مشاوره ( تمرين ، تغذيه )
پرداخت اینترنتی

http://www.e-jafarpoor.com/wp-content/uploads/2013/10/dargah1.jpg

محبوبترین ها

اسرار میلوس سارکف یکی از مربیان برجسته جهان ( طراحی وعده های غذایی)

SARCEV01 239x300 اسرار میلوس سارکف یکی از مربیان برجسته جهان ( طراحی وعده های غذایی)

وقتی فاصله وعده های غذایی شما خیلی زیاد باشد ، بدن به سمت تجزیه حجم عضلانی تمایل پیدا می کند برای تامین نیازش به آمینو اسید ها برای اعمال فیزیولوژیک مختلف در بدن . در مقابل وقتی در پی مصرف وعده های غذایی ، امینو اسید ها پس از گوارش در خون شما جریان داشته باشند ، بدن براحتی به انها دسرسی خواهد داشت و

سر انجام وقتی سطح آمینو اسید های ناشی از مصرف یک وعده غذایی در خون کاهش یابد ، بدن باز هم سراغ آمینو اسید ذخیره شده در بدن می رود که این چیزی نیست جز حجم عضلات شما و برای استفاده از این امینو اسید ها ، بدن شروع می کند به تجزیه عضلات .

ولی وقتی به طور مکرر مقدار کافی از آمینو اسیدها را با مصرف پروتئین با فاصله هر دو تا سه ساعت یک بار در اختیار بدن قرار دهید، احتمال بسیار کمتری وجود دارد که بدن به سمت تجزیه عضلات تمایل یابد به این دلیل که مواد غذایی مورد نیاز به راحتی در اختیارش قرار گرفته و نیازی به انجام پروسه های دشوار تر ندارد .

 در واقع می توانید این طور تصور کنید که اگر روزانه یک وعده غذایی حاوی ۲۰۰ گرم پروتئین مصرف کنید ، احتمالاً برای بیش از ۱۲ ساعت در روز مقدار آمینو اسید قابل توجهی در خون شما جریان نخواهد داشت . در واقع در این صورت حداقل ۱۲ ساعت از روز بدن شما در شرایط کاتابولیک خواهد بود ( یعنی موقعیتی که طی آن عضلات تحت تخریب و تجزیه قرار می گیرند ). اگر همین مقدار پروتئین را در بین  شش وعده تقسیم کنید و آنها را به فاصله سه ساعت یک بار میل کنید، بدن تنها در طول ساعات اندکی از شب که شما در خواب هستید و غذایی دریافت نمی کنید به سمت شرایط کاتابولیک پیش میرود . و این سناریوی بسیار بهتری برای عضله سازی یا حفظ حجم عضلات است . وهر چه تعداد وعده های مصرف پروتئین شما در طول روز افزایش یابد ، بهتر می توانید از شرایط کاتابولیک در امان باشد.

تنها نکته ای که باید در ارتباط با مصرف وعده های متعدد مد نظر داشته باشید مقدار کالری دریافتی شماست . با مصرف وعده های کوچکتر از دریافت کالری بیشتر از اندازه خودداری کنید و مقدار پروتئین دریافتی در هر وعده را حول حوش ۳۰ گرم حفظ کنید . دیگر درشت مغذی های دریافتی یعنی کربوهیدرات و چربی را هم باید تحت نظر داشته باشید تا از افزودن بر ذخایر چربی بدن ممانعت کنید .

 منبع : مجله فلکسدیدگاهی برای این مطلب بگذارید:


تبلیغات
آمار و اطلاعات
» افراد آنلاین : 10 نفر
» تعداد مطالب : 529
» تعداد نظرات : 7601
» تعداد نویسندگان : 1
» تعداد کل موضوعات : 27

» بازدید امروز : 2734
» بازدید دیروز : 2675
» کل بازدیدها : 13326331

» میانگین ارسال روزانه : 0.26
» میانگین نظرات روزانه : 3.74

» ورودی گوگل امروز : 22
» تبادل لینک با 4 سایت


CLOSE
CLOSE