مشاوره ( تمرين ، تغذيه )
پرداخت اینترنتی

http://www.e-jafarpoor.com/wp-content/uploads/2013/10/dargah1.jpg

محبوبترین ها

شکم در آشپزخانه ساخته می شود !

images 22 شکم در آشپزخانه  ساخته می شود !

شاید این جمله را بارها شنیده اید .« شکم در آشپزخانه ساخته می شود » و از خود پرسیده اید این جمله چه مفهومی می تواند داشته باشد ! مگر در آشپزخانه تمرینات شکم انجام می دهیم ؟ شما با تمرینات روی عضلات شکم آنها را می سازید ولی برای دیدن و نمایان کردن این عضلات باید چربی های اطراف شکم و پهلوی خود را به حداقل برسانید تا این عضلات نمایان شوند و به خوبی دیده شوند. همه ما اطرافمان مملو است از افرادی که هر روز در باشگاه ساعتها عرق میریزند ، اما ۶تکه شکمشان مشخص نیست . در مورد تمرین هر کار که انجام دهید، تا  زمانی که رژیم تان درست نباشد نتیجه ای عایدتان نمیشود. مشکل اینجاس که بعضی از ما نمی دانیم چه غذاهایی باید بخوریم. نکاتی که در ادامه اشاره می شود شما را به سمت نمایان کردن عضلات ۶ تکه و جذاب شکم هدایت می کند.

نقش تغذیه

برای ایجاد ۶ تکه شکمی پر جزئیات و خوش فرم عمده افراد نیاز دارند که کالری مصرفی خود را کاهش دهند . برای انجام موثر این مهم لازم است شروع کنید به ثبت کردن میزان درشت مغذی ها ( پروتئینی کربوهیدرات چربی ) روزانه  تا اینکه مطمئن شوید هر روز به حد کافی پروتئین میخورید. تا ریکاوری بدن انجام شود اما نه در حدی که باعث شود بدن از سوزاندن چربی ها برای تامین سوخت جلوگیری  کند .

عموماً قانون خوب این است که مصرف قند، کربوهیدرات ساده ( مثل نان و ماکارونی ) و سرخ کردنی ها را کم کنید و به جای آنها مقادیر زیادی سبزیجات ، پروتئین خالص ، چربی ها ی سالم (مثل ماهی چرب ، آووکادو، آجیل) مصرف کنید۰

با اهمیت دادن به پروتئین ، رژیم غذایی خود را اصلاح کنید .  با قرار دادن مقداری سینه مرغ ، شیر کم چرب و پودرهای پروتئینی با فواصل زمانی مشخص طی روز نه تنها برای مدت بیشتری سیر می مانید ، بلکه بدن برای هضم کردن پروتئین واقعاً کالری بیشتر می سوزاند.

این کار کمک میکند عضلات سوخت رسانی شود که متابولیسم را افزایش می دهد تا چربی به صورت موثرتری بسوزد. یک راه برای ارزیابی موثر یا ناموثر بودن رژیم این است که محتویات آن را مشخص کنید و در صورت لزوم  وعده های غذایی را از قبل آماده  کنید تا بتوانید طبق محاسبات غذا بخورید و بعد براساس نتایج  اصلاحات لازم را اعمال کنید.

در ضمن هر آنچه که اضافه میخورید مثل یک حبه  قند اضافی یا چربی ، باید آن را یادداشت کنید. وقتی از قبل برنامه ریزی کنید یعنی همیشه آماده هستید و حتی اوقاتی که فرصت کمی برای تغذیه دارید میتوانید گزینه های درست را انتخاب و مصرف کنید.

دیگر عوامل

اگر رژیم غذایی خود را طراحی کردید و هنوز نتایجی عایدتان نشده باید دلیلش را خارج از رژیم غذایی ردیابی کنید. بدن خود را به شکل سیستم یک ماشین ببینید. برای آنکه به درستی و در حالت بهینه کار کند، لازم است که به خوبی آن را تغذیه کنید اما این فقط بخشی از معادله است. در کنار آن لازم است که به بدن رسیدگی شود و این یعنی که باید استراحت کافی بدهید  تا از تمرینات ریکاوری شود وبه اندازه کافی بخوابید تا عضلات فرصت ترمیم پیدا کنند و حداقل استرس ممکن را تحمل نمایند. بدن نسبت به استرس تمرینات شدید به همان صورت واکنش نشان میدهد که نسبت به یک رابطه عاطفی ناخوشایند پاسخ می دهد.   در این شرایط هورمونی به نام کورتیزول  ترشح می شود که می تواند سوختن چربی های بخش تحتانی شکم را سخت کند .راه حل این است که سطح استرس روزانه را در زندگی تا حداقل ممکن حفظ کنید وهرجلسه تمرین تا آخرین توان پیشروی نکنید. البته این امر برای ورزشکاران حرفه ای که برای مسابقات آماده می شوند کمی فرق دارد . و این ورزشکاران باید تا ناتوانی عضلات به پیش بروند

بین جلسات تمرینی پر شدت و تمرینات سبک تر بالانس  ایجاد کنید تا سطح کورتیزول در بدن کنترل شود و مطمئن شوید که از لحاظ فیزیکی و ذهنی زندگی کم استرسی دارید .یک دیدگاه برای “شکم در آشپزخانه ساخته می شود !”

  • حسین می‌گه:

    سلام استاد عزیز.
    من قوس کمر شدید دارم.شما فرمودید که اگه عضلات کمرتو قوی کنی شکم رو به عقب میکشه،الان من دقیقا در ناحیه ای که قوس کمرم زیاده شکمم به چشم میاد(قسمت زیر شکم)خواستم بپرسم این مشکل برطرف شدنی هست یاخیر؟؟تمرکز من در تمرینات بیشترباید روی شکمم باشه یا فیله کمرم؟

دیدگاهی برای این مطلب بگذارید:


تبلیغات
آمار و اطلاعات
» افراد آنلاین : 2 نفر
» تعداد مطالب : 529
» تعداد نظرات : 7601
» تعداد نویسندگان : 1
» تعداد کل موضوعات : 27

» بازدید امروز : 2738
» بازدید دیروز : 2675
» کل بازدیدها : 13326335

» میانگین ارسال روزانه : 0.26
» میانگین نظرات روزانه : 3.74

» ورودی گوگل امروز : 22
» تبادل لینک با 4 سایت


CLOSE
CLOSE