مشاوره ( تمرين ، تغذيه )
پرداخت اینترنتی

http://www.e-jafarpoor.com/wp-content/uploads/2013/10/dargah1.jpg

محبوبترین ها

همه چیز درباره یکی از مشهورترین مکمل های غذایی ( گلوتامین)

interactive l glutamine 500g 118 p 163x300 همه چیز درباره یکی از مشهورترین مکمل های غذایی ( گلوتامین)

گلوتامین میتواند از تخریب عضلات جلوگیری کرده،عضله سازی را توسعه داده،سیستم ایمنی بدن راتقویت کرده وذخایر گلیکوژن را زیاد میکند. سوال اینجاست اصلا گلوتامین چیست؟

گلوتامین به عنوان یک آمینو اسید غیر ضروری طبقه بندی شده، چرا که به آسانی میتواند توسط بافت های مختلف نظیر عضلات مخطط ، کبد و بافت چربی سنتز و تولید شود گلوتامین فراوانترین آمینو اسیدموجود در جریان خون بوده که %۶۱ از منابع آمینو اسیدهای آزاد درون سلولی را شامل میشود( فراوانترین آمینو اسید داخل بافت عضله )،در حالی که آمینو اسید های شاخه ای ( BCAA) فقط ۸/۴ درصداز این منابع را شامل میشوند.ساختار منحصر به فرد گلوتامین ،با دو شاخه نیتروژن متصل به هم که حاوی %۱۹ نیتروژن میباشد این آمینو اسید را تبدیل به اصلی ترین انتقال دهنده نیتروژن به درون سلول های عضلانی کرده است

 چرا بدن شما به گلوتامین نیاز دارد؟

 برای اینکه کااملا متوجه شوید که چرا گلوتامین برای بدن مفید می باشد کمی باید دروس زیست شناسی را به اتفاق مرور کنیم.بدن برای انتقال آمونیاک به سراسر بدن از گلوتامین استفاده می کند،بنابراین بدن سعی می کند تا مقادیر گلوتامین موجود در خون را ثابث نگه دارد.گلوتامین توسط تارهای عصبی سیستم گوارشی وسیستم ایمنی به عنوان سوخت مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از بدنسازان مقادیر بسیار زیادی پروتئین مصرف کرده، ولی به کافی از هضم گوشت ودیگر پروتئین ها گاوتامین به دست نمی آورند.

سلول های عضلانی انبارهای عظیمی از گلوتامین می باشسند.تحت شرایط خاص ،مثلا حین تمرینات سخت بدنسازی،بافت های بدن به گلوتامین بیشتری از آنچه که توسط رژیم غذایی وسنتز طبیعی تامین می شود،نیازدارند.هنگام استرس های مخرب،ممکن است که سطح گلوتامین درون سلولی تا بیش از %۵۰ کاهش

پیداکرده وغلظت پلاسما هم تا %۳۰ پایین آید.تحت این شرایط است که استفاده از گلوتامین به عنوان مکمل ضروری می شود.عضلات مخطط حاوی بیشترین غلظت گلوتامین درون سلولی می باشند،به طوریکه حدود%۶۰ ازکل ذخایر گلوتامین بدن رادربرداشته وبه عنوان اصلی ترین انبارذخیره گلوتامین دربدن شناخته می شوندواز اینرو صادرکننده عمده گلوتامین به دیگربافت ها می باشد.در زمان استرس های مخرب،گلوتامین واردجریان خون شده وبه بافت هایی که به ان نیازدارندمنتقل می شود.غلظت گلوتامین درون سلولی عضلات مخطط به وسیله تهدیداتی نظیرآسیب دیدگی،مسمومیت،استرس های طولانی مدت وگرسنگی تحت تاثیر قرارمی گیرد.درکنارعضلات مخطط،شش ها دومین  تولید کننده بزرگ گلوتامین می باشند.

گاوتامین بویژه بعد تمرین مفید میباشد، زمانیکه مواد مغذی تا زمان ریکاوری در سطح پایینی میباشند . تحقیقات نشان داده که در این شرایط سطح گلوتامین به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده بطوریکه ممکن است یک ماه طول بکشد تا به سطح اولیه برگردد! در ورزشکاران گلوتامین به عنوان شاخصی برای تعیین تمرین زدگی مورد استفاده قرار میگیرد. این کاهش سطح گلوتامین برای بافت های عظلانی مخرب میباشد. در این شرایط آمینو اسید های شاخه ای ( BCAA  ) که حدوداً %۳۷ از کل عضله را تشکیل میدهند،از عضلات مخطط جدا شده و مولکول های حاصله به جهت سنتز گلوتامین مورد استفاده قرار میگیرند.

در وضعیت کاتابولیک ( تخریب عضلانی ) ، گلوتامین اولین آمینو اسیدی است که برای جبران کمبودها مورد استفاده قرار میگیرد.گلوتامین پروتئین را به سمت سلول های عضله روانه میکند ، جایی که پروتئین به جهت رشد در آن سنتز میشود .  این بدان معنا است که در طول دوره های پر استرس ، نظیر تمرینات پر شدت که دلیل ایجاد شرایط مخرب بوده و ثابت شده است که به طور یکنواخت باعث کاهش سطح گلوتامین تا %۵۰ شده و چندین ساعت طول خواهد کشید تا این میزان به سطح طبیعی خود برگردد، مصرف گلوتامین اضافی ضروری میباشد. بعلاوه ، ال –گلوتامین همچنین فروپاشی پروتئین ( تخریب BCAA ) را کاهش داده که نتیجه آن سلول های عضلانی بزرگتر و قوی تر خواهد بود.

مزایا ومعایب احتمالی مصرف مکمل گلوتامین

درسالهای اخیر،تحقیقات نشان داده اند که مصرف مکمل گلوتامین برای انسان بی خطراست.با این وجود،اطلاعات کمی درمورد مصرف طولانی مدت مکمل گلوتامین (بیش از چندهفته) دردست می باشد.بعلاوه،برای بررسی امنیت استفاده از مکمل گلوتامین در مقادیری که باعث افزایش ذخیره نیتروژن در عضلات شده نیاز به تحقیقات بیشتری میباشد.به طور کلی ،مصرف هریک ازآمینواسیدها به صورت تکی در مقادیرزیادمی تواندمانع جذب آمینواسیدهای دیگرشده چراکه آمینواسیدها تمایل دارندتا برای عبورازمیان دیواره داخلی روده باهم رقابت کنند.هرچند،مطالعات انجام شده نشان می دهند که گلوتامین به شکلی موثر در روده کوچک جذب می شود.تحقیق دیگری نشان می دهد. که مصرف مقادیر زیاد از آمینو اسید های آزاد ممکن است موجب ناراحتی های روده شود مثلاً ( شکم درد و اسهال ).

قیمت و مقدار استفاده گلوتامین

گلوتامین وال-گلوتامین بصورت مکمل قابل خریداری می باشند.همچنین مکمل های دیگر مثل پودرهای پروتئین نیز حاوی گلوتامین وال-گلوتامین می باشند.می توان گلوتامین راهمراه با مکمل پروتئینی مصرف نمود.اغلب بدن سازان ترجیح می دهند که گلوتامین را به همراه مکمل پروتئینی شان مصرف کنند.گلوتامین وال-گلوتامین غالباً بدون مزه می باشند.هزینه خریدیک مکمل گلوتامین یا ال-گلوتامین معمولاً بین ۲۰تا۷۰ هزارتومان بوده به صورت پودرویاکپسول ژله ای تولید می گردد. ازانجایی که گلوتامین به صورت مایع نسبتاً ناپایدار می باشد،بنابراین پودر گلوتامین بلافاصله بعداز مخلوط شدن با مایعات باید مصرف شود. برخی از تولیدکنندهای مکمل توصیه می کنند که مصرف گلوتامین درطول روز در چند نوبت تقسیم شود. همچنین پیشنهاد می شود که گلوتامین اندکی قبل از خواب وبعد ازبیدار شدن نیزمصرف گردد.توصیه می شودکه حداقل ۵گرم ۳۰دقیقه قبل وبعدازتمرین،گلوتامین مصرف شود. بطور کلی ۵گرم آنرا بعد بیدار شدن از خواب ۵گرم آن را بعد تمرین و۵گرم آن را قبل خواب بصورت تنها یا با پروتئین های دیگر میل نمایید.

ایا مصرف گلوتامین عوارض جانبی دارد ؟

مصرف گلوتامین کاملاً بی خطر است وتاکنون عوارض جانبی ای برای آن اعلام نشده است.

منابع غذایی گلوتامین

پروتئین های حیوانی و گیاهی نظیر گوشت ،پروتئین سویا ،اسفناج خام ، جعفری خام و کاهو . توجه !  پختن مخصوصاً در سبزیجات گلوتامین را از بین میبرد۲۱۸ دیدگاه برای “همه چیز درباره یکی از مشهورترین مکمل های غذایی ( گلوتامین)”

 • mehran می‌گه:

  kamele kamel bood
  vaghean mamnoonam az inke ettelaate mofidi ro dar morede gluthamin dar ekhtiar ma gozashtin

 • حسین می‌گه:

  سلام اقای جعفر پور این امپول سوماتروپین یا به قول بعضیا سوما چیه چه خاصیتی داره عوارض داره یا نه فقط میخوام اطلاعاتی در موردش بدونم قصد استفاده ندارم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام ، تا چند روز آینده مقاله ای کامل از سوماتروپین را روی سایت می گذارم . سوماتروپین  همان هورمون رشد است و در پزشکی قبل از بلوغ یا به دلایلی بعد آن جهت اختلالات رشد تجویز می شود . آمپولی زیر جلدی می باشد که با سرنگ انسولین می زنند و باید در دمای یخچال نگهداری شود . طبق شواهد و تجربیات از چربی سوزی حمایت می کند و بالک ماهیچه ای را زیاد می نماید یعنی همزمان هم چربی سوزی می کند و هم عضله سازی . این مطالب فقط جهت آشنایی شما بود برای مطالعه کامل روی سوماتروپین تا چند روز دیگر مطالب کامل را روی سایت می گذارم . موفق باشید

 • morteza می‌گه:

  سلام اقای اسماعیل جعفر پور دستت درد نکنه مطالبتون خیلی مفید و کاربردیه.یه سوال داشتم .به دلیل تقلبی بودن خیلی از مکملها میخواسم بدونم راه شناسایی مکمل تصل مثلا پروتیین وی یا کراتین چیه؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   عزیزم سلام ، این مشکلیه که همه در ایران دارند و برای همه یک معضل شده . راه اولش اینست که از یک آدم منصف و خداشناس خرید کنید و راه دوم اینست که از داروخانه ها محصولاتی را خریداری کنید که مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد . البته در این شرایط زمانی اوضاع بدتر شده و محصولات اصل هم کمتر شده . با من تماس بگیرید ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳

 • matin می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  خواستم نظرتون رو در مورد آمپول نادر لون بدونم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   این دارو در بسیاری از بیماری ‌ها قابلیت مصرف به طور قانونی را دارد. به عنوان مثال:در بلوغ دیررس پسر بچه‌ ها که توسط پزشک متخصص غدد تجویز می‌ شود، در مورد آتروفی و ضعف عضلانی شدید نیز کاربرد دارد، درسرطانها نیز که فرد تحلیل عضلانی و کاهش عضلانی شدید دارد استفاده می شود

   و حتی در سوختگی ها ها مصرف می شود. متأسفانه زمانی که فردی می ‌خواهد به سرعت حجم عضلات خود را افزایش دهد از این داروها به طور بی ‌رویه استفاده می ‌کند که باید توجه داشت مصرف بی ‌رویه ی ناندرلون و خانواده‌ ی آن عوارضی مانند:طاسی سر در مرد و زن، جوش ‌های چرکی به ویژه در شانه‌ ها، ژینوکوماستی ، کوچک شدن بیضه ‌ها، درآوردن مو و تغییر صدا در زنان  را به همراه دارد و استفاده خیلی زیاد آن موجب بیماری ‌های کبدی و حتی سرطان کبد می ‌شود.  در آمریکا اعلام شده ۶ ماه مصرف مداوم آن ها می ‌تواند در انسان عوارض غیرقابل برگشت ایجاد کند و سپس اعلام کردند که یک ماه مصرف مداوم، این عوارض را ایجاد می‌ کند که دوز مصرفی آن بستگی به جنس، میزان و نوع آن دارد.  این داروها در اوایل مصرف مانند مواد مخدر احساس قدرت و پرخاشگری و نترسیدن به فرد می ‌دهد اما پس از مدتی تبدیل به یاس،بدبینی ، ناتوانی روحی و افسردگی می ‌شود.

    

 • mohammad می‌گه:

  Salam
  vaghan az matlabe khoobetoon tashakor mikonam
  man ye soal az khedmatetoon dashtam.man footballistam.alan lig tamoom shode va varede tamrin haye badani shodim.be man goftan glotamin bokhor.avalan nemidoonam ke aslan bayad az koja gir biyaram va saniyan bad az tamrin che ghadar bokhoram.shoma goftin ke bayad ta mahlool ro dorost kardim azash estefade konim.amma khodetoon ke midoonid kenare zamin jaye dorost kardane in mahlool nist.eshkali nadare az 4-5 sa,ate ghabl in mahlool ro dorost konim?
  mamnoon misham age javabe soal hamo bedin

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   عزیزم خوشحالم بتونم کمک کنم به شما عزیزان فوتبالیست و دیگر رشته های ورزشی . با شماره بنده تماس بگیرید کاملاً برای شما توضیح خواهم داد . خوردن کراتین یا گلوتامین نه نیاز به همزن دارد و نه درست نمودن محلول می توانید با یک لیوان آب هم بخورید . و حتی می توانید گلوتامین بصورت قرص تهیه نمایید . اگر هم مشکلی در تهیه گلوتامین اصل دارید با بنده تماس بگیرید . منتظر تماس شما هستم . و برای شما آرزوی موفقیت می کنم

 • یوسف می‌گه:

  سلام اقای جعفر پور ممنون بابت سایت خوبتون.۱سوال داشتم؟ من بیشتر ۱ سال بدنسازی کار میکنم ۸۴ کیلو بودم شروع کردم الان ۹۱ کیلو هستم تو ۱ساله وزن نوسانات زیادی داشته. من استعداد پاقی بدی دارم خستم کرده و از بدنم قسمت سینه ها و پهلو راضی نیستم هر کاری میکنم ی ذره چربی ای که زیر سینه ام هست اب نمیشه و فرم سینمو بد کردم شما برامن میوتنید راه حلی نشون بدید چون ب تازگی از مربیم دورم نمیتونم ازش برنامه بگیرم ی سوال شمام ساکن کجا هستید؟
  من منتظر جوابم هستم
  بازم ممنون
  در پناه حق

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، بنده ساکن رشت هستم و مرکز مشاوره بنده هم در مرکز رشت می باشد با بنده تماس بگیرید تا راهنمایی کنم . مطمئن باشید با تمرینات علمی بدنسازی و رعایت یک رژیم غذایی درست و اصولی در کمترین زمان ممکن به فرم دلخواه خود خواهید رسید . منتظر تماس شما هستم . عزت زیاد

 • یوسف می‌گه:

  ببخشید استعداد چاقی بدی دارم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام . سوال شما کامل نیست لطف کنید سوالتان را کامل کنید . منظور شما از داشتن استعداد چاقی چیست . چه کمکی از دست بنده ساخته است؟

 • آرش می‌گه:

  سلام
  فقط خواستم از مطلب خوبتون و درکل از سایت بسیار مفیدتون تشکر کنم. امیدوارم امثال شما که با علم روز به ورزش بدنسازی کمک میکنید بیشتر بشن.
  (خودم تازه ۴ ماهه که شروع کردم و مربی باشگاهمون هم مثل شماست. چون توی برنامه جدیدش گلوتامین بود خواستم قبل از مصرف از استفادش مطمئن بشم)
  با تشکر – آرش – شهسوار

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با تشکر از شما دوست عزیزو گرامی ، ممنونم عزیزم شما لطف دارید . به مربی شما هم سلام برسون . مکمل گلوتامین خیلی خوب و مفید است و در واقع بیشترین اسید آمینه موجود در بدن ماست و شما هم می توانید با خیال راحت آن را مصرف کنید ولی دقت داشته باشید محصول خریداری شما اصل باشه . شما می توانید برای وعده ناشتا یا بعد صبحانه ، بعد تمرین و قبل خواب از این مکمل استفاده کنید موفق باشید

 • آرش می‌گه:

  سلام آقای جعفرپور
  مربیم گلوتامین رو گرفت برام. اما یه سوال دارم
  گفت که ۵ روز بارگیری (۵گرم صبح، ۵گ نیم ساعت قبل تمرین، ۵ گ بعد از تمرین، ۵ گ قبل از خواب) درحالیکه شما گفتین ۳ وعده. میخواستم بدونم این یک وعده اختلاف برای چیه؟
  من ۲۸ سالمه – ۱۷۵ قد – ۶۱ وزن (البته ۳ ماه پیش ۷۰ کیلو بودم) – شکل بدنم لاغره

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   عزیزم سلام ، گلوتامین نیازی به بارگیری ندارد و تنها کراتین را بارگیری می کنند اگر هم اصل اصل باشد بازم نیاز به بارگیری نیست به مربی شما سلام برسونید و بگویید گلوتامین احتیاج به بارگیری ندارد . همان سه وعده را بخورید کافیه . موفق باشید

 • sirwan می‌گه:

  سلام آقای جعفر پور..
  درسته که میگن مصرف همزمان کراتین و گلوتامین باعث تداخل در جذبشون میشه؟؟یا بهتره گلوتامین رو بصورت تنها مصرف کرد؟؟در کل میشه بصورت همزمان از کراتین و گلوتامین استفاده کرد؟؟روزهای استراحت که تمرین نداریم گلوتامین رو چطوری باید مصرف کرد…باتشکر از سایت خوبتون..

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم خوردن کراتین و گلوتامین با هم هیچ مشکلی ندارد و هر زمان که وعده خوردن این مکمل ها یکی باشد می توانید با همدیگر و یا با کربوپروتئین میکس کرده و مصرف کنید و اگر کراتین را با مواد قندی یا کربوهیدراتی مصرف کنید جذب آن بهتر صورت می گیرد . گلوتامین را ناشتا یا بعد صبحانه ، بعد تمرین و قبل خواب مصرف کنید.در ضمن اگر به مشکلی بر خوردید با من تماس بگیرید

 • رامین شمس می‌گه:

  باسلام و عرض خسته نباشی خوش حالم کسی را از این به بعد میشناسم که سوالاتم را از او بپرسم کسی که اطلاعاتش زیاده چندتا سوال دارم که زنگ میزنم میپرسم

 • سجاد می‌گه:

  سلام آقای جعفرپور… ممنون از شما، همچنین سایت خوب و البته مفیدتون،
  میخواستم بدونم برای اینکه وزنم پایین نیاد و حجم عضلاتم زیاد بشه، گلوتامین رو با چه مکملی استفاده کنم؟
  با تشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، بهترین مکمل برای حفظ عضلات پروتئین وی و گلوتامین و آمینو اسید های شاخه دار می باشند. شما می توانید با مصرف یک وی خوب و گلوتامین به نتیجه مورد نظر خود برسید . موفق باشید

 • مصطفی می‌گه:

  باسلام وخسته بناشید به مشاوربزرگوار
  خیلی ممنون ازنظرات ومشاوره های خوبتون

  من ۲۳سالمه
  قد۱۷۸ وزن ۱۱۰
  شدیدا چاق هستم.همچنین کم کاری تیرویید هم دارم.وقرص لووتیروکسین مصرف میکنم هرروز صبح ناشتا.
  میخواستم کارنیتین +ارژنین+گلوتامین مصرف کنم. نظرتون چیه؟باهم تداخل دارند؟به نظرتون چه چیز دیگه ای مصرف کنم؟
  ساعت های مصرفشون درطول روز روهم لطفا بگین؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

       

    

   تنها چیزی که شما نیاز دارید یک برنامه غذایی با پروتئین زیاد و کربوهیدات کم است و یک برنامه تمرینی سنجیده و ورزش هوازی بعد تمرین بدنسازی برای چربی سوزی . برای فعال نمودن غده تیروئید شما می توانید از مکمل T3 استفاده نمائید . این مکمل باعث تحریک غده تیروئید برای ترشح هورمون تیروئید است که ارتباط مستقیم با سوخت ساز بدن و کالری سوزی دارد . ال – کارنیتین هم چربی سوز خوبی است و کارش بردن سلول های چربی به داخل میتوکندری ( اطاقک سوخت ) می باشد برای تامین انرژی . می توانید از این مکمل ها با مشورت پزشک خود استفاده کنید . و برنامه غذایی و تمرینی را خودم طراحی می کنم. موفق باشید

 • hamed می‌گه:

  salam . va tashakor az zahamate shoma ostade gheran gadr. soalam dar morede metabolon hastesh ke aya zarari dare ya na ? va inkeche tasiri dare?mr30

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ؛ عزیزم تمام استروئید های آنابولیک علاوه بر تاثیری که بر افزایش حجم و قدرت می گذارند عوارض هم دارند از خانواده دیانابول بوده و در دسته های دارویی استروئیدهای خوراکی و عوارضی مانند ریزش مو و سمی شدن کبد را به همراه خواهد داشت .عزیزم با مصرف یک دارو و یا یک استروئید نمی توان به آرزوهای بزرگ رسید . بجای این داروها از کراتین ، گلوتامین ، وی پروتئین و آرژینین اصل استفاده کنیبد و پیشرفت خود را احساس کنید . باور کنید داروهای استروئیدی معجزه نمی کنند و با قطع دارو دوباره به حالت اولیه خواهید برگشت چون بیشتر این داروها احتباس آب به همراه دارند  . 

 • حامد می‌گه:

  با سلام خدمت استاد ارجمند.میخواستم یک سری اطلاعات راجب win بگیرم و طرز تزریق کردنشو.اسم امپول هم venaject هستش میگن از خانواده win هستش.پایین venaject هم نوشته stanozolol.اصلا کاراییش چیه امپول win.با تشکر لطفا اطلاعات جامع در اختیارم بزارید.بعد میخواستم بعد این دوره win با سوما رز میخوام در کناره هم استفاده کنم.

 • مسعود می‌گه:

  سلام بر پهلوان جعفرپور عزیز، من از یک سال پیش به دلیلی ناشناخته دچارنوعی روماتیسم عروقی (واسکولیت) شدم و رگهای پام از ناحیه مچ پا آسیب دیدن که باعث شده نتونم فعالیتهایی که دویدن به همراه داره رو تا اطلاع ثانوی انجام بدم.قبلاً ۱۶ سال بدنسازی و پاورلیفتینگ کار میکردم و چندتا مقام استانی هم دارم. از ۳-۴ ماه پیش مجدداً شروع به بدنسازی کردم و فقط از کراتین و آمینو وی استفاده می کردم. از ۱ هفته پیش گلوتامین PNC گرفتم و سه روز مصرف کردم و علایم بیماریم مجدداً بیشتر شد. من هنوز تحت نظر پزشک هستم (۳ماه یکبار) و داروی پریدنیزولون ۵ میلی و آزرام ۵۰ میلی میخورم که ضد التهاب و ضد سیستم ایمنی بدن هستن. آیا گلوتامین باعث خنثی شدن اثرات داروهام میشه؟
  ممنون اگه بهم ایمیل کنید.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، مسعود جان درمان واسکولیتها طولانی و پیچیده‌است. درمان بستگی به نوع واسکولیت دارد ولی اصولا بر کورتیکواستروئیدها مانند پردنیزولون و داروهای سرکوبگر ایمنی مانند سیکلوفسفاماید استوار است  . در هر صورت شما نباید بدون اجازه از پزشک معالج خود اقدام به خوردن هیچ مکملی می کردید. بنده ندیدم که واسکولیت از موارد منع خوردن گلوتامین باشد ولی بهترین راه مشورت با خود پزشک است تا دلیل متورم شدن آن را پیدا کند و بعد از مشورت با پزشک با من هم تماس بگیرید تا بیشتر تحقیق کنم و به شما جواب دهم

 • احسان می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  اقای جعفر پور من ۵ ماه است که این ورزش را شروع کردم و تا به حال هیچ گونه دارویی مصرف نکرده ام.
  قصد دارم یه دوره بردارم به نظر شما چی بخورم بهتره؟
  قد۱۷۵
  وزن۶۹
  با تشکر از سایت و وقتی که برای جواب دادن میذارید.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، احسان جان به شماره مستقیم من ( ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ ) زنگ بزنید تا راهنمایی های لازم را انجام دهم . منتظر تماستان هستم خدا نگهدار

 • احسان می‌گه:

  با سلام میخواستم بدونم مصرف کراتین پروتین و گلوتامین در طاسی سر ربتی دارد

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم بنده تا الان در این مورد چیزی نشنیدم و مطمئن هستم باعث تقویت مو و سایر اندام ها می شوند . عزیزم طاسی سر در درجه اول ارثی بوده و ثانیاً در بعضی موارد با مصرف استروئید ها ممکن است این مشکل تشدید شده یا به وجود آید ولی برای کراتین یا گلوتامین تا امروز چنین گزارشی نشده . البته کراتین و گلوتامین اصلی نه مکمل های دست ساز وطنی که اصلاً معلوم نیست ماده اولیه اش چیست!

 • alireza می‌گه:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  آقا من می خواستم گلوتامین بخرم و مصرف کنم اول بگین که چه مارکی بخرم و دوم این که روزی چند بار و هر بار چقدر مصرف کنم و یه سوال دیگه هم داشتم من اونروزایی که تمرین نمی کنم هم باید مکمل از قبیل کراتین و گلوتامین مصرف کنم؟اگه بله چقدر؟و یه سوال هم داشتم شاید بخندین من حدود ۶ماه کار کردم اما بدون مکمل حدود ۵ کیلو اضافه وزن کردم ولی شکمم جلو اومد اصلا خیلی ناامید شده ام نمی دونم دیگه چیکار کنم واس همین نشستم کلی درمورد مکمل ها تحقیق کردم چون آدم وسواسی هستم بعد نتیجه گرفتم که استفاده کنم می خوام بعد عید کراتین گلوتامین و آمینو مصرف کنم لطفا به من بگین که اینا بدن منو درمیارن؟ببینین من اصلا آدم عجولی نیستم من قبلا هم یک سال کار کردم حدود ۱۰ کیلو وزن زیاد کردم اما بدون مکمل واسه همین خیلی صبورم ولی وقتی می بینمم که فایده آنچنانی نمیده دیگه دلسرد میشم لطفا منو مطمئن کنی که آیا این دیگه جواب خواهد داد یا نه؟خیلی خیلی ممنون و ببخشین که زیاد نوشتم
  در ضمن یادم رفت من ۶۵ کیلو و ۱۷۸ قدمه مرسی

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، بهترین مارک گلوتامین و کراتین در ایران محصولاتی هستند که مورد تایید وزارت بهداشت می باشند و یا مارک های معروفی مثل ماسل فارم و ماسل پمپ و در وزارت بهداشتی ها هم مارک هایی مثل مکس ماسل و نوتری لب خیلی عالی هستند. بدنسازی علاوه بر مکمل تغذیه درست می خواهد و تمرین مداوم و اصولی . مکمل ها فقط تکمیل کننده هستند و معجزه نمی کنند برای مقدار مصرف و نحوه مصرف هم به شماره من ( ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳) زنگ بزنید

 • ani می‌گه:

  سلام مرسی از سایت خوبتون
  خانوما هم میتونن از گلوتامین توی بدنسازی استفاده کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، بله بانوان می توانند از مکمل ها استفاده نموده ولی از استروئید های آنابولیک مردانه مثل تستسترون و سایر مشتقات آن نباید استفاده کنند . گلوتامین ضرری برای بانوان ندارد ولی دقت کنید قبل مصرف به اصل بودن و مقدار مصرف آن حتماً توجه نمائید

 • cena می‌گه:

  با تشکر از سایت بسیار علیتون

 • آرش می‌گه:

  سلام و عرض خسته نباشید.میخواستم ببینم چه نوع مارک گلوتامین خوبه و برای خرید گلوتامین چه میزان هزینه کنم؟ممنون

 • فرزاد می‌گه:

  در مورد پمپ تستسرون دار توضیحی محبت می کنید؟؟؟ و آیا عوارضی داره

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اگر می خواهید جریان خون خوبی در بدن داشته باشید می توانید از آرژینین و تستسترون استفاده نمائید نه میکس شده این محصول را به نظرم بهتر است

 • علی می‌گه:

  سلام آقای جعفر پور من دو دوره هست که کراتین مصرف میکنم گفتم بعد چه بخورم؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اینکه حتماً بعد کراتین باید چی بخورید حرف درستی نیست . حتماً نباید با مکمل تمرین نمود. شما با کراتین هم می توانید خیلی از مکمل ها را مصرف نمائید مثل گلوتامین . کربوپروتئین . وی . و یا آرژینین .و حتی کراتین را هم می توانید چندید دوره مصرف کنید ( تا ۶ ماه ) با توجه به هدف خودتان می توانید مکمل های خود را انتخاب کنید

 • علی می‌گه:

  سلام آقای جعفر پور من یک سال و یک ماه است که بدنسازی کار میکنم وزنم هم ۶۷کیلوگرم است در طی این مدت دو دوره کراتین رفتم به نظر شما در دوره های بعدی همین کراتین را ادامه دهم یا چیز دیگری مصرف کنم؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم مصرف کراتین ضرری برای شما تدارد . اگر کراتین اصل باشد و ناراحتی کلیه نداشته باشید . می توانید با کراتین گلوتامین هم مصرف کنید و یا کربوپروتئین . اول ببینید هدف شما از بدناسازی چیست بعد با توجه به هدفتان مکمل خود را انتخاب نمائید

 • aaa می‌گه:

  با سلام می خواستم بدونم مصرف گلوتامین برای زنان در چربی سوزی و تناسب اندام مفید است؟و عوارض ظاهر مردانه ندارد؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، مصرف گلوتامین برای آقایان و بانوان مانعی ندارد و می توانید با خیال راحت مصرف کنید . این اسید آمینه ۶۰ درصد ازاسید آمینه بدن ما را تشکیل داده و در ریکاوری و بازتوانی انرژی بدن سهم بسزایی دارد .برای چربی سوزی و تناسب اندام باید ورزش بدنسازی و هوازی و تغذیه مناسب داشته باشید اگر به دنبال یک چربی سوز خوب هستید ال کارنیتین مصرف کنید

 • yosef می‌گه:

  باسلامخدمت اقای جعفر پور.سایتتون خیلی عالیه ممنون از اینکه مطالب خوبی در ان گذاشته اید.میخواستم بدونم که مکمل وی هیچ مشکلی برای بدن نداردواگر تا دوران طولانی ان را مصرف کنم مشکلی نداردومیخواستم یک مکمل کربوهیدرات برام معرفی کنید.با تشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، مکمل پروتئین وی مشکلی ایجاد نمی کند اگر ناراحتی کلیوی نداشته باشید. بعضی از کارشناسان عقیده دارند که مصرف زیاد پروتئین باعث تجمع اسید اوریک در بدن می شود . سعی کن هر بعد از هر دوره مصرف مدت کوتاهی استراحت کن و از غذاهای ارگانیک و طبیعی استفاده کن . اگر حرفه ای ورزش می کنی هیچ ضرری نخواهد داشت چون کل پروتین در بدن جذب و هضم می شود

 • احسان می‌گه:

  سلام اسماعیل خان میخواستم ببینم اکه کراتین مونوهیدرات اصل به همراه وی بروتیین اصل و گلوتامین خوب واسه مصرف ۳ تا ۴ ماه بخوام میتونم با شماره شما تماس بگریم؟ تقریبا قیمت اینها واسه مصرف ۳ تا ۴ چقد میشه؟

 • امیر می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید

  استاد میخوام سوستانول مصرف کنم اولین باره اگه میشه یه شماره بدین بتونم کمک بگیرم ضروریه لطفا

 • احسان می‌گه:

  سلام اسماعیل خان میخواستم ببینم اکه کراتین مونوهیدرات اصل به همراه وی بروتیین اصل و گلوتامین خوب واسه مصرف ۳ تا ۴ ماه بخوام میتونم با شماره شما تماس بگریم؟ تقریبا قیمت اینها واسه مصرف ۳ تا ۴ چقد میشه؟

 • navid می‌گه:

  وزنم ۱۸۰ کیلو هست
  دور بازو ۸۵
  گردن ۹۴
  اما اصلا حجم نمیگیرم و وزنم اضافه نمیشه
  خیلی چیزا هم استفاده کردم
  لطفا راهنمایی کنید

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ،عزیزم دور بازوی ۸۵ در دنیا وجود ندارد و بزرگترین بازو ۶۳ تا ۶۵ سانت بیشتر نیست . و با وزن ۱۸۰ کیلو هم کسی به دنبال حجم نیست یا سانتی متر را بلد نیستی یا اصلاً نمیدونی بازو به چی می گن خدا خیرت بده

 • farid می‌گه:

  سلام وزنم ۷۳ دور بازو۳۱ سن ۱۷سال قد۱۷۹ مدت زمان ورزش ۷ماه اما اصلان حجم نمیگیرم مخصوصان بازوم چه دارویی مصرف کنم؟نظرخودم کربوپرتعین باکراتین.وچه حرکاتی بیشتر کارکنم؟تغذیم روزی۱۰عدد سفیده تخم مرغ ۸۰گرم سویاهست خوبه؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، فرید جان تغذیه مناسب فقط خوردن چندین عدد تخم مرغ و یا کمی سویا نیست . باید تمام منابع غذایی در برنامه شما باشد . و با توجه به نیاز بدن و وزن شما طراحی شود . کربو پروتئین ، گلوتامین و کراتین را با هم مصرف کنید عالی هستش

 • علی اصغر میمندی می‌گه:

  سلام استاد.یه سوال داشتم میخواستم بدونم واسه خرید مکمل اصل میتونم با شماره شما تماس داشته باشم؟الان قیمت گلوتامین اصل و با کیفیت و وی پروتیین اصل نرخش رو دارین ؟

 • farid می‌گه:

  سلام افشین شریفی مربی کرمانشاه رو
  میشناسی؟

 • Ben می‌گه:

  سلام
  مصرف گلوتامین با غذاهای پروتئینی مانند تخم مرغ شیر و لوبیا چه مشکلاتی به وجود میاره
  و بین مصرف هر کدام چقدر زمان لازم است؟
  با تشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، بهترین موقع مصرف گلوتامین بعد صبحانه ، بعد تمرین و قبل خواب می باشد . البته حرفه ای ها ناشتا هم استفاده می کنند و آن را بهترین وعده می دانند . بعد مصرف غذای ارگانیک گلوتامین را با آب یا آبمیوه شیرین مصرف نمائید

 • amir می‌گه:

  سلام خسته نباشید/می خواستم ۱-تاثیر گلوتامین رو بر روی کاهش وزن (بدون تحلیل عضلات)وایجاد شادابی ونشاط روزانه جویا بشم۲-آیا بامصرف گلوتامین تمام نیازهای بدن به مواد پروتئینی و ….. برطرف می شود؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم گلوتامین فقط یک اسید آمینه است و پروتئین ها از چندین اسید آمینه ضروری و غیر ضروری ساخته می شوند . گلوتامین فقط فواید گلوتامین را به همراه خواهد داشت . و هیچ وقت کار پروتئین وی یا کازئین را در بدن انجام نخواهد داد . شاید پروتئین ها در مواد تشکیل دهنده خود گلوتامین هم داشته باشند ولی گلوتامین پروتئین یا اسید آمینه دیگری با خود ندارد

 • وحید می‌گه:

  سلام اقای جعفرپور؛من میخواستم بدونم که ایامصرف ال گلوتامین شرکت اپکس ضرری نداره(تحت نظروزارت بهداشته)؛‏۱۸۷قدمه۸۵کیلو وزنمه۴۰دوربازومه۸۸دورکمرمه؛۲هفتس گلوتامین اپکس میخورم؛چجوری دورکمرم رو کم کنم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام . مصرف گلوتامین هیچ ضرری برای شخص ندارد . و ۶۰ درصد از اسید آمینه های موجود در بدن ما را تشکیل می دهد .. برای چربی سوزی میان تنه بهترین روش رعایت یک برنامه خوب غذایی و ورزش هوازی بعد تمرین است یعنی زمانی که قند خون در حد پایینی قرار دارد و ذخایر گلیکوژنی خالی می باشد و در این زمان بدن از چربی ها به عنوان منبع انرژی استفاده می کند

 • وحید می‌گه:

  سلام ممنون بابت سایت خوبتون؛مصرف ال گلوتامین موجب درامدن اکنه در پشت ‏وسرشانمو نمیشه؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اگر گلوتامین شما اصل باشد خیر.ورزش کنید تغذیه سالم داشته باشید و از مکمل ها اصل و مورد تایید استفاده کنید . مگر اینکه شخصی به این مواد حساسیت داشته باشد که در این صورت ممکن است علایم حساسیت در بدن ظاهر شود . ولی خوردن مکمل های تقلبی باعث جوش زدن می شوند.

 • hami می‌گه:

  با سلام خدمت استاد گرامی.استاد من ۳ روز در هفته موی تای و ۳ روز بدن سازی کار میکنم.قد:۱۸۱-وزن:۷۱ در کل آدم لاغر اندامی هستم .مربیم بهم گفته که باید کربو پروتیین و گلوتامین مصرف کنم خواستم بدونم نظر مربی کاردانی مثل شما در این مورد چیست و آیا در کنار این دو، چیز دیگری نیاز میباشد یا خیر؟آیا سابقه ی زیادی در تمرین باید داشته باشیم تا مجاز به استفاده از این مکمل ها باشیم؟ با کمال تشکر و سپاس

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم این دو محصول به شرط اصل بودن لازمه و نیاز ورزشکاری مثل شما می باشد ولی در درجه اول تغذیه خوب داشته باشید و بعد حتماً از مکمل هایی مثل گلوتامین و کربوروتئین بهره بگیرید

 • علی می‌گه:

  با سلام خواستنم راهنمایی کنید همراه با گلوتامین اولیمپ و کراتین سایتک چه پروتئی مصرف کنم برای افزایش حجم عظلانی؟ حدود ۱۰۵ کیلو وزن و۱۸۸ سانت قدمه به نظر شما مصرف وی مفید تر است برای من یا کربو پروتئین؟ باتشکر از سایت خوبتون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، مطمئن هستم وزن شما وزن عضلانی نیست و به نظر من تو چنین شرایطی پروتئین وی برای شما بهتر است . چون شما بجای وزن بیشتر نیاز به حجم عضلانی دارید

 • vahid.r می‌گه:

  سلام استاد؛ممنون بابت سایت خوبتون؛من اول۱۱۰کیلوبودم که تصمیم گرفتم وزن کم کنم(بابدن سازی وفوتسال)بدون خوردن هیچ نوع مکملی رسیدم۸۴کیلوکه الان دورکمرم پوست اضافه داره به نظرت بهترین راهکار برای من چیه؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم باید به پوست بدنت فرصت بدهی پوستی که با حجم و وزن زیاد شما کش آمده بود باید به حالت اول برگردد به پوستتان زمان بدهید و از ماساژ با روغن های گرم غافل نشوید

 • Davood می‌گه:

  سلام استاد عزیز
  من حدود سه ماهه بدن سازی کار می کنم. سنم ۳۳ سال و قدم ۱۷۷ است. اوایل وزنم از استاندارد پایین تر بود (۵۷ کیلو) الان بعد از سه ماه بدنسازی، بدون مکمل، وزنم ۶۲ کیلو شد. از این ماه میخواهم گلوتامین مصرف می کنم.
  لطفاً بفرمایید:
  ۱- واسه سه روز بدنسازی در هفته، اگر بخواهم دو وعده گلوتامین در روز استفاده کنم خوبه؟ مقدار هر وعده چقدر باشه و چه موقع مصرف کنم؟
  ۲- آیا گلوتامین برای افزایش وزن خوبه یا باید مکمل دیگری هم استفاده کنم؟
  با تشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، شما هر روز سه وعده گلوتامین مصرف کن . بعد صبحانه ، بعد تمرین و قبل خواب اگه کراتین اصل هم باهاش مصرف کنی عالی میشه . گلوتامین باید جزء ثابت مکمل های یه ورزشکار باشه . هر وعده ۵ گرم مصرف کن

 • Davood می‌گه:

  روزهایی که بدنسازی کار نمی کنم هم باید بخورم؟

 • vooroojakgggggggfggg می‌گه:

  سلام به همه.
  آقای جعفر پور چند سوال ازتون دارم
  من ۲۶ سالمه. ۱۶۳ قدمه و ۵۲ کیلو وزنم. یه ۴ ماهی میشه بدنسازی کار میکنم اما خب تاثیر چندانی توی حجیم تر شدن و بالاتر رفتن وزنم نداشته. اما بازم دارم ادامه میدم. مونده بودم که گلوتامین بگیرم یا ال گلوتامین. اتفاقی گلوتامین رو انتخاب کردم. یعنی تاثیرش توی عضله سازی کمتر از ال گلوتامین هستش؟ چون بازش نکردم مدیر باشگاهمون مشکلی برای تعویضش نداره. شما چی صلاح میدونید؟ گلوتامین یا ال گلوتامین؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام ،‌فرقی نمی کنه مصرف کن . البته اگر می خواهی مکمل تاثیر خوبی داشته باشه باید غذاهای خوب بخوری . می دونی همانطوری که از نامش پیداست این مواد مکمل هستند یعنی تکمیل کننده پس اول غذای طبیعی بعد مکمل

 • vooroojak می‌گه:

  اوه راستی یادم رفت بگم: من یک دختر هستم!

 • الهام می‌گه:

  سلام مرسی از راهنماییتون.مصرف گلوتامین پودری بهتره یاقرص تفاوتشون تو جیه باتشکر سایتتون عااااااااااااااااااااااااااااالیه

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، فرقی ندارند فقط سرعت جذب گلوتامین پودری کمی بیشتر است و طرفداران بیشتری دارد . ممنون از بابت تعریف و نظر خوبتون

 • حسین 5400000 می‌گه:

  سلام اقای جعفرپور ممنون از سایت عالی تون …می خواستم بگم که من خیلی لاغرم از چه استفاه کنم…وزنم ۵۰ ..قدم ۱۷۰ من دستم از ارنج شکسته ویک پلاتین داره می تونم به بدن سازی برم؟…یا ن… خیلی ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم فکر نکنم مشکلی داشته باشید برای تمرینات بدنسازی ولی باید با وزنه های خیلی سبک کار کنید . برای زیاد کردن وزن هم باید از منابع غذایی با کربوهیدرات بالا نظیر ماکارونی ، برنج ، سیب زمینی و از پروتئین هایی مثل گوشت قرمز ، مرغ ، ماهی بهره ببرید . اگر از سن ۲۰ سال هم گذشته اید می توانید از مکمل هایی مثل کراتین ، گلوتامین و کربوپروتئین استفاده کنید

 • امید می‌گه:

  با سلام
  استاد پارسال ۷ماه بدنسازی کار میکردم ۲ دوره مکمل رفتم ی دوره وی،کراتین،bcaa ی دوره هم کربوپروتین،آمینو،کراتین هیچ اضافه وزن و افزایش توده عضلانی نداشتم خیلی نا امید شدم،امسال هم ۲ ماهی میشه شرو کردم میخوام ی دوره برا حجم برم،چی پیشنهاد میکنید استاد؟ از مکمل که خیری ندیدم هرمونم بش اضافه کنم ؟
  سن:۲۱ وزن:۷۰ قد:۱۷۵ تمرین:۴روز در هفته

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم همانطوری که فرمودید مکمل ها تکمیل کننده غذاهای ارگانیک هستند اول برنامه غذایی درست داشته باشید بعد مکمل درجه یک و اصل استفاده نمائید و مطمئن باشید به اهداف خودتان خواهید رسید. عزیزم فعلاً دور استروئید را خط بکشید و از پتانسیل های موجود در بدن خود استفاده کنید

 • فرید می‌گه:

  سلام به همه…اقای جعفرپور یه سوالی. پودرجوانه گندم/ جوانه ماش/پودرذرت/شیرخشک/پودرسویا/شکر/کمی نشاسته/ گردو/بادم/ پودرکردم باهم مخلوط کردم وروزی ۲بار میخورم به نظر شما خوبه؟کراتینم قبل وبعد تمرین میخورم چه طوره؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، پس خودتان مکمل ساختید ؟ من چنین چیزی تا الان درست نکردم و به کسی هم پیشنهاد نمیدم . بهتره بجای پودر کردن این مواد غذایی را در وعده های مختلف به صورت ارگانیک  مصرف کنی . چون هر کدام در جای خودش مثمر ثمر می باشد    

 • محمد می‌گه:

  سلام اقای جعفرپور
  من یه دو ماهی هست بدنسازی رو شروع کردم چند سال پیش میرفتم اما از اون موقع وزنم خیلی اومده پایین تقریبا ۱۲ تا ۱۵ کیلو
  اما الان میخوام دوره بردارم نظرتون چیه؟
  وزن ۸۶
  قد ۱۷۸

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اگر منظور شما از دوره مصرف مکمل می باشد مشکلی نیست مصرف کنید ولی مکمل اصل و درجه یک . نه مکملی که احتباس آب و نمک باشد و با قطع مکمل به حالت اول برگردید

 • morteza می‌گه:

  با سلام خدمت استاد عزیزم میخواستم بدونم گلوتامین خوب چه مارکی بخرم
  ممنون

 • Soroush می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  اول بابت این سایت خوبت ممنونم ی سوال داشتم ببخشید امکانش هست تو ی دوره من هم کراتین و هم گلوتامین و وی رو همزمان استفاده کنم؟

 • فرید می‌گه:

  سلام آقای جعفر پور
  من قدم ۱۷۲ و وزنم ۳۹
  و دکتر برای من ال کارنتین و بیوتین نوشته. می خواستم بدونم که آیا ال کارنتین باعث افزایش وزن میشه یا نه ؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم ال کارنیتین یک چربی سوز هستش یعنی اسید آمینه ای که وظیفه اش بردن و سوزاندن چربی ها درمیتوکندری سلول میباشد. چرا ال کارنیتین ؟ کدام دکتر جهت اضافه نمودن وزن به شما ال کارنیتین داده .برای اضافه شدن وزن از غذاهایی با کربوهیدرات بالا استفاده نمائید مثل برنج ، ماکارونی ، سیب زمینی و غیره و در کنار این مواد همیشه یک پروتئین مثل گوشت ، ماهی ، سفیده تخم مرغ و عدس یا سویا مصرف کنید . حداقل ۶ بار در روز غذا بخورید و قبل خواب خوردن شیر را فراموش نکنید

 • لارا می‌گه:

  سلام.باتشکر از راهنماییتون سوالی داشتم..در موقع ورزش انرژی کم میارم .پزشک ورزشی کربوشارژ با ایزو استار را تجویز کرده.. بنظر شما کدوم بهتره و اگر در کنار یکی از این مکملها گلوتامین هم مصرف کنم به کاهش وزنم میتونم کمک کنم .ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، گلوتامین را حتماً مصرف کنید .گلوتامین یا ۲ مکمل بالا چربی سوز نیستند . عزیزم گلوتامین ریکاوری عضلانی نموده و با مصرف یک کربوپروتئین هم می توانید انرژی بهتری داشته باشید . البته در درجه اول باید غذای درست مصرف کنید . و اگر به دنبال چربی سوزی هم هستید . ورزش هوازی بلافاصله بعد تمرین بدنسازی را به شما پیشنهاد می کنم

 • hossein می‌گه:

  سلام.مرسی بابت سایت عالیتون.من پروتیین mp با قرص مگنوم بمب و کراتین و گلوتامین دارم.میخواستم ببینم دوره خوبیه؟ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اگر در کنار یک برنامه غذایی خوب مصرف شوند عالی هستند . یادتان باشد این محصولات مکمل هستند نه خود غذا . درجه اول اهمیت شما با غذای ارگانیک و طبیعی باشد بعد تکمیل کننده ها

 • احسان می‌گه:

  با تشکر کراتین چه مارکی بخریم بهتره وهمراه با خوردن مکمل حتما باید تمرین کرد ووی پرتیین بهتره یا گلوتامین

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، مارکی که مورد تایید وزارت بهداشت باشد. هر مکملی کار خاصی در بدن انجام می دهد و هیچ کدام قابل مقایسه نیستند . شما با توجه به نیاز بدن خودتان اقدام به مصرف مکمل می کنید

 • احسان می‌گه:

  یه سوال دیگه اگر تا شش ماه هر روز کراتین مصرف کنیم ۳وعده در روز اشکالی نداره مرسی

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، در کل کراتین را می توان تا ۶ ماه مصرف نمود البته به شرط اصل بودن و اینکه مشکل کلیه نداشته باشد و سعی کنید حداقل پس از یک دوره مصرف یک هفته استراحت نمائید

 • حسن یزدانی می‌گه:

  با سلام اقای جعفری عزیز من مدت ۱۳ ساله که به ورزش فوتبال مشغولم در این مدت هر موقع که تمرین یا بازی داشتم استرس عجیبی من رو فرا می گرفت به طوری که توی باهام احساس ضعف می کنم دلیلش چیست ایا با خوردن مکملهایی مثل گلوتامین سیستم بدنم بهبود می یابد . با تشکر از سایت خیلی خوبتون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، استفاده از مکمل هایی مثل کراتین و گلوتامین و همچنین مکمل های ویتامینی باعث قدرت بیشتر و ریکاوری بهتر عضلات شما خواهند شد و مطمئن باشید قدرت بیشتر باعث می شود ترس و استرس به حداقل برسد. به نظر بنده فردی مثل شما که ۱۳ سال تجربه ورزش دارد نباید استرس داشته باشد . استرس مخصوص آدم های بی تجربه و تازه کار است.به تقویت ماهیچه های خود بپردازید

 • مسعود می‌گه:

  سلام خسته نباشید!
  گلوتامین باعٍث افزایش وزن هم میشه ؟
  آیا مکملی هست که وقتی بعد تمرین که بدن دم میکنه بخوریم تا کمتر دم بدن به حالت اولیه برگرده؟

 • حمید می‌گه:

  سلام استاد
  خواستم بدونم گلوتامینو حتما باید هروز بخوریم؟ یا روزای تمرین کافیه؟
  ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، گلوتامین را هر روز وعده قبل یا بعد صبحانه ، بعد تمرین و قبل خواب مصرف نمائید و در روزهای غیر تمرین هم مثل روز تمرین و در همان ساعت مصرف نمائید

 • مجتبی می‌گه:

  سلام آقااسماعیل.میخواستم بپرسم واسه داشتن یه بدن زیباوماهیچه ای علاوه بر تمرین چه مکملی را برای گام اول پیشنهاد میکنید؟خیلی سپاسگزارم.سن۲۰٫وزن۶۰٫قد۱۷۵

 • مجتبی می‌گه:

  سلام متشکرم از اینکه به سوالم پاسخ داده اید.هرمحصولی که موردتایید وزارت بهداشت باشد اصل هست؟پروتئین وی انواع مختلفی دارد منظورشما کدام بود وفرق ال آرژینین باآرژینین وال گلوتامین با گلوتامین چیست؟از کجا بخرم؟کرج یاتهران یاشهرخودم(چالوس)
  قیمتشان تقریبا چقدری هست؟

 • حمید می‌گه:

  استاد سوالی داشتم
  ایا رابطه جنسی تاثیری روی کیفیت عضله ها داره یعنی اثر منفی میزاره؟ یا مثلا زمانی که تو دوره هستیم اثری داره یا نه؟
  با تشکر

 • علی محمد رضایی می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید خدمت استاد و پیشکسوت عزیزمان در این رشته.خوشبختانه اینقدر تنوع سوالات و پاسخهای داده شده در این سایت بسیار زیاد است که بنده جواب کلیه سوالهای بدون پاسخ در ذهنم را با خواندن مطالب زیبای استاد به دست آوردم.با آرزوی سلامتی روز افزون برای استاد جعفر پور.پیشاپیش سال نو بر شما مبارک باد.

 • حمید می‌گه:

  استاد جوابه بندرو نمیدین؟؟

 • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

  با سلام ، هر کدام از این مکمل ها کار خاصی در بدن انجام می دهد . مثلاً گلوتامین برای ریکاوری ، کراتین برای تولید انرژی وزن و قدرت و آرژینین برای ترشح نیتریک اکسید و پمپ و خون رسانی بیشتر به عضلات . ببینید هدف شما چیست بعد مکمل مورد نظر را انتخاب نمائید

 • حمید می‌گه:

  سوال در مورد اینکه رابطه جنسی ضرری به عضلات میرسونه؟ مثلا تو دوره ضرری داره؟
  ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، به نظر بنده افراط و تفریط در هر کاری مضر می باشد . چون یکی از کارهای بیضه علاوه بر تولید اسپرم ترشح هورمون تستسترون می باشد میگویند با رابطه جنسی مقداری از این تستسترون از بین می رود و انرژی زیادی مصرف می شود. بعضی از کارشناسان این امر این فرضیه را قبول نداشته و می گویند تولید تستسترون بیضه ها در حدی نیست که آسیبی به بدن برسد و اگر غذا و پروتئین کافی به بدن برسد مشکلی ایجاد نمی کند و از لحاظ روحی هم آرامش بخش می باشد.

 • علی می‌گه:

  سلام مصرف گلوتامین برای کودکان حدود ۱۲ سال ضرری داره ؟ با تشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، توصیه همه کارشناسان تغذیه اینست که معمولاً به افراد کمتر از ۱۸ سال مکمل ندهید. مگر در مواقع خاص. شما نیازی به خوراندن مکمل گلوتامین به کودک ۱۲ ساله نداریدو می توانید این مقدار اسید آمینه را از طریق خوراندن غذاهای حاوی گلوتامین به کودک شما نیازهای گلوتامینی وی را برطرف نمائید . البته نمی دانم چطور حدس زدید که ایشان نیاز به گلوتامین داردو یا چه مشکلی باعث شد شما چنین تصمیمی بگیرید

 • مجتبی می‌گه:

  سلام آقای جعفرپور لطفا پاسخ سوالم را بدهید.
  هدف من رشد ماهیچه ها و حفظ حجم ودم عضلات بعد تمرین میباشد.چه مکملی پیشنهاد میکنید؟لطفا یک مارک خوب هم بگید.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، برای حفظ ماهیچه ها مکمل هایی مثل گلوتامین ، پروتئین وی لازم و ضروری می باشند و برای دم عضلانی خوردن پمپ و یا آرژینین که ماده اصلی تشکیل دهنده پمپ می باشد بهترین گزینه است

 • مهدی می‌گه:

  سلام.استاد جعفرپور به سوالم پاسخ ندادید.

 • سالار می‌گه:

  darbare GH tozi bedid momnon

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، میزان هورمون رشد در بدن . عزیزم کاملاً درباره سوماتروپین توضیح دادم.در قسمت سرچ پیدا کنید اگه هم نتونستید پیدا کنید در صفحات بگردید

 • ALIREZA-RKO می‌گه:

  سلام.خسته نباشی اسماعیل جان که کارمردم رو راه میندازی-خواستم بگم دوباره بدنسازی رو دارم سرمیگیرم خیلیم مکمل مصرف نکردم.گلوتامین وکربوپروتئین بگیرم کفایت میکنه؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اگر از لحاظ غذا خوردن مشکل نداریدو می توانید خوب غذا بخورید  کراتین و گلوتامین بگیرید . اگر تغذیه خوبی ندارید گلوتامین و کربوپروتئین خوب است . اگر هم بخواهید هر سه را بگیرید عالی می شود

 • مهدی می‌گه:

  .سلام.استاد میخواستم بپرسم برای رشد ماهیچه ها و حفظ دم وحجم زمان تمرین چه مکملی پیشنهاد میکنید؟بعد اینکه مکملی هست که هم پروتئین وی وهم گلوتامین توش باشه یعنی مخلوط باشه؟با سپاس.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، برای حفظ ماهیچه ها ، گلوتامین ، پروتئین و اسید های آمینه شاخه دار. خوبند. و برای دم عضلانی هم اسید آمینه آرژینین عالی هستش. و همچنین انواع پمپ ها که پدر همه آنها هم آرژینین می باشد. مکمل ها را ترکیبی نخرید بهتره . چون هر مکملی را با توجه به نیاز بدنتان باید مصرف کنید. ممکن است ترکیب مکمل ها متناسب بدن شما نباشد

 • مهدی می‌گه:

  سلام خسته نباشید.. ببخشید.. بعضی از افراد میگن مصرف آرژینین برای قلب خطرناک هست..میخواستم نظرتون رو بدونم….یه سوال دیگه اینکه آیا فیتنس کاران از هیچ مکملی استفاده نمیکنند؟سپاس گزارم از همکاریتون.

 • مهدی می‌گه:

  سلام خسته نباشید.. ببخشید.. بعضی از افراد میگن مصرف آرژینین برای قلب خطرناک هست..میخواستم نظرتون رو بدونم….یه سوال دیگه اینکه آیا فیتنس کاران از هیچ مکملی استفاده نمیکنند؟سپاس گزارم از همکاریتون.
  پاسخ دادن

 • elyas می‌گه:

  سلام…
  خسته نباشید…
  من ۱۵کیلو وزن کم کردم و یه خورده شیکم دارم بالا تنم داره خوب میشه ولی هر کاری میکنم اصلا این شکمه ۱سانت هم کم نمیشه… جی کار کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین…
  وزنم۷۰
  قد ۱۸۱

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، ۱۵ کیلو در چه مدت ؟ و برای خودتان جای سوال نیست چرا با ۱۵ کیلو چربی سوزی سایز شکم شما کم نشده . به نظر من وارد فازی شدید که به آن کاتابولیک می گویند یعنی عضله سوزی و در شکم چون درصد چربی ها بیشتر است و عضله کمتر سایز کم نکردید . باید در نوع تغذیه و تمرینات هوازی خود دقت بیشتری کنید باید با برنامه باشید

 • مجتبی می‌گه:

  سلام آقای جعفرپور.استاد من یه مکمل گلوتامین میخوام بگیرم..نمیدونم از باشگام بگیرم یا داروخونه…شما میگید از داروخونه تهیه کنید-ولی من چند وقت پیش یکی از رفیقام از داروخونه مکملی خرید بعداز مصرفش معده اش درد گرفت و الان بیمارستان بستری هستش…..موندم چیکار کنم؟خیلی به این ورزش علاقه دارم..تورو خدا راهنماییی کنید.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم شاید دوستت مشکل داشت . شاید مشکل کلیوی و کبدی داشته و کراتین مصرف کرد . دلیل نمیشه شما هم از جنس داروخانه مصرف کنید خدای نکرده بستری بشید.من گفتم مکملی که مورد تایید وزارت بهداشت بوده و طرح شبنم دارد نگفتم حتماً از داروخانه بخر. مثل مکس ماسل . نوتری لب . ساترن . اویسنت و …و یا اگر از بیرون هم خرید می کنید از شخصی بخرید که اطلاعات بالا داشته باشد و خوب را  از تقلبی تشخیص دهد.

 • مهدی می‌گه:

  با سلام میخواستم بدونم کسی که ۱۰۰ کیلو وزن و ۱۱ سال سابقه تمرین داره هفته ای چند بار هر عضله را تحت فشار قرار بده بهتره؟ با سایز های زیر .وزن ۹۸٫ران۷۳٫بازو۵۱٫سینه۱۳۵٫ساق۴۵٫قد۱۷۹، باتشکر فراوان

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، بستگی به هدف و تغذیه و استراحت شخص دارد. شما چه هدفی دارید تا بنده برایتان بگویم . اگر برای مسابقه تمرین می کنید و در فصل مسابقه باشیدروزی دو نوبت صبح و عصر تمرین می کنید. و اگر تو فاز حجم و اضافه کردن وزن هستید با توجه به موارد بالا می توانید ۴ ، ۵ و یا حتی ۶ روز در هفته تمرین کنید. و در هفته عضلات را یک بار تحت فشار بگذارید از تمام زاوایا. و عضلاتی را که ضیعف تر هستند هفته ای دو بار تمرین دهید. برای توضیحات بیشتر می توانید با بنده تماس بگیرید

 • حامد می‌گه:

  سلام جناب جعفرپور من احتیاج به راهنمایی شما دارم اگه امکانش هست ممنون میشم راهنماییم کنید من ۲۸ سال سن دارم قدم ۱۷۶ هست و وزنم ۸۴ کیلو مشکل من چربی های پهلو هست قبلا بدنسازی کار میکردم به مدت ۲سال الان ۳ سال هست تمرین نکردم اما ورزش های هوازی مثل دو و … رو انجام میدم که البته با اینکه مدت زمان زیادی رو بهش اختصاص میدم بدبختانه بیشتر از حجم عضله کم میشه تا چربی و تاثیر خیلی کمی در چربی های پهلوها داره. میخواستم بدونم اگه باز تمرین با وزنه رو سروع کنم میتونم با چه مدل برنامه تمرینی میتونم چربی رو کاهش بدم؟استفاده از هیدروکسی کات رو مفید میدونید یا نه؟دوست دارم بدون از دست دادن عضله فقط چربی های اضافی رو کنترل کنم امکانش هست؟تشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم درسته ورزش های هوازی باعث چربی سوزی می شوند ولی ساعت ورزش خیلی مهم است. باید دقیقاً زمانی باشد که قند خون پایین بوده و ذخایر گلیکوژنی خالی است. مثل ناشتا و بعد یک فعالیت شدید مثل بدنسازی.ورزش هوازی شما باید ممتد و حداقل ۲۵ دقیقه بدون وقفه باشد. مثل پیاده روی تندو دوچرخه سواری و از همه مهمتر در زمان چربی سوزی باید پروتئین های لازم را در اختیار بدن قرار دهید تا دچار کاتابولیک و عضله سوزی نشوید. من در خدمتم برای توضیحات بیشتر تماس بگیرید البته در صورت نیاز

 • mehdi می‌گه:

  سلام. استاد آیا کسانی که فیتنس کار میکنن از مکمل استفاده میکنن؟توضیح میدهید.باسپاس

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، مکمل ها برای تمام رشته های ورزشی ساخته شدند و فقط مخصوص پرورش اندام نیستند. و با توجه به نیاز هر ورزشکار تجویز می شوند. شما هم می توانید از پروتئین وی صد در صد و گلوتامین و آرژینین استفاده کنید 

 • mehdi می‌گه:

  سلام.مصرف آرژینین برای قلب در زمان مصرف یا بعدها پس از قطع آن مشکلی ایجاد نمیکنه؟

 • مجتبی می‌گه:

  سلام.آقای جعفرپور گلوتامین مارک مگنوم خوبه؟

 • سامان می‌گه:

  با سلام
  شرکت اوپتبیموم کربوهیدرات داره؟

 • سیاوش می‌گه:

  سلام من ۱۸۴ قدمه و ۱۸۸ وزنم . حجم عظلاتم زیاد نیست میخوام میخوام به عظلاتم حجم خشک بدم که وزنم اضافه نشه گلوتامین و پروتئین کدوم بهتره? بهترین مکمل از نظر شما چیه واسه این کار?

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام داداش وزن ۱۸۸ خیلی زیاده . واقعاً نمیدونم ۸۸ کیلو هستید یا ۱۸۸ کیلو. مشخص کنید تا جواب بدم یا به شماره من ۰۹۳۹۷۸۷۲۳۶۳ زنگ بزنید

 • mojtaba می‌گه:

  سلام خسته نباشید.پروتئین وی مارک گاسپاری نوتریشن خوبه؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اگه اصل باشه آره. ولی مواظب باشید که تقلب زنی در ایران بیداد می کند. به دنبال محصولی باششید که لاقل دارای طرح شبنم یا مورد تایید وزارت بهداشت باشد و از داروخانه و یا مراکز معتبر تهیه نمائید

 • نوید می‌گه:

  باسلام من قدم۱۸۰ و وزنم ۷۸کیلو هست ۸ماه تمرین میکنم مربی من میگه که مصرف همزمان کراتین و گلوتامین خیلی می تونه به تو کمک کنه و تو رو حجمی کنه می خواستم ببینم درسته یا نه در ضمن بدنم هم کمی چربه اگه میشه سریع جواب بدین چون میخوام که تهیه کنم با تشکر از شما و ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم مصرف همزمان کراتین و گلوتامین مشکلی ندارد و خیلی هم عالی می باشد به شرطی که اصل باشد و اورجینال و البته اگر می خواهید چربی بدن شما کم شود مصرف پروتئین خود را زیاد کنید و حتماً بعد ورزش بدنسازی ورزش هوازی داشته باشید

 • fatima می‌گه:

  سلام.میخواستم بدونم گلوتامین اصل تو آب حل و کاملا محو میشه یا نه؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام بستگی به مارکش داره . قدیما می گفتند کراتین و گلوتامین نباید تو آب حل بشه ولی الان محصولاتی را ساختند که در آب کاملاً حل می شود. حل شدن یا نشدن دلیل بر خوب بودن مکمل نیست

 • fatima می‌گه:

  سلام آقای جعفرپور..
  استاد به سوال من پاسخ ندادید..

 • نیما فرزام می‌گه:

  با سلام.
  اینجانب ۳۳ سال دارم. حدود ۲ سال جسته و گریخته زیر نظر ۲ مربی جوان بدنسازی کار کردم. قدم ۱۷۵ و وزنم اوایل ۶۰ و الان ۶۴ هست. فرم بدنم یکمی تغییر کرده ولی اونجور که باید نیست. میانگین ۲ تا ۳ بار در هفته ورزش میکنم. البته اینم بگم گاهی وقتها بدلیل موقعیت شغلی تمریناتم نامنظم میشه. تا حالا از هیچ مکملی استفاده نکردم و فقط حجم وعده رو کم و تعداد وعده رو زیاد کردم. مربیم تقریبا هر ۲ ماه یک برنامه تمرینی جدید مینوشت واسم.
  حالا به نظر شما چه راهکاری واسه افزایش حجم وجود داره؟ نازی به عوض کردن برنامه تمرینی تخصصی تری هست؟
  با تشکر. منتظر پاسخ میمونم.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم در درجه اول شما باید تمرین منظم با پشتکار و یک تغذیه درست و استراحت کافی داشته باشید. عوض کردن برنامه تمرینی مشکلی را حل نخواهد نمود به دنبال تمرین درست و منظم باشید. خوب تمرین کنید . خوب بخورید و خوب استراحت کنید سه جمله ای که شما را به موفقیت می رساند

 • fatima می‌گه:

  خیلی ممنونم آقای جعفرپور..

 • حسن می‌گه:

  سلام من ۴ ماه به صورت خشک کار میکنم والان میخوام مکمل مصرف کنم برای گرفتن حجم تا حالا هم هیچ مکملی مصرف نکردم
  یکی از دوستان پمپ بهم پیشنهاد کرده ولی خیلی ها هم میگن نه الان پمپ هم برات خطر داره هم مثل پروتین جواب نمیده لطفا کمکم کنید که کدومو استفاده کنم
  قدم۱۷۵
  وزن الانم ۶۵
  وزن قبلی ۷۳

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، با وزن الان خودتان ۱۲ کیلو کمبود وزن دارید . اگر تصمیم به مصرف مکمل دارید از کربوپروتئین استفاده کنید. و همچنین از گلوتامین. بجای پمپ هم از آرژینین استفاده کنید. این مکمل ماده اصلی تتشکیل دهنده پمپ می باشد

 • حسن می‌گه:

  مرسی که کمکم کردین

 • سعید می‌گه:

  سلام اقای جعفرپور اگه گلوتامین تو اب حل نشه و بی مزه باشه واسه اطمینان به خوردنش کافیه که تقلبی نباشه؟؟؟؟؟

 • حجت93 می‌گه:

  سلام، خسته نباشید
  یه گلوتامین خریدم، پلمپ هم بود، گذاشتم توی نایلون سفید، دو سه ساعت رو صندلی ماشین بود، آفتاب هم میتابید، اواخر شهریور، ماشین هم پارک بود، ممکنه خراب شده باشه؟
  کراتین و کربوپروتیین هم بود کنارش، اینا چی؟ احتمال خراب شدنشون هست یا نه؟

 • مسعود می‌گه:

  سلام
  من گلوتامین mhp گرفتم ٣٠٠ گرمی ٧۵٠٠٠ تومان وقتی توی آب میرزم کامل حل نمیشه و دانه های سفید هم توش میمونه مزه نچندان خوبی هم داره به نظر شما تقلبیه؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   نمی دونم از کی خریدی و اصل هستش یا خیرمکمل های تولیدی حال حاضر معمولاً در ۀب حل می شوند و مزه های مختلفی دارند. مثلا قبلا می گفتند کراتین باید کمی تلخ باشد و در آب حل نشود ولی الان کراتین هایی هستند که در آب حل می شوند.باید از آدم سالم مکمل سالم بخرید یا محصولاتی که تاییدیه وزارت بهداشت دارند

 • فرزین می‌گه:

  سلام من یه قوطی گلوتامین خریدم مارک apex میخواستم بدونم روزایی که تمرین ندارم هم باید بخورن؟ دوم اینکه من قصد دارم روزی ۵ گرم فقط بعد تمرین بخورم نه سه وعده موردی نداره؟

 • فرزین می‌گه:

  سلام بین مکمل هایی که دارای مجوز وزارت بهداشت هستند و در داروخانه ها موجود است کدام مارک از همه بهتر است؟ دوم اینکه یه پروتیین وی خالص بهم معرفی کنید که حداقل ۹۰ درصد پروتیین باشد یعنی تو هر ۱۰۰ گرم ۹۰ گرم پروتیین باشه و چیزای دیگه خیلی قاطیش نباشه ممنون از راهنمایی تون

 • هاله می‌گه:

  سلام آقاى جعفرپور، مرسى از سایت و مطالب مفیدتون. کمتر کسى رو دیدم که با این دقت و سخاوت به کاربرهاى صفحه اش پاسخ بده.
  من قصد دارم با ورزش (یک روز در میان در باشگاه) و مصرف ال کارنیتین حدود ٧ کیلو وزن کم کنم. کارنیتین اصل مارک now تهیه کردم ١٠٠٠ میلی. ممنون میشم با صبر و دلسوزى همیشگی تون سوالات من رو هم جواب بدین:
  ١. از اونجا که گفته میشه کارنیتین باید با ورزش و آب زیاد مصرف بشه، آیا روزهایى که باشگاه نمیرم هم لازمه قرص رو بخورم یا فقط روزهایی که ورزش میکنم؟ چون قرص اصل کمیاب و گرونه، اگه روزهاى غیر تمرین، خوردنش تاثیر نداره نخورم.
  ٢. ساعت یا زمان صحیح خوردن کارنیتین کى است؟ هر کسى و هر مقاله اى یه چیزى میگه؟! مثلا من روزى ٢ تا قرص رو چطورى بخورم؟
  ٣. اگه ورزشم صبح باشه، آیا باید دو تا ١٠٠٠ میلى رو قبلش جدا جدا یا همزمان بخورم یا میشه یکیش رو بعدا در طول روز بخورم؟
  ۴. با توجه به هدف من (٧ الی ٨ کیلو کاهش وزن)، به نظرتون چه مدت قرص رو همراه ورزش بخورم؟ البته ورزش رو ادامه خواهم داد.
  ۵. آیا همراه ال کارنیتین رژیم کم کالرى هم لازمه یا میتونم معمولى غذا بخورم؟
  خیلى لطف میکنید اگه جواب بدین. سلامت باشید

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام . عزیزم شما در درجه اول باید برای چربی سوزی و کم کردن وزن یک برنامه متناسب غذایی و تمرینی داشته باشید. و از همه مهمتر ورزش هوازی بعد تمرین شما باید حتما در برنامه شما باشد. و اما درباره ال کارنیتین. مصرف دوز ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم برای ورزشکاران حرفه ای  در روز عالی می باشد. بهتر بود ۵۰۰ یا ۷۰۰ میلی گرمی تهیه می کردید.ولی می توانید اگر به صورت قرص می باشد نصف کنید. کارنیتین معمولاً بعد صبحانه ، نیم ساعت قبل تمرین و سه ساعت بعد تمرین مصرف شود بهترین کارایی را دارد. حال ببینید ساعت تمرین شما چه ساعتی است. اگر صبح تمرین می کنیدو قرص هزار میلی گرمی دارید یک عدد بعد صبحانه بخورید و یک عدد دقیقاً ۳ ساعت بعد تمرین. در روزهای غیر تمرین هم در همان ساعت مصرف کنید. البته کارنیتین داروخانه ۵۰۰ میلی گرم آنچنان داروی گران قیمتی هم نیست. و ال کارنیتین چیزی نیست که بخواهند از روی آن تقلبی بزنند. چون به فور در داروخانه ها یافت می شود.. از قرص ۲۵۰ میلی گرمی ورقی دو هزار تومن گرفته تا ۵۰۰ میلی گرمی بسته ای ۴۰ تومن. خلاصه من در خدمتم سوالات بیشتر را می توانید از مشاوره تلفنی رایگان بپرسید

 • فردین می‌گه:

  با عرض سلام خدمت استاد عزیز قبل از هر چیز واقعا ازتون تشکر میکنم بابت سایت عالی و کاملتون و اینکه کاشکی روزی بشه که آدمهای مثل شما زیاد بشن
  استاد من ۱۸۰ قد و وزن اولیه م ۱۴۵ کیلو بود که مبتلا به فشار خون بالا شدم اراده کردم و شروع به ورزش کردم طی ۲ ماه وزنمو به ۱۱۷ رسوندم ( هرروز ۱۰ کیلو متر پیاده روی صبح و ۱ ساعت تمرین بدنسازی و هوازی شدید ظهر ) میزان کالری دریافتی روزنامه م حدود ۵۰۰ کالری+مولتی ویتامین .شکر خدا تا حالا مشکلی نداشتم. ولی میخام بدونم آیا الان لازمه مکمل خاصی مصرف کنم ؟
  میخام بازم کم کنم و اگه خدا بخاد منم یه روزی یه بدن خوب داشته باشم .ارادمم آهنیه

 • رضا شمس می‌گه:

  با سلام خدمت دوست عزیز و استاد خودم
  من حدود ده ماهی میشه که مشغول ورزش بدنسازی شدم قبلا هندبالیست بودم و الان دیگه یه جورایی بازنشسته شدم
  ولی در کل میخوام حجم عضله بیارم سه روز در هفته کار می کنم و تا الان هم هیچ مکملی استفاده نکردم
  قد: ١٨٨ وزن: ٨٧ کیلو سن:٣٧ سال
  در صورت امکان بفرمایید از چه مکملهایی استفاده کنم و به چه میزان؟
  از دقت نظر حضرتعالی کمال تشکر را دارم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام و عرض خسته نباشید. کراتین . گلوتامین . پروتئین وی . بهترین مکمل ها برای ساخت عضله و تامین انرژی و ریکاوری هستند. البته می توانید آرژینین هم مصرف کنید. این مکمل هم باعث تسریع گردش خون شده و ترشح نیتریک اکسید را در بدن بالا می برد

 • محمد می‌گه:

  سلام استاد. ۱۷سالمه فوتبال لیک برترامیدهای کشور بازی میکنم وهرروز۲ساعت تمرین میکنم. آیاباید گلوتامین مصرف کنم؟ واگر مصرف کنم آیا چاق میشوم؟ لطفاراهنمایی کنید

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، عزیزم ۶۰ درصد از اسیدآمینه های موجود در بدن ما را گلوتامین تشکیل می دهد. تمام ورزشکارها نیاز مبرم به گلوتامین دارند. خیر باعث چاق شدن نمی شود. البته به شرطی که اصل باشد

 • سواک می‌گه:

  با سلام خدمت شما من ٣٠ سالم هست و مدتیه بدنسازی انجام میدم . اسید اوریک خون من بالاست و این امر باعث ایجاد نقرس در پای من میشود میخواستم بدونم ایا مصرف مکمل وی برای من ضرر دارد یا نه ؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اول به فکر درمان خودتان باشید و بهتره مکمل مصرف نکنید. چون مصرف پروتئین زیاد مخصوصاً گوشت نقرس شما را بیشتر می کند. با یک ورزش هوازی خوب و تذیه سالم به ورزش ادامه دهید

 • سعید می‌گه:

  سلام وی صد در صد گولد استاندارد رو روزهایی که تمرین نمیرم هم باید استفاده کنم؟؟ یه وعده صبح میخورم یه وعده بعد تمرین

 • علی می‌گه:

  سلام من می خواستم بدونم چرا کراتین دراب حل نمیشه بعد گلوتامین سایتک خوبه چند ماه اثرش رونشون میده با تشکر

 • مریم می‌گه:

  سلام.آقای جعفرپور جواب من رو ندادید!فکر میکردم جواب همه رو میدید!!!ولی من همچنان منتظر جوابتون هستم.مریم هستم ۱۱ بهمن پیام دادم تو همین صفحه .قدم ۱۶۰ و وزنم ۵۳ و …

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   مریم خانم من نظری ندیدم شاید اصلاً نیومده . در هر صورت سوالی دارید بفرمایید یا از طریق مشاوره تلفنی یا تلگرام به شماره ۰۹۱۰۰۱۴۳۷۳۰ استفاده کنید

 • aliman می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  مرسی از جواب دادنتون
  من ی برنامه غذایی سنگین دارم ک پروتین ب بدنم برسه بدون اینکه از مکمل استفاده کنم ،حالا با ی مکملی اشنا شدم ب نام گلوتامین،ب نظر شما بخرم وبا بدون مکمل بخورم؟
  ممنونم

 • aliman می‌گه:

  اصلا ی جور دیگه سوال میکنم!
  ب نظر شما با برنامه غذایی طبیعی خوب چه مکملی مصرف کنم ک بهتر نتیجه بگیرم؟از مورد گلوتامین و ارژنین خیلی خوندم از خوبیاشون ،نظر شما چیه ب عنوان پیش کسبه؟

 • مهران می‌گه:

  سلام خسته نباشید،من قدم ۱۸۰ وزنم ۸۷،الکارنتین با امینو مصرف میکنم،به نظرتون گلوتامینم به این مکملا اضافه کنم،میخوام ۷کیلو کم کنم؟نمیخوام حجم بگیرم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام . بهترین مکملی که هر ورزشکاری باید مصرف کند گلوتامین می باشد. حتما این مکمل را به سبد مکملی خود اضافه کنید.موفق باشید

 • هادی می‌گه:

  سلام.من سه تا مکمل وی و کراتین و گلوتامین گرفتم ولی تو اینکه هر کدومو چطوری و چه زمانی استفاده کنم که بتونم بهترین میزان استفاده رو ازشون ببرم مرددم(چون چند جایی خوندم که مصرفلوتامین و کراتین به خاطر رقابتی که تو جذب با هم دارن با هم ممنوعه و باید دو ساعت بینشون فاصله باشه)لطفا راهنماییم کنید.سپاس.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   مصرف همزمان هیچ مشکلی ندارد و می توانید هر سه را میکس کنید و نوش جان کنید. کراتین بعد صبحانه . قبل تمرین و بعد تمرین.. گلوتامین بعد صبحانه . بعد تمرین و قبل خواب و وی نیز دقیقا مثل کراتین

 • علی می‌گه:

  سلام وخسته نباشید من میخواستم که بدانم قیمت گلوتامین hf گرمی۳۰۰.
  و قیمت پروتین وی whey100% کیلویی۲ طعم طالبی چندع؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   گلوتامین معمولا از ۹۰ تا ۱۲۰ تومن ۳۰۰ گرمی و ۴۰۰ گرمی هم ۱۲۰ تا ۱۵۰ . پروتئین وی با طعم طالبی !! چه شرکتی چه برندی .به طعمش کاری نداشته باش چه مارکی منظور شماست. معمولا وی خوب ۲ کیلویی از ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومن قیمت دارد

 • مجتبی می‌گه:

  با سلام خدا قوت.گلوتامین چه مارکی خوبه و از کجا خریداری کنم که مطمئن باشه؟با تشکر

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام . مارک های مختلفی وجود دارد. مشکل اینجاست که هر مارکی که خوب است در ایران تقلبی زیاد دارد. و ممکن است شما از افرادی باشید که تقلبی را بجای اصلی خریداری کنید. با شماره من ۰۹۱۰۰۱۴۳۷۳۰ تماس بگیرید

 • حمید می‌گه:

  و درود بی پایان
  من به طور متناوب ورزش میکردم ولی الان به طور جدی یک ماه باشگاه میرم
  قد ۱۸۷
  وزن ۹۷
  کراتین و گلوتامین bcaaمصرف میکنم به نظرتون مکمل دیگه لازمه
  بعدش عرض به خدمت استاد که چون شیرینه با اب میوه بازم بخورم یا نه همین کافیه در ضمن از داروخانه معروف تهران خریدلری کردم

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   این مکمل ها مکمل های خوبی هستاند. ولی شما ننوشتید هدفتان از ورزش و مصرف مکمل چیه ؟ اگر هدفت قدرت و حجم و وزن هستش با این مکمل ها گسنر هم بخورید و اگر حجم عضلانی پروتئین وی

دیدگاهی برای این مطلب بگذارید:


تبلیغات
آمار و اطلاعات
» افراد آنلاین : 2 نفر
» تعداد مطالب : 529
» تعداد نظرات : 7601
» تعداد نویسندگان : 1
» تعداد کل موضوعات : 27

» بازدید امروز : 2738
» بازدید دیروز : 2675
» کل بازدیدها : 13326335

» میانگین ارسال روزانه : 0.26
» میانگین نظرات روزانه : 3.74

» ورودی گوگل امروز : 22
» تبادل لینک با 4 سایت


CLOSE
CLOSE