد

  الان۱ ماه ک بدنسازی میرم

  قد ۱۶۷

  وزن ۵۸

  ممنون میشم اگه کمکم کنید

  موفق باشید

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، قد و وزن خوبی دارید . به فکر تناسب باشید نه به فکر اینکه کل نظام طبیعت را بهم بزنید . خوب بافت اسفنجی سینه بانوان جزئی از اندام آنهاست که بعد از دوران بلوغ و با زیاد شدن هورمون استروژن بزرگ شده و با توجه به ژنتیک و محیط اطراف و نوع تغذیه به حالت های مختلف در می آید . سایز کلی بدن خود را به ایمیل مشاوره بفرستید تا برایتان برنامه غذایی و تمرینی بفرستم . شاید بتوان از حجم چربی های سینه شما کاست و آنها را کوچک کرد .

 • سپیده می‌گه:

  سلام
  من ٣٣ سالمه با قد تقریبی ١۶٣ و وزن ۶١-۶٢ تناسب اندامم خوبه فقط یکم شکم و دل و دو طرف کمرم فرم نیست . بدنسازی حدود ٢ ماه یه روز در میون میرم بعد از ورزش بدنسازی نیم ساعت با دستگاه بدنسازی کار میکنم تو این ٢ ماه ٢ کیلو وزن کم کردم البته چون سیکل پریود ماهیانم یکم بهم خورده بود دکتر بهم قرص اتیسترون داد که اون وزن رو زیاد می کنه و همیشه وزنم ۶١-۶٣ بود .چیکار کنم باسنم یه کم بزرگتر بشه و جاهایی که گفتم آب بشن. مربی به من میگه تردمیل نرو چون اندامت خوبه وگرنه آبت می کنه. این درسته یعنی اصلاً تردمیل نرم؟ سینه هام خوش فرمن و اندازش خوبه چیکار کنم همیشه اینجوری بمونن و نیوفتن و چه غذاهایی رو بخورم. من همه چی می خورم جز برنج هفته ای ٢-٣ بار و روزانه ١٢٨٠ کالری مصرفمه .
  ممنونم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، ترس از اینکه مبادا شما اندام خوب خودتان را از دست بدید باعث شده مسیر را اشتباه بروید . اگه اندامت خوبه پس مشکل چیست؟ گفتید بعد ورزش بدنسازی نیم ساعت با دستگاه کار می کنم ، مگر بدنسازی با کار با دستگاه فرق می کند. .؟ شما سه روز درهفته ورزش بدنسازی و کار با دستگاه انجام دهید . بلافاصله بعد ورزش نیم ساعت روی تردمیل پیاده روی تند داشته باشید. در تغذیه هم از پروتئین بیشتری در رژیم غذایی خود استفاده کنید . کربوهیدرات را حذف نکنید . تعداد وعده های غذایی خود را زیاد کنید و حجم غذاها را پایین بیاورید . قبل خواب شیر بخورید . مطمئن باشید هم فرم بدست می آورید و هم چربی سوزی می کنید. اگر هم برنامه تخصصی می خواهید به قسمت مشاوره درسایت بروید و با ارسال سایز و ساعت تمرین برنامه غذایی و تمرینی دریافت کنید

 • elena می‌گه:

  سلام من یک بار سوالمو قبلا پرسیدم ولی پیداش نمی کنم انگار نیست.من ۲۱ سال سن دارن قدم ۱۶۸ و وزنم ۴۰ کیلو همیشه لاغر بودم و سینه هام کوچیکه .می خواستم بدونم با چاق شدم حدود ۱۸ کیلو و بدنسازی سینه هام رشد قابل توجهی می کنه؟؟بقیه که جواب های امیدوار کننده نمی دند می گن اونقدرا موثر نیست نهایت یکی دو سایز بزرگ می شه نظر شما چیه؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، با تمرینات و تغذیه درست هر چقدر بخواهید می توانید وزن خود را بالا ببرید . اگر خدای ناکرده بیماری خاصی نداشته باشید. اطلاعات کامل خود را برایم ایمیل کنید یا به شماره من ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ زنگ بزنید تا به همه ثابت کنیم که کار نشد ندارد و با کمک علم و تجربه می توان حتی بر ژنتیک غلبه نمود

 • ملیکا می‌گه:

  سلام
  برای کوچک شدن و خوش فرم شدن سینه آیا سوتین های جادویی(مجیک برا) که تبلیغ میشه خوب هست؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، جز یک تبلیغ تلویزیونی چیز دیگری نیست . اگر این سوتین ها واقعاً جادویی بودند. باید مراکز درمانی و مراکز پروتز و مربیان بدنسازی تعصیل می شدند . شاید زمان بستن بسته به نوع سوتین به سینه های شما فرم بدهد ولی هیچ تاثیری در سینه های شما نخواهد داشت . سینه بانوان از غده های شیری و چربی تشکیل شده که با حجم چربی ها و زمان شیردهی سینه ها سایز مختلفی پیدا می کنند. به نظر شما این سوتین ها چه کاری می توانند انجام دهند . کمی واقع بین باشید.. فقط با ورزش و یک تغذیه مناسب و ماساژ می توانید سینه های خوش فرم و متناسب بدن خود بسازید . موفق باشید

 • مهسا می‌گه:

  سلام۲۴سالمه ۱۶۱ سانت قد دارم دو سال است ک بدنسازی با دستگاه کار میکنم برای اینکه عضلات بالای باسنم رو حجیم تر کنم تا فرم بالاتر و گردتر داشته باشد چ حرکتی را بیشتر توصیه میکنید.راستی من دخترم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اسکوات و پرس پا بهترین حرکات برای برجسته نمودن و فرم دادن باسن هستش. البته می توانید از لانگز هم برای تحریک کلی عضلات سرینی و همسترینگ استفاده کنید

 • elena می‌گه:

  سلام من یک بار سوالمو قبلا پرسیدم ولی پیداش نمی کنم انگار نیست.من ۲۱ سال سن دارن قدم ۱۶۸ و وزنم ۴۰ کیلو همیشه لاغر بودم و سینه هام کوچیکه .می خواستم بدونم با چاق شدم حدود ۱۸ کیلو و بدنسازی سینه هام رشد قابل توجهی می کنه؟؟بقیه که جواب های امیدوار کننده نمی دند می گن اونقدرا موثر نیست نهایت یکی دو سایز بزرگ می شه نظر شما چیه؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام . من دیشب جواب سوال شما را دادم تو همون مقاله ای که سوال پرسیدید بعد سوال شما جواب دادم . اگه پیدا نکردید زنگ بزنید . هیچ جای نگرانی نیست

 • مهرناز می‌گه:

  سلام اقای جعفر پور خسته نباشید ازینکه انقدر با حوصله فرادان جواب سوالای خانم هارو میدید واقعا ممنونم.من ۲۳ سالمه قدم ۱۶۹ و وزنم ۵۰ دو سال پیش باشگاه بدنسازی میرفتم مربیمم مرد بود با دوستم ۳ ماه کار کردم خیلی خوب شدم ولی بعد به خاطر دانشگام ول کردم. سینه هامم کوچیکه الان تو خونه با دمبل ورزش میکنم میشه به من بگید چه حرکتاییو برم؟ی قرصم به من معرفی کنید که همه چی توش داشته باشه.دو ماه دیگه مجلس عقدمه میخوام یکم چاقتر باشم.مرسی.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اولاً تبریک بخاطر ازدواج . برایتان آرزوی موفقیت و کامیابی می کنم . عزیزم با یک برنامه غذایی خوب و یک کربوپروتئین تا دو ماه دیگه به سر وزن می رسی . نگران نباش . سایز خود را برام به ایمیل مشاوره بفرست . یا با شماره من ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ تماس بگیر . در خدمتم

 • فاطی می‌گه:

  سلام خسته نباشید من دختری ۲۵ ساله با ۱۶۰ سانت قد و وزن۵۷ هستم که طی ۳ سال ۳۵ کیلو وزن کم کردم با رزیم و پیاده روی و نرمش الان مدتی برای تقویت عضلاتم کش ورزشی بانیرو شرکت تن آرا رو گرفتم که همراه آموزش چند حرکت برای تقویت عضلات بازو ران کتف باسن و شکم هستش اما من نیاز زیادی به حرکات تقویت عضلات سینه دارم میشه کمکم کنید چند روش بهم آموزش بدین اگر بهم ایمیل بدین که خیلی ممنون میشم در ضمن ورزش با وزنه هم نمیخوام چون هم خوشم نمیاد هم امکان تهیه وزنه رو ندارم فیزیک بدنم هم بطور ژنتیکی دیر عضله میسازه خواهشا کمکم کنید

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم این سوال و یا هر سوال دیگری دارید را به ایمیل مشاوره بفرستید تا از طریق ایمیل جواب دهم . جواب از طریق ایمیل هم رایگان می باشد . منتظر ایمیل شما هستم

 • علی می‌گه:

  آقای جعفر پور سلام،دوست عزیز در مورد بزرگ و خوش فرم کردن سینه خانمها باید عرض کنم نخایتا مطالبی که گفتید ۵ درصد میتونند مفید باشن که عملا به درد هیچ خانمی نمیخوره،تاثیرورزش روی سینه خانمها خیلی کمتر از آقایونه بخاطر اینکه توده سینه خانمها چربی بیشتری داره وتوده سینه آقایون عضله بیشتری،ورزش و تعذیه مینونخ سینه خانمها رو خوشفرم کنه و اونقدری نمیتونه اونها رو بزرگ کنه،کوچیک کردن اونها که دیگه حداقله، خانمها واسه بزرگ کردن ویا کوچیک کردن سینه باید از راه پزشکی وارد بشن مثل درمان هورمونی یا تزریق چربی یا آب نمک یا گذاشتن سلیکون، و واسه کوچیک کردن هم برداشتن چربی، موفق باشید,,,,,,,,,,,

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ،‌دوست عزیزعضله سینه ای بزرگ در خانم ها و آقایان مشترک می باشد و فقط بافت اسفنجی سینه خانم ها که تشکیل شده از چربی و غده های شیری ، سینه بانوان را از آقایان متمایز می کند . با تقویت عضلات پشت می توان سینه ها را به طرف بالا کشید . مگر شما نمی گویید که سینه خانم ها از چربی تشکیل شده ، پس با بالا رفتن درصد چربی در بدن مطمئن باشید سینه ها هم بزرگتر می شوند . البته با سلف ماساژ هم می توان سینه بانوان را بزرگ کرد. چون ماساژ باعث پرخون شدن بافت سینه ها می شود و این کار باعث می شود غذا و اکسیژن بیشتری به سینه ها برسد و این خود عامل بزرگی برای بزرگ شدن سینه هاست . چرا به دنبال راه ساده و پرهزینه و پرخطر باشیم . فکر نمی کنید خانم ها با پروتز و وارد کردن چربی و سدیم در بدن در سال های آینده و با بالا رفتن سن دچار مشکل در سینه می شوند . من آنچه شرط بلاغ بود گفتم هر که می خواهد بشنود و هر کی نمی خواهد نشنیده بگیرد . بهترین راه و سالم ترین راه ورزش و تغذیه مناسب است . شاگردان بسیار من گواه بر این واقعیت هستند. به شما هم توصیه می کنم بیشتر مطالعه نمائید

 • علی می‌گه:

  سلام جناب جعفر پور، عرض کردم ماساژ و ورزش اثر دارند ولی خیلی کم که قابل توجه نیست، در مورد چربی هم این حرف از شما بعید به نظر میرسه چون مصرف چربی زیاد باعث اضافه شدن کاسترول میشه وتمام بدن رو چاق میکنه نه فقط سینه ها رو، بعدم من منکر ورزش کردن نیستم ولی هم من میدونم هم شما که هر خانمی میخواد سینه های خوش فرم داشته باشه باید تا آخر عمر ورزش کنه و وقتی ورزش رو رهاکنند سینه ها شل و بد فرم میشند وحتی از قبل هم بدتر میشند، البته تاکید میکنم ورزش برای هر فردی لازمه ولی اونقدر برای کوچک وبزرگ کردن سینه موثر نیست، و اگه خانمی خیلی هم حرفه ای و با تغذیه مناسب و مداوم هم ورزش کنه سینه هاشون مقداری هم که بزرگمیشهبسمت سینه های مردانه میره،علم پزشکی اونقدر پیشرفت کرده که عوارضش خیا

 • علی می‌گه:

  در آخر هم هم عرض کردم که پزشکی خیلی پیشرفت کرده و عوارض اون در حال حاضر خیلی کم وحتی بی مخاطره هم هست، ببخشید دوستان که این کامنتم رو تو دو مرحله ارسال کردو,,,,,,

 • شیوا می‌گه:

  سلام، آقای جعفرپور میخواستم بدونم چطور میتونم بازو و پشت اون رو سفت کنم، و اگه هم ممکنه تلفنتونو داشته باشم چون سوالهام زیاد هستن، ممنون میشم اگر امکان داشته باشه.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، با تمرین و تغذیه خوب . اطلاعاتی از شما ندارم تا درست جواب بدم . از اینکه هدفت چیه ، چند سال داری ، قد و وزنت چقدره ، چند سال سابقه تمرین داری . شماره دفتر من ۰۱۳۱۲۲۳۳۵۰۱ و شماره خودم هم ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ هستش در خدمتم

 • narmin می‌گه:

  سلام و خسته نباشید

  میخواستم بدونم حرکت پرس سینه با دمبل سبنه ها رو کوچیک میکنه؟و جند تا حرکت که باعث بزرگ شدن سینه میشه برام بگین ؟

  ممنون از سایت خوبتون

 • مهسا می‌گه:

  سلام برای برجسته و گرد کردن باسن حرکت لگد به عقب رو با وزنه مچ پا پیشنهاد میکنید؟؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، با وجود حرکاتی مثل اسکوات با هالتر و دمبل ، پرس پا ، لانگز و غیره نیازی به حرکاتی مثل لگد به عقب نیست. از حرکات یاد شده و جلو پا با ماشین و پشت پا با ماشین بهره ببرید و از پیشرفت خود لذت ببرید

 • فاطمه می‌گه:

  سلام.مطالب جالب ومفیدی بود.ولی ای کاش در مورد کسای که سینه های افتاده ای دارن و میخواهند سینه هایشان ایستاده رو به بالا شود هم راهکارهای در اختیار میذاشتین.خیلیهاجنین مشکلاتی رو دارن.ممنونم از مطالب علمی تون.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، درست است بافت اسفنجی سینه بانوان را نمی توان با ورزش تغییر داد . ولی با تغذیه مناسب می توان سایز آن را درست نمود و یا با تقویت عضلات پشت سینه را به طرف بالا کشید . راهای مختلفی وجود دارد . با توجه به بدن هر فرد راهکارها هم متفاوت است .مشکلی هست تماس بگیرید تا راهنمایی کنم یا سوالات و مشکل خود را به آدرس ایمیل مشاوره ایمیل کنید

 • elena می‌گه:

  من تا بحال پیش چند دکتر تغذیه رفتم اما برنامه هیچ کدوم را اجرا نکردم.یک برنامه سنگین به چه درد من می خوره؟؟من اشتهایی برای خوردن ندارم و این دست من نیست….به خاطر اینکه باید درس بخونم نمی تونم فرص اشتها بخورم می گن قرص های اشتهااور خواب اوره این به من استرس می ده..چون هیچ وقت نتونستم چاق بشم امید ندارم.برنامه شما می تونه به من کمکی کنه؟

 • سحر2 می‌گه:

  سلام من یه مدتی ورزش میکردم سینه هام بزرگ و پهن شده
  مربی بدنسازیم برای کوچیک کردن سینه شنا سوئدی رو پیشنهاد داد ولی تو بعضی از سایتها شنا سوئدی رو واسه بزرگ شدن کفته بودن و اینکه قفسه سینه رو بزرگ میکنه و بازوها و سرشونه رو حجیم میمنه
  من بازو هام و سرشونه هام بزرگ و حجیمه و نمیخوام بزرگتر بشه
  میخواستم بدونم شنا سوئدی میتوونه کمکی به من بکنه ؟ یا اصلا تمرینی هست
  که فقط سینه هارو کوچیک کنه و دورسینه و بازو و سر شونه هارو بزرگ نکنه
  ممنون میشم راهنماییم کنید چون اینقدر تو سایتها ضد و نغیض
  خوندم موندم چیمار کنم قدم ۱۶۳ووزنم ۵۶

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اگر منظور از سینه های شما بافت اسفنجی سینه شماست که ربطی به حرکات ندارد . بافت اسفنجی سینه بانوان از چربی و غدد شیری تشکیل شده است که با بالا رفتن درصد چربی بدن سینه ها هم بزرگتر می شوند . شما می توانید با تغذیه مناسب سینه های خود را خوش فرم نمائید. البته ناگفته نماند داشتن فرم سینه تا حدودی به ژنتیک افراد هم بستگی دارد. . شما با یک تغذیه اصولی و ورزش هوازی بعد تمرین می توانید حجم چربی های بدن خودتان را کم کنید که طبیعتا! موجب کوچک شدن سینه شما نیز می شود

 • مریم می‌گه:

  سلام ازاینکه وقت می زارین واقعاممنونم, من مدت ۳سال هست که بدنسازی کار میکنم و همیشه می خواستم وزن اضافه کنم چون باقد۱۷۰وزنم۵۴ کیلو بودو ولی الان که بعد از ۶ماه تمرین خوب ۵۸ کیلو شدم البته با مکمل کربوپروتین و امینو و این اواخر ۳هفته وینسترول مصرف کردم که بیشتر وزن بگیرم اما سینه هام کوچیک شده در صورتی که ۴ کیلو وزن اضافه کردم!! نمیدونم بخاطره وینسترول یا نه؟ الن راهی هست که بشه سینم رو بزرگ کنم؟ از قبل از کمکتون ممنونم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، وقتی می توانید با مکمل و غذا و یک برنامه خوب هفته ای نیم تا یک کیلو وزن خوب بگیرید چرا وینسترول تزریق می کنید !؟ نمی ترسید تبادل هورمونی بدن شما بهم بخوره . اگر بخواهید می توانید زیر نظر بنده و با برنامه بنده تمرین کنید . هرچقدر دوست داشته باشید وزن شما را بالا خواهم برد بدون استروئید . در صورت موافقت با شماره دفتر ۰۱۳۱۲۲۳۳۵۰۱ صبح ها و یا شماره من ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ تماس بگیرید

 • باربی می‌گه:

  معمولا سینه همه خانوما از بالاکشیده و از پایین حجیم میشه.امامثلا اون عکسی که بالای صفحه گذاشتین ازبالاهم حجیمه..من میخوام سینه هام اینطوری غیرطبیعی باشه بایدچی کنم؟نمیخوام بزرگ شن.فقط میخوام این فرمی باشه.با پروتز اینطور میشه؟یاراه دیگه ای داره؟ممنون میشم زود ج بدین هر روزمیام سرمیزنم .منتظرم .راستی ایمیلم مسدوده اینجا ج بدین لطفا.مرسی

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اطلاعاتی از شما ندارم ، ایمیل شما هم که خرابه . لطف کنید با شماره من ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ تماس بگیرید و اطلاعات لازم را بدهید تا بتوانم کمکت کنم . نگران نباشید چون مشکل شما قابل حل می باشد

 • مهلا می‌گه:

  با سلام. از سایت خوبتون تشکر می کنم من قدم۱۶۰و وزنم۵۴ هستش مدت ۱ ساله که ایروبیک پیشرفته کار میکنم تو فرم هستم فقط پائین شکمم به علت زایمانی که داشتم نمیره یا فعلا نمیره اگر امکانش هست من روکمی راهنمائی کنید بخصوص در مورد غذا خوردن مراعات میکنم ولی ثابت مونده فعلا با تشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، پوست بدن شما که در دوران حاملگی کش آمده نیاز به زمان دارد تا به حالت اولیه خود برگردد.ازپروتئین ها بیشتر در تغذیه خود استفاده کنید. و به وعده غذایی قبل و بعد تمرین خود اهمیت بدهید سعی کنید زمانی تمرین ایروبیک خود را انجام دهید که قند خون شما در حد پایینی هستش .حداقل وعده قبل تمرین شما ۲ ساعت با تمرین شما فاصله داشته باشد. و قبل خواب خوردن شیر را فراموش نکنید .

 • باربی می‌گه:

  ۲۰سالمه قدم ۱۵۷ وزنم ۳۹٫سایز سینه هام۷۵٫بافرم سینه هام مشکلی ندارم .خوش فرمن ونمیخوامم بزرگ شن.فقط میخوام مثل اون عکسه از بالاحجیم باشه وغیرطبیعی باشن.حالابایدچیکارکنم

  • با سلام ، اگر با سینه های خود مشکلی ندارید و سینه های شما خوش فرم هستند دیگر نگران چه چیزی هستید ؟ برای اینکه سینه های شما به طرف بالا کشیده شوند باید عضلات پشت قوی داشته باشید . با تمرینات بدنسازی می توانید عضلات پشت خود را قوی تر کنید . البته باید درست و حساب شده تمرین نمائید

 • ملیحه می‌گه:

  سلام آقای جعفرپور..واقعا دستتون درد نکنه با مطالب مفیدتون…همیشه بحث بدنسازی درمورد آقایوبودهاولین باره که میبینم یه نفر تو ایران به این موضوع اهمیت داده!من ۱۰ساله بدنسازی کار میکنم البته نه حرفه ای،چون اختلاف سایز دارم واسه حجم دادن بالا تنه وسفت شدن سینه هام..میخواستم ازتون بپرسم واقعا با بدنسازی حجم سینه متعادل میشه؟درمورد من این اتفاق نیفتاده..دیگه ناامید شدم..اختلاف سایزم متعادل میشه ولی مشکل سینه هام به قوت خودش باقیه…لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام . خوشحالم از این بابت که ۱۰ سال سابقه در این ورزش دارید و خوشحالتر می شم بتونم کمکی کنم تا به نتیجه دلخواه برسید . عزیزم اطلاعاتی از بدن شما و نحوه تمرینات شما ندارم لطفاً سابقه تمریی ، سن . قد . وزن . و دور بازو . سینه . شکم . باسن . ران . ساق خود را همچنین ساعت تمرین خود را برایم به آدرس ایمیل مشاوره بفرستید تا راهنمایی و کمکی باشه انجام بدم یا به شماره من ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ زنگ بزنید.در خدمت باشم

 • ملیحه می‌گه:

  دوباره سلام…آقای جعفر پور همه رو اینقد در انتظاره بررسی میذارید..!

 • شقایق می‌گه:

  با سلام
  من ۲۷ سال دارم
  تقریبا دو ساله فرزندم را از شیر گرفتم
  ولی سینه هام هنوز به حالت اولیه برنگشته
  ایروبیک هم رفتم ولی تاثیری نگذاشته
  چه کار باید بکنم
  در ضمن قدم۱۶۵
  و وزنم هم۶۰ است
  میشه راهنماییم کنید
  حتی دکتر هم رفتم گفت یه بچه دیگه بیار تا برات پروتز کنم ولی من فعلا بچه نمیخوام

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، جای نگرانی نیست باید به بدن خود زمان بدهید تا به حالت اولیه برگردد. پوست بدن که در دوران حاملگی کش آمده به مرور زمان به حالت خود بر می گردد. سعی کنید ورزش و تغذیه خوبی داشته باشید . شما از وزن خوبی با توجه به قد خود برخوردارید. به دنبال پروتز نروید چون مجبورید بعد از چند سال دوباره آن را از بدن خارج کنید. چون نوعی چربی می باشد که زیر پوست تزریق می شود . همه به دنبال کم کردن چربی های خود هستند. سعی کنید عضلات پشت خود را قوی نمائید تا سینه های شما را به طرف بالا بکشد و همچنین با تمرین بر روی عضلات سینه ای بزرگ آنها را نیز قوی تر نمائید . موفق باشید

 • مارال می‌گه:

  Salam aghaye jafar poor man 19 salame ghadam 165,vaznam 69 yekam ezafe vazn daram ama heykalam khube ama doost daram vazn kam konam. sine hamam taghriban khosh forme ama mikham yekam sine ham kuchik shan o seft,ama ba in kuchik shodan bad form nashan mishe rah namayim konin?

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام، برای کاهش وزن می توانید ۳۰ دقیقه پیاده روی تند در ناشتا داشته باشید و استفاده از یک برنامه درست تغذیه .البته نه تغذیه مشکل و عذاب آور. ولی اگر به فکر تناسب و زیبایی هستید باید حداقل ۳ روز در هفته برنامه بدنسازی داشته باشیدو یک ورزش هوازی بلافاصله بعد تمرین . سایز و اطلاعات را ایمیل کنید تا برایتان برنامه بفرستم

 • الینا می‌گه:

  سلام باتشکرفراوان ازشما .خواهشمندم مرا راهنمایی کنید ایا سوال خود را بایدازهمین طریق پرسید ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، در حد کوتاه تو همین نظرات . ولی اگر برنامه تغذیه و تمرین می خواهید در قسمت مشاوره در ضمن سوالات خود را از طریق تلفن هم می توانید بپرسید به شماره ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ و ۰۱۳۱۲۲۳۳۵۰۱ از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ و عصرها از ۴ تا ۶ عصر

 • مارال می‌گه:

  Salam dobare,mamnoonam aghaye jafar poor… Man badansazi kar mikardam o az 69 kilu tunestam be 61 beresam ama badaz vel kardanesh moteasefane bade 1 mah baz 69 kilu shodam:( bekhatere hamin mikham ba rezhim vazn kam konam ama mikham sine ham ba in laghar shodan bad form nashan,2 rooz dar hafteam shena kar mikonam,harkate khasi made nazaretoon hast?(saiz sinam 75 va kamaram 83 ghdamam 165) man tamam sayam faghat laghar shodane kamar o yekam sineham va dar kol bala taname chun payin tanam kheyli khube ama nemishe hame migan hameye andamaye badanet baham ab mishan… Komakam konin:(

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، شما اطلاعات زیادی از خودتان ندادید . از اینکه چه مدت تمرین کردید و چه رژیمی داشتید . مطمئن هستم مقدار زیادی از آب بدن را با نخوردن و یا کم خوردن از دست داده اید . و با تمرین نکردن دوباره به جای اول برگشتید. مهم نیست باید دوباره شروع کنید و با مصرف غذاهای مورد نیاز بدن اصولی وزن کم کنید باید ورزش هوازی داشته باشید و آن هم درست زمانی که ذخایر قندی شما در حد پایین می باشد . به قسمت مشاوره بروید و اطلاعات خود را برام ایمیل کنید البته اگر برنامه غذایی و تمرینی می خواهید . مطمئناً با یک برنامه ریزی درستن به اندام دلخواه خواهید رسید

 • mina می‌گه:

  سلام.ممنون از سایت خوبتون.
  من یه راهنمایی از شما میخواستم…حدود سه ساله که مدام هفته ای سه تا چهار جلسه ایروبیک کار میکنم.۲۳ سالمه قدم ۱۷۰ و وزنم ۶۳ کیلو هست.توی این مدت وزنم حدود دو سه کیلو کم شده اما سایز بدنم خیلی کمتر و بهتر شده.مشکلی که الان دارم برنامه غذاییه خصوصا قبل و بعد تمرین که واقعا به کمک نیاز دارم چون دیگه میخوام وزن بدنم ثابت بمونه.یه مورد دیگه ای که میخواستم بگم اینه که به مرور زمان سایز بالاتنه ام نسبت به پایین تنه ام کم میشه اما من نمیخوام با هم نا هماهنگ باشن…ممنون میشم راهنماییم کنید…

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اگر برنامه غذایی می خواهید به قسمت مشاوره بروید و با فرستادن سایز و قد و و وزن و ساعت تمرین و هدفی که دارید برنامه غذایی دریافت کنید. تمام اطلاعات را به همراه مبلغ واریزی به ایمیل مشاوره بفرستید. در قسمت نظرات از دادن برنامه غذایی و تمرینی معذوریم

 • mina می‌گه:

  ببخشید فکر کنم ایمیل قبلیمو براتون فرستادم.این درسته.شرمنده…

 • الینا می‌گه:

  باسلام وتشکر فراوان از شما ازشما استادبزرگواردرخواست راهنمایی وکمک دارم ..دختری۲۹ساله باقد۱۵۸و وزن۴۳کیلو وسایز سینه۶۰هستم تمام داروها رابرای افزایش وزن امتحان کردم واثری نداشت ب دلیل لاغری وسایز بسیارکوچک سینه دچار افسردگی شده ام خواهشمندم برای افزایش سایز سینه مرا راهنمایی کنید بی صبرانه منتظرراهنمایی شماهستم.ممنونم

 • mina می‌گه:

  درود…
  آقای جعفرپور…؟من همچنان منتظر جواب شما هستم…

 • الینا می‌گه:

  سلام.فکرمیکنم اخرین راه حل من راهنمایی شماست لطفا راهنماییم کنید تشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، من در خدمتم به قسمت مشاوره مراجعه فرمائید تا بتونم شما را راهنمایی کنم یا برایتان برنامه غذایی و تمرینی بفرستم

 • مهرناز می‌گه:

  سلام خسته نباشید.اقای جعفر پور میخواستم ببینم این عرقیات گیاهی مانند شنبلیله تاثیر داره روی بزرک شدن سینه؟چون من ۲ ماه نامزدم و سایز سینم ۶۰ خیلی ناراحتم از فردام میخوام برم بدنسازی.قدم ۱۶۸ و وزنم ۵۰ میشه.خواهش میکنم کمکم کنید.ممنون.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، نگران نباشید و به ورزش کردن بپردازید . بعد از ازدواج و با بالا رفتن سن درصد ذخیره چربی در بدن زیاد خواهد شد و این روی بافت اسفنجی سینه شما هم تاثیر خواهد گذاشت . داروی خاصی وجود ندارد . با بالا رفتن وزن سایز سینه ها هم بیشتر خواهد شد. شما می توانید با ماساژ ( سلف ماساژ یا خود ماساژی ) جریان خون را در سینه ها بیشتر نمائید. یا با ورزش و تغذیه ۱۶ کیلو کمبود وزن خود را جبران نمائید

 • baran می‌گه:

  مشکل اینجاست که مربی بدنسازی خانوم اگاه به علم بدنسازی درست وجود نداره متاسفانه. من دنبال مربی هستم که بهم سخت بگیره و اگاه باشه تا بتونم نتیجه مطلوب کسب کنم

 • فاطمه می‌گه:

  سلام اولین باره یه سایت شما اومدم واقعا مطالب خوبی ارائه شده موفق باشید

 • سمانه می‌گه:

  سلام
  بالاخره برای بدنسازی باید کربوهیدرات بخوریم یانه؟؟ من یک هفته ست میرم بدنسازی برای اینکه شکمم صاف بشه ،بدنم و مفاصلم قوی بشه و کمی سینه ها تپل تر بشن ولی سلامتی و بالا بردن توانایی ماهیچه ها برام مهم ترن. قدم ۱۵۵ و وزنم ۵۰ کیلو و ۲۶ سالمم هست .مدتی بود زده بودم به لاغرشدن ولی با زیادخوردن دوکیلو اضافه کردم.
  اما غذاخوردن در حالت سیری برام بدترین شکنجه ست!!!.الان هرکی میبینه میگه خوبی نه لاغر کن نه چاق.مربیم گفته باید بین تمرین آبمیوه و کیک بخورم. قبلشم پروتئین بخورم به عنوان صبونه. من عاشق انواع سبزیجاتم و سس و غذای چرب و شیرینی اصلا نمیخورم.
  لطفا بگید قبل و بعد تمرین چی باید بخوریم؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم شما بین تمرین نباید چیزی بخوریدو فقط می توانید آب بخورید. پروتئین هم باید یک ساعت بعد تمرین مصرف شود. یک ساعت و نیم قبل تمرین هم سعی کنید کربوهیدرات هایی مثل سیب زمینی بخورید تا انرژی کافی برای تمرینات فراهم شود . باید با برنامه ریزی تمرین کنید . گفته های مربی شما کاملاً اشتباه و بی اساس می باشد

 • سمانه می‌گه:

  منظورم از پروتئین غذاهای پروتئینی هست….ضمنا من با خوردن زیاد سیب زمینی مشکل دارم چون طبعش سرده.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   بجای سیب زمینی سعی کنید ماکارونی یا برنج بخورید. به کیفیت بدن  و هدفتان فکر کنید ممکن است خیلی از غذاها طبع سرد داشته باشند آیا نباید خورد؟

 • نیوشا می‌گه:

  سلامخسته نباشید اقای جعفر پور.من خانومی ۳۲ ساله هستم با ۷۷ کیلو وزن و۱۶۵ س قد. تقربا هیکل پری دارم ولی سنه وباسنم نسبتا کوچیک هستن .میخوام منو راهنمایی کنین تابه دلخواهم برسم .که از چه برنامه غذایی استفاده کنم وچه دستگاه بدنسازی و چه تایمی روزانه استفاده کنم.برای اب کردن شکم هم راهی بهم بگین .با توجه به اینکه دوست ندارم لاغر باشم .اگه وزنم به ۸۰ برسه عالی میشه .قبلا چاق و بد فرم بودم که وزنمو کم کردم .ولی لان میخوام تپل و خوش فرم باشم.اگه میشه منو همینجا راهنمایی کنین .رمز ایمیلمو فراموش کردم …ممنونم از شما و سایت بسیار عالیتون.پیروز باشد

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، خانم نیوشا مصرف غذاهای با پروتئین زیادتر و کربوهیدرات کمتر . اگر فرم باسن و سینه می خواهید باید تمرین با وزنه داشته باشید. ولی اگر به فکر کم کردن وزن هستید. به شما پیاده روی تند در ناشتا و بعد تمرین بدنسازی یا فعالیت شدید کاری را پیشنهاد میکنم

 • نیوشا می‌گه:

  اقای جعفر پور به نظر شما چه نوع مکملی استفاده کنم بهتره برای پر شدن ران و باسن و سینه؟؟؟

 • زری می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید،من ۲۳ سالمه،۳ ماهه که بدنسازی کار میکنم،با توجه به اینکه حدود ۲ سال پیش ۴۰kg از وزنم رو کم کردم،الان بافت سینه هام بسیار شل شده،و تقریبا دیگه بافتی نداره،قدم ۱۷۲ و وزنم ۶۱ هست،تو این سه ماه بازوهام خیلی خوب جواب دادن،با اینکه هنوز شله اما تاثیر محسوسی داشته،پاهام هم تغییراتی کرده اما سایز سینه ام اصلا بهتر نشده،پیشنهاد شما چیه؟ آیا با توجه به این همه تحلیل بافت اسفنجی میشه کاری کرد؟ پیشاپیش ممنونم از وقتی که بابت پاسخگویی میذارید.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، فرم سینه در بانوان تا حدودی به ژنتیک افراد بستگی دارد. بافت اسفنجی تشکیل شده از چربی و غده های شیری. با کم شدن وزن و آب شدن چربی ها از چربی های ناحیه سینه هم کاسته می شود.و با مصرف درست غذاها و کم کردن وزن تدریجی باید جلوی شل شدن سینه را گرفت. البته به شخصه ماساژ را هم پیشنهاد می کنم چون باعث پرخون شدن در ناحیه سینه شده و همراه با خون مواد غذایی و اکسیژن بیشتری در این ناحیه هجوم می آورند که باعث تغذیه این قسمت می شود. علاوه بر این شما می توانید با قوی تر نمودن عضلات پشت سینه های خود را به طرف بالا بکشید

 • علی می‌گه:

  سلام آقای جعفرپور با عرض تشکر جهت مطالب علمی و آموزنده شما؛ من ۳۲ سالمه و وزنم ۷۸کیلو هفته ای ۳ بار بدنسازی میرم و جودو هم کار میکنم ،مکمل گین (۵۰پروتئین/۵۰کربو)و کراتین دوبیس به اضافه ویتامین هارو گرفتم،میخواستم بپرسم تمام هفته باید این ها رو مصرف کنم یا فقط روزهای تمرینم و به جه مقدار؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم یک روز تمرین بدنسازی داشته باشیدو روز دیگر تمرین جودو. شما باید بعد صبحانه ، یک ساعت قبل تمرین و بعد تمرین مکمل بخورید و هر بار ۲۵ گرم گین و ۵ گرم کراتین که در مجموع ۱۵ گرم کراتین در روز و ۷۵ گرم گین را شامل می شود

 • الناز می‌گه:

  چرا جواب سوال منو نمیدید؟

 • هستی می‌گه:

  salam ,,torokhoda komakam konid man 27 salame ghad168 vazn 58 ,dasttha va balatanam beshedat laghare vali be axe sine haie kheili bozorge sholi daram basanamm kuchike saghe pahamam hamintor harchi mikhoram faghat sineham bozorg mishe bashgaham miram barnamehashun eshtebahe chon mikham basanam por she o sineham kuchik baraxe mishe torokhoda komakam konid majburam tu modate kutahi iejuri dorostesh konam

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم مشکل خاصی نیست به قسمت مشاوره در سایت بروید و با ارسال مشخصات و ساعت تمرین برنامه غذایی و تمرینی دریافت کنید. در آخر ایمیل نام و شماره تلفن در دسترس را حتماً قید کنید تا در صورت نیاز با شما تماس گرفته شود. مطمئن باشید به نتیجه خواهید رسید

 • الناز می‌گه:

  سلام پس چرا من جواب سوالمو نمیبینم ،یه بار دیگه میپرسم ممنون میشم جواب بد ممنون از سایت خوبتون،من ٢٨سالمه قدم ١۶٢ وزنم۵٧ کیلو ،سینه های کوچیک و شلی دارم تا ۴ماه پیش ۵١کیلو بودم ولی با اضافه کردن وزن هم نه سینه هام بزرگ شد نه اینکه سفت بشه در ضمن الان ۴ماه بدنسازی هم میرم و حدود ٢هفته ام هست که به حرفه مربیمون سینه هامو با روغن شنبلیله قبل خواب ماساژ میدم بعد ورزش هم جوجه میخورم ،همه ورزش هایی رو که مربیمون میگه رو هم کامل انجام میدم ولی سینه هام سفت نشدن که هیچ کوچیکم شدن،در ضمن من بالا سینه اصلا ندارم،سینه ی سمت راستم هم کوچیکتره،میشه بگید دیگه باید چیکار کنم که سینه هام هم بزرگ بشن هم سفت ؟جدیدن افتاده ام شدن ،دیگه کم کم دارم افسرده میشم،خواهشا کمک کنید

 • نادیا می‌گه:

  سلام.۲۵ سال دارم قدم۱۵۰ وزنم حدود۵۲ وسایز سینه۶۰٫چند سال پیش وزن کم کردم.تا۴۷ کیلو رفتم الان چندساله در همین حدد۵۲ مونده ولی سینه هام کوچیکن ولی شل نیستن شکموران هم کمی بزرگه.میخوام سینه ها بزرگتر وسفت وخوش فرم بشن و که البته همزمان شکمم صاف بشه ولی سینه هم با وزن کم کردنم کوچیکتر دیگه نشن….ازبابت سینه هام خیلی نگرانم میخوام بزرگتر وخوشفرم بشن په ورزشهایی بدنسازی حرکاتی انجام بدمو چه مدت زمان میبره؟واینکه من معمولا زود وزن کم میکنم اگه شروع به فعالیت بکنم.مشکل اصلیم سینه ها هستن ک نمیخوام بازم کوچتر بشن بلکه بزرگتر هم بشن.ممنون میشم.اینجاالان راهنمایی بکنید…

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، بافت اسفنجی سینه بانوان از چربی و غده های شیری تشکیل شده که با کم کردن وزن مقداری از چربی های سینه از دست می رود. و متاسفانه ورزش خاصی برای بافت اسفنجی سینه نیست مگر با ماساژ . شما با سلف ماساژ می توانید جریان خون در سینه را زیاد کنیدو البته یادتان باشد بخش قهوه ای و نوک سینه نیاز به ماساژ ندارد. در ضمن شما می توانید با قوی کردن عضلات پشت سینه های خود را به طرف بالا لیفت کنید و برجسته و خوش فرم شوند موفق باشید

 • پرزاد می‌گه:

  سلام .خسته نباشین .مرسی بابت اطلاعات بسیار خوبتون.
  من۲۴ سالمه . قدم ۱۶۱ و وزنم از مهر گذشته تا حال …به خاطر درس خوندن که همش پای کتاب بودم ۵۹ کیلو شده .نزدیک به یک ماه فیتنس رفتم و به کالری غذاهایی که می خوردم اهمیت دادم اما وزنم کم نشد .به همین دلیل ۳جلسه ای یه که دارم مثل قبل ایروبیک میرم و چون قبلا جواب گرفت استرسم کمتره . اما مشکل من سایز سینه هامه که ۷۰ و میخوام کوچیک تر باشه ..قبلا ایروبیک تاثیری روش نداشته ..از نظر شما بدنسازی میتونه تو کوچیک کردن سایز بهم کمک کنه ؟ ایا روشی جز جراحی برای کم کردن سایز وجود داره؟ ….پیشاپیش متشکرم بابت پاسختون .. مرسی .

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، با توجه به قدتان وزن شما عالیه. اگر تناسب ندارید با تمرینات بدنسازی به فکر تناسب باشید. مشکل بزرگی سینه هاست یا شل بودن و افتادگی . بزرگی با کم شدن درصد چربی بدن سینه ها هم کوچکتر می شوند. بیشتر با تمرین بر روی عضلات پشت سینه های خود را برجسته تر نمائید. به نظرم شما زیادی وسواس به خرج داده و حساس هستید. ورزش بدنسازی و بلافاصله بعد آن ۲۰ دقیقه پیاده روی تند روی تردمیل. و از همه مهمتر تغذیه درست

 • یاسا می‌گه:

  سلام قبل یابعد بدنسازی اگه عرق رازیانه بخوریم روی بافت سینه تاثیر داره واسه بزرگ کردن؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، سایز سینه در درجه اول به ژنتیک و هورمون های بدن بستگی دارد و همچنین میزان چربی و وزن بدن. می توانید با خود ماساژی  سایز سینه خود را تا حدودی بزرگتر نمائید

 • ارزو می‌گه:

  سلام وخسته نباشیدمن اندامم خوبه فقط سینه هام بزرگ وشله میخوام کوچیک وسفت وخوش فرم بشه واسه عروسیم که ۶ماه دیگه است ونمیتونم باشگاه هم برم لطفا چندورزش درمنزل بگیدممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، بافت اسفنجی سینه بانوان از چربی و غده های شیری تشکیل شده و در بیشتر موارد هم بزرگی و فرم آن به صورت ژنتیک می باشد. میتوانید با تقویت عضلات پشت در فرم ایستادن سینه ها تاثیر بگذارید و همچنین با چربی سوزی سایز آن را کوچک کنید ولی اگر سایز آن کوچکتر شود شل تر خواهد شد که باید بتوانید با سلف ماساژ و استفاده از روغن های ماساژ فرم سینه ها را حفظ کنید

 • پریسا می‌گه:

  سلام من ۳۳ سالمه ومدت ۲سال هست که ایروبیک کار میکنم تو این مدت سینم وبدنم شل شده من وزنم ۷۷وقدم ۱۶۵ هستش باید چیکارکنم که سینم زیاد شل نشه تواین مدت هم۸ کیلو کم کردم.ممنونم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، برای داشتن بدنی سفت عضلانی و خوش فرم باید تمرینات با وزنه داشته باشی. با ایروبیک چربی های بدن را کم کردید یا اینکه به جای چربی سوزی بدن را به فاز کاتابولیک بردید. ( عضله سوزی ) که این فاز هم می تواند نتیجه نرسیدن پروتئین کاتفی به بدن باشد. اگر عکس این باشد شما کااملا، بدنی عضلانی و خوش فرم و سفت خواهید داشت. به اندازه کافی پروتئین به بدن برسانید، استراحت کافی داشته باشید و در تمرینات خود اول کار با وزنه و بعد آن تمرینات هوازی را انجام دهید

 • sara می‌گه:

  سلام و خسته نباشید.
  من قدم ۱۷۰ و وزنم ۶۷ هست.قبل از بارداری بدن و هیکل خوبی داشتم الان متاسفانه وزنم ۷۲ شده و شکم و پهلو آوردم، لباسام یا تنم نمیشه یا از قسمت سینه تنگ میشه و با چربی ها تو تنم افتضاح می مونه.چون الان بچم ۵ ماهشه و هوا هم سرده نمی تونم باشگاه برم. می خوام تو خونه ورزش کنم اما نمی دونم چه ورزشهایی برای آب کردن پهلو و شکم انجام بدم تا نتیجه بهتر و سریع بگیرم.لطفا راهنمایی کنید.
  بی ادبی نباشه اما مورد دیگه سینه ها هستند حین شیردهی بزرگتر و شل تر شده ( سایز ۸۵ ) من به هیچ وجه نمی خوام سینه ها تو این سایز بمونه. می خوام به سایز قبلی برگرده (۷۵-۸۰).
  آیا میشه حین شیردهی ورزش کوچک کردن سینه انجام داد؟
  لطفا راهنمایی کنید لطفا لطفا که چه ورزشهایی باید برای شکم و باسن و کوچک شدن سینه ها انجام بدم؟
  لطفا جواب رو به ایمیلم ارسال کنید.متشکرم.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، یزرگ شدن سینه ها در دوران شیردهی امری طبیعی می باشد.و بعد از دوران شیردهی تا حدودی به حالت اول بر می گردد. برای چربی سوزی هم می توانید ناشتا از تردمیل یا دوچرخه ثابت استفاده کنید. یا اینکه بعد از ظهر ها نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه رقص تند داشته باشید . البته این موارد زمانی جواب می دهد که برنامه غذایی داشته باششید . برنامه ای که هم شیر شما را زیاد کند و هم بتواند با قرار دادن مواد کافی به روند چربی سوزی شما کمک کند

 • paniz می‌گه:

  سلام آقای جعفر پور ازتون ممنونم که به اندازه ی یک مربی حاضر در پیشرو ما رو راهنمایی میکنید ،من قدم ۱۶۵ و وزنم ۵۸ هست با اینکه وزنم رو در طول مدتی که فیت نس کار میکنم حفظ کردم ولی متأسفانه سایز سینه هام یک سایز کمتر شده و این مسئله واقعا آزارم میده ،مربی خیلی خوبی هم دارم ولی با راهنمایی های ایشون هم نتیجه ی مطلوب حاصل نشده ،لطف میکنید من رو راهنمایی کنید

 • فرزانه جان می‌گه:

  دختری هستم ۲۱ ساله قدمم ۱۷۶ تاس مزاجمم گرمه هنوز دارم رشد میکنم چکارکنم که رشدم متوقف بشه تو رو قران یه جواب درست بهم بدین از زندگیم افتادم موقع رشد استخونام میسوزه مور مورمیشه انگار یک دفعه یه ضربه به استخونام وارد میشه چکارکنم که صفحات رشدم متوقف بشه منتظر جوابتونم نا امیدم نکنید

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، جواب شما را کامل دادم عزیزم . در صورت نیاز با شماره من ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ تماس بگیرید تا کامل تر توضیح دهم

 • فرزانه جان می‌گه:

  عالیه سایتتون

 • rozaa می‌گه:

  سلام.وقتتون بخیر
  دختری ۲۰ ساله هستم.قدم ۱۶۹ و وزنم ۵۵ کیلوست.دور سینه ۸۵سانت و دور بازوم ۲۴ سانته.یک ترم باشگاه رفتم و فرم دهی عمومی بدن کار کردم.الان شرایط رفتن ب باشگاه رو ندارم.فرمم عالیه و فقط هدفم سفت کردن بدنمه.مشکلم کوچیکی سینه ست واینکه با کمترین کالری بازوهام چاق میشه!
  بازرهام خیلی خوش فرمه اما از ناحیه سرشانه داره چاق میشه…
  چندتا حرکت بدید ک بتونم بازوهام رو سفت کنم
  توباشگاه برای سینه حرکات بالاسینه دمبل-زیربغل تک دمبل-ماشین سینه پرس انجام دادم
  برای بازوهام نشرجانب-لت پشت-جلو و پشت بازوسیم
  بگید کدوم حرکات رو تو خونه برا خوش فرمی بازو انجام بدم
  ممنووووووووون-

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم باشکاه بخاطر داشتن وسایل متنوع و ایجاد انگیزه در شما می تواند بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد. و تمرینات در خانه محدود می باشد. البته با وسایل جدید و کش های بدنسازی تا حدودی کار راحت تر شده. تصمیم دارم بدنسازی در خانه را به همراه کش ها و وسایل در خانه به صورت آموزشی اجرا کرده و برای علاقه مندان بفرستم . شماره من ۰۹۱۰۰۱۴۳۷۳۰ میباشد. با من در تماس باشید تا به محض آماده شدن برایتان ارسال کنم

 • مریم می‌گه:

  سلام آقای جعفر پر مطالبتون بسیار مفید بود و ممنونم
  من ۳۱ سال دارم ،قد ۱۷۰ و وزن ۵۳ یک مدت وزش می کردم ( دو میدانی و بعد مدتی بدنسازی ) اما یک ساله به دلیل دیسک کمر دیگه نمی تونم فعالیت ورزشی داشته باشم ، فقط نرمش هایی که دکتر ارتوپد دادن رو انجام میدم ،بعد از جریان مداوای کمرم پیش دکتر تغذیه معروفی هم رفتم اما ایشون برنامه خاصی بهم ندادن و یا مکمل خاصی فقط گفتن میزان خورشت رو در وعده های غذایی ام بیشتر کنم اما مشکل اینجاست که من چون سوخت و ساز آنچنانی ندارم اشتهای چندانی هم ندارم ، ضمن اینکه آزمایش خون کاملی دادم و مشکلی نداشتم اما از وزن پایین و بدن ضعیفم بسیار در رنجم ، می خواستم بدونم آیا شما برای من پیشنهادی دارید ؟ ببخشید که اینقدر طولانی شد

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم شما می توانید با تغذیه مناسب و بهره برداری از ورزش های آبی به بهترین نتیجه ممکن برسید. علم امروز می گوید حتی در فتق های دیسک و ناراحتی مهره ها اگر شما فیله های کمری خوبی داشته باشید در واقع حمایت کننده خوبی برای ستون فقرات دارید. شما باید از تمرینات باا وزنه سبک و ورزش های آبی بهترین بهره را ببرید. برنامه غذایی خوبی که متناسب با شرایط بدنی شما باشد استفاده کنید . به شماره من ۰۹۱۰۰۱۴۳۷۳۰ زنگ بزنید

دیدگاهی برای این مطلب بگذارید:


تبلیغات
آمار و اطلاعات
» افراد آنلاین : 18 نفر
» تعداد مطالب : 526
» تعداد نظرات : 7457
» تعداد نویسندگان : 1
» تعداد کل موضوعات : 27

» بازدید امروز : 1709
» بازدید دیروز : 10882
» کل بازدیدها : 12502754

» میانگین ارسال روزانه : 0.28
» میانگین نظرات روزانه : 4.03

» ورودی گوگل امروز : 19
» تبادل لینک با 4 سایت