مشاوره ( تمرين ، تغذيه )
پرداخت اینترنتی

http://www.e-jafarpoor.com/wp-content/uploads/2013/10/dargah1.jpg

محبوبترین ها

مسترالمپیا خلوت می شود ( تغییرات در برگزاری مسابقات سال ۲۰۱۲ )

مستر المپیا 300x162  مسترالمپیا خلوت می شود ( تغییرات در برگزاری مسابقات سال 2012 )

بدنسازی حرفه ای در سال ۲۰۱۲ تغییرات مهمی را پیش رو خواهد داشت . یکی از این تغییرات که از سال پیش هم مطرح بود

. تغییر وزن مسابقات حرفه ای ۲۰۲ پوندی به ۲۱۲ پوندی است .پیش از این بدنساز حرفه ای سبک وزن که متقاضی حضور در رقابت های این دسته بودند ، می بایست کمتر از ۹۱ کیلو باشند ولی با این تغییر ، بدنسازان ۹۶ کیلویی می توانند در این رده شرکت کنند ، ایده برگزاری مسابقه ای مستقل برای حرفه ای های سبک وزن ، در ابتدا ایده ای جالب به نظر می رسید .چرا کهآنها تحت هیچ شرایطی توان رقابت با بدنسازانی مثل جی کاتلر ، کای گرین ،و برانچ وارون را نداشتند که هر کدام از آنها ۲۰ تا ۳۰ کیلو سنگین تر از بدنسازی مثل کوین انگلیش و دیوید هنری هستند . اما جوایز ناچیزی که به قهرمانان مسابقات ۲۰۲ پوندی داده می شد و تبلیغات ضعیف تر روی این مسابقات در عمل باعث شد رقابت های بدنسازان سبک وزن  چندان جذابیتی نداشته باشد و استقبال خوبی هم از آن به عمل نمی آمد . حالا بخش حرفه ای فدراسیون بین المللی  پرورش اندام IFBB  امیدوار است با ۱۰ پوند ( حدود ۵/۴ کیلو ) تغییر در اوزان شرکت کننده ها ، نفرات بیشتری را به این مسابقات جذب کند

 اما تغییر مهم تر، کاهش چمشگیری است که در سهمیه مسابقات مستر المپیا اعمال شده است.تا سال گذشته ۶نفر برتر دوره قبلی المپیا به همراه ۵ نفر برتر مسابقات ارنولد کلاسیک ونیویورک و همچنین ۳ نفر برتر سایر رقابت ها نظیر جایزه بزرگ استرلیا ، نیوزلند ، سانفرانسیسکو ،سوپر نمایش اروپا و … جواز حضور در مسابقات مسترالمپیا را به دست می اورند اما از سال ۲۰۱۲ میزان سهمیه ها به این شکل اعلام شده است:

چهار نفر برتر المپیای دوره گذشته

۳ نفر برتر ارنولد کلاسیک ۲۰۱۲

قهرمان و نایب قهرمان مسابقه نیویورک ۲۰۱۲

قهرمان سایر مسابقات حرفه ای در سال ۲۰۱۲

با این تصمیم طبیعی است که مسابقات سال اینده مستر المپیا،بسیار خلوت تر از دوره گذشته باشد. درسال های اخیر مجموع نفراتی که در طول سال می توانستند مجوز ورود به المپیا را بگیرند. به بیش از ۳۰ نفر می زسید و بدنسازان ضعیفی مثل مایکال کفالیانوس سرگنی شلستوف هم می توانستند روی صحنه بروند،این مورد اگرچه باعث شلوغ تر شدن مسابقه می شد. اما در واقع روی کیفیت المپیا تاثیر منفی گذاشته بود و سران IFBB  برای اینکه این مسابقه همچنان اعتبار و شهرت گذشته را حفظ کند،تصمیم گرفتند المپیا را خلوت تر از سال های قبل کنند.دیدگاهی برای این مطلب بگذارید:


تبلیغات
آمار و اطلاعات
» افراد آنلاین : 6 نفر
» تعداد مطالب : 529
» تعداد نظرات : 7601
» تعداد نویسندگان : 1
» تعداد کل موضوعات : 27

» بازدید امروز : 2744
» بازدید دیروز : 2675
» کل بازدیدها : 13326341

» میانگین ارسال روزانه : 0.26
» میانگین نظرات روزانه : 3.74

» ورودی گوگل امروز : 23
» تبادل لینک با 4 سایت


CLOSE
CLOSE