مشاوره ( تمرين ، تغذيه )
پرداخت اینترنتی

http://www.e-jafarpoor.com/wp-content/uploads/2013/10/dargah1.jpg

محبوبترین ها

جایگزینی عسل به جای شکر

healthy breakfast honey1 300x203 جایگزینی عسل به جای شکر

برخی مدعی اند که عسل جایگزین خوبی برای شکر است. آیا این درست است؟در واقع بله ، تحقیقی که میان ورزشکاران انجام شده ، نشان داد

وقتی پیش از یک جلسه تمرین ، به افراد عسل داده شده، افزایش قند خون کمتری در آنها مشاهده شد نسبت به زمانی که دکستروز یا مالتودکسترین مصرف کرده بودند و به این معنی است که انرژی طولانی تر و یکنواخت تری در اختیار آنها قرار گرفت، که در نتیجه احتمال کاهش قند خون و انرژی فرد در طول تمرین را کاهش می دهد.ضمناً می توانید ازعسل برای وعده پس از تمرین هم استفاده کنید. البته هر چند دکستروز بهترین نوع قند برای افزایش سریع سطوح انسولین و در نتیجه تقویت عضله سازی پس از تمرین است، اما عسل هم انتخاب خوبی است .

raw honey 300x198 جایگزینی عسل به جای شکر

شاید به اندازه دکستروز باعث تقویت ترشح انسولین نشود، ولی مطالعه ای نشان داد که وقتی عسل به همراه پروتئین پس از تمریتن میل شود، می تواند سطح بادوام تری از سطوح قند خون نسبت به دکستروز باعث شود ودر نتیجه باعث ارتقاء ذخیره سازی گلیکووژن در عضلات شود.

اما به هر حال از مصرف مقدار زیاد عسل خودداری کنید، چرا که نیمی از کربوهیدرات آن از فرکتوز تشکیل شده ، و فرکتوز تمایل بیشتری برای تبدیل شدن به چربی در بدن دارد. یک قاشق غذا خوری عسل، حاوی حدود ۶۸ کالری انرژی و ۱۷ گرم کربوهیدرات است. همچنین حاوی آنتی اکسیدانهایی است که به ریکاوری  و رشد عضلات کمک می کنتد. 

منبع : فلکس۲ دیدگاه برای “جایگزینی عسل به جای شکر”

 • سهیلا می‌گه:

  سلام
  می خوام شکمم سفت و صاف بشه
  و مطالب این سایت واقعا در حد عالی هست
  با تشکر فراوان

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، شما با ورزش هوازی و تمرینات با وزنه و یک رژیم با پروتئین زیاد و کربوهیدرات کم ( نه حذف کربوهیدرات ) و چربی های خوب می توانید به بهترین فرم در ماهیچه های شکم و اندام های دیگر برسید . بنده در خدمتم و تشکر ویژه دارم از تعریف و تمجیدی که از سایت متعلق به خودتان می کنید .این حرف های شما عزیزان بنده را امیدوار و استوار برای خدمت رسانی می نماید

دیدگاهی برای این مطلب بگذارید:


تبلیغات
آمار و اطلاعات
» افراد آنلاین : 2 نفر
» تعداد مطالب : 527
» تعداد نظرات : 7543
» تعداد نویسندگان : 1
» تعداد کل موضوعات : 27

» بازدید امروز : 174
» بازدید دیروز : 8495
» کل بازدیدها : 12972321

» میانگین ارسال روزانه : 0.27
» میانگین نظرات روزانه : 3.83

» ورودی گوگل امروز : 1
» تبادل لینک با 4 سایت