مشاوره ( تمرين ، تغذيه )
پرداخت اینترنتی

http://www.e-jafarpoor.com/wp-content/uploads/2013/10/dargah1.jpg

محبوبترین ها

پمپ و مکمل های مربوط به پمپاژ خون

1309179605 300x300 پمپ و مکمل های مربوط به پمپاژ خون

عده زیادی  زیادی از کاربران و بازدیدکنندگان سایت در نظرات خواسته بودند تا درباره پمپ و مکمل های مربوط به پمپاژ خون توضیح دهم و همچنین مکمل هایی که باعث پمپ شدن بیشتر جریان خون در بدن می شود. مکمل هایی که به صورت عامیانه آنها را به نام« پمپ » میشناسیم  راستی پمپ چیست و پمپاژ بیشتر خون در رگ ها و عضلات چه مزیتی دارد . برای ساختن یک ساختمان اگر همه مصالح فراهم باشد به طبع اگر کارگر بیشتری داشته باشیم مطالح ساختمانی زودتر و به موقع در دسترس خواهد بود و در نتیجه ساختمان زودتر  ساخته می شود . در بدن هم جریان خون بیشتر اکسیژن و مواد غذایی که بلوک ها و مصالح اصلی ساختمان بدن ما هستند زودتر به بدن می رسند و در نتیجه ماهیچه ها با تغذیه به موقع به بهترین شرایط خواهند رسید. مدت زمان زیادی از معرفی شدن مکمل های پمپاژ خون به بازار نمی گذرد. هدف از مصرف این دسته از مکمل ها

تشدید خون رسانی به بافت ها خصوصا به عضلات، افزایش تمرکز،افزایش روحیه جنگندگی، کاهش محسوس خستگی، گشاد کردن عروق خونی و رگ ریشه دار کردن بدن و موارد مشابه اعلام شده است و حتما تا به امروز نمونه های مختلفی از این سری محصولات را دیده و یا حتی مصرف کرده اید.

نیتریک اکساید

نیتریک اکساید که به نام نیتروژن اکساید نیز نامیده می شود در حقیقت فرمول شیمیایی مونواکسید نیتروژن بوده و به صورت اختصاری  نمایش داده می شود در اصل نوعی رادیکال آزاد است ودر علم ودر صنعت شیمی از آن استفاده های متعدد می گردد این مولکول در اصل پایه و اساس اغلب مولکول هایی است که امروزه آن ها را به عنوان مکمل های پمپاژ خون می شناسید ومورد استفاده قرار می دهید.

آمیل نیتریت و نیترو گلیسیرین

دربدن پستانداران که آدمی نیز جزء همین دسته محسوب می شود این مولکول در فعل و انفعالات  مختلف فیزیولوژیکی و پاتو بیولوژیکی نقش ایفا می کند. این مولکول نوعی تر کیب بسیار قدرتمند با نیمه عمری بسیار کوتاه است که موجب باز شدن شدید عروق خونی می گردد. فرم های مختلف اولیه  ودارویی این مولکول به نام آمیل نیتریت ونیترو گلیسیرین از سال ها قبل در در علم پزشکی مورد استفاده قرار می گرفت.

مکمل های پمپاژ

چند سالی است که فرم هایی از این مولکول در ترکیب برخی مکمل های غذایی نیز وارد شده ودر نهایت مکمل هایی برای باز کردن عروق خونی و برای تشدید خون رسانی تولید و به بازار عرضه شده است. در برخی از موارد مخصوصا در نخستین ماه هایی که این دسته از مکمل ها عرضه می شدند وجود مقداری نیتریک اکساید برای رسیدن به مکمل پمپاژ خون کفایت می کرد و به مرور زمان در کنار این مولکول ترکیبات دیگری همانند آرژینین و غیره را نیز به ترکیب اصلی این دسته از مکمل ها افزودند تا اثراتی نظیر افزایش محسوس فشار خون ودیگر اثرات نیز به اثرات اولیه ی این ماده که همان باز شدن عروق خونی باشد افزوده شده و افرادی که از این مکمل ها بهره می گیرند اثرات قابل قبول تر و  محسوس تری دریافت کنند.

البته باید اشاره کنیم که نیتروژن اکساید نباید با نیتروز اکساید که نوعی گاز بیهوشی بوده و در اتاق های عمل برای بیهوش کردن بیمار از آن استفاده می شود اشتباه گرفته شود که این دو، دو مقوله ی جدای از هم هستند.

نیتریک اکساید و جایزه نوبل

جالب است بدانید در سال ۱۹۹۸ جایزه نوبل به تحقیقاتی که در زمینه اثرات نیتریک اکساید در بدن انجام گرفته بود تعلق گرفت و این امر نشان دهنده ی اثرات حیاتی وصد البته عمق دانش بشری در این زمینه بوده است و صد البته مکمل سازان از این مسئله نیز برای تبلیغ مکمل هایی که با محوریت این مولکول ساخته بودند بهره ها می گرفتند و می گیرند

موارد مصرف

ورزشکاران از این دسته از مکمل ها به عنوان مکمل های پیش از تمرین بهره میگیرند تا در حین تمرین با افزایش میزان انرژی موجود در بدن ,تمرین موثر تری داشته باشند . همچنین از این دسته از مکمل ها برای افزایش پمپاژ خون به  درون عضلات وبرای دم انداختن عضلات نیز بهره میگیرند.

اثرات منفی

ممکن است با مصرف مکمل های غذایی در کنار اثرات  مثبتی که از آنها می نگرید  اثرات منفی آزار دهنده ای را  نیز تجربه کنید . این دسته ازاثرات منفی  را الزاما نمی توان در فهرست عوارض جانبی ذکر کرد . چرا که گذرا بوده و صدمات جدی نیز به فرد وارد نمی کند . از جمله این تاثیرات منفی که ممکن است با مصرف مکمل های پمپاژ خون دامنگیر افراد شود می توان به موارد زیر اشاره نمود

حالت تهوع

ممکن است با مصرف  مکملهای سری پمپاژ دچار حالت تهوع شده ویا حتی استفراغ هم بکنید. این مورد را همواره مد نظر داشته باشید که این اثر منفی ممکن است با مصرف این دسته از مکمل ها رخ بدهد و درست به همین دلیل نیز استفاده از دزهای سنگین این سری مکمل ها مخصوصا برای افرادی که برای نخستین بار از این دسته از مکمل ها استفاده میکنند توصیه نمی شود و افرادی هم که یدی طولا در مصرف این دسته از مکمل ها دارند نیز زمانی که نمونه ی جدیدی از این سری مکمل ها را مصرف می کنند ترجیحا باید از دزهایی پایین تر از دزهای توصیه شده استفاده کرده و اثرات مکمل بر بدن را تست زده و سپس به تدریج دز مصرف را افزایش دهند .توجه داشته باشید که سروینگ سایزی که بر روی خود این سری از مکمل ها درج شده است عموما برای افراد سنگین وزن و ورزشکاران کار کشته می باشد و در صورتی که کار کشته نیستن و وزن بالایی ندارید سروینگ سایزهای ذکر شده برای شما دست کم در نخستین روزهای مصرف آزار دهنده خواهد بود.

اسهال

رویت شده است که افرادی با مصرف مکمل های پمپاژ خون اسهال شده اند. ممکن است قلابی بودن مکمل ها نیز مسبب این مشکل بشود ولی در این مورد مکمل های پمپاژبه مصرف اسهال شدن کسی که از این دسته از مکمل ها استفاده میکند نمیتوان یقین کرد که مکمل مصرف شده قلابی بوده است.با مصرف پمپاژخون های اصل نیز گاهی ممکن است فرد دچار ابن مشکل گردد.

سر درد

گفتیم در بدنه ی این دسته از مکمل ها علاوه بر نیتریک اکساید عموما از ترکیبات دیگری نیز استفاده می کنند و همین مسله نیز بر قدرت اثر این مکمل ها می افزاید.افزوده شدن بر قدرت اثر این دسته از مکمل ها گاهی ممکن است در کنار اثرات  خیره کننده ای که این دسته از مکمل ها بر جای می گذارند تاثیرات آزار دهنده ای همانند سر درد نیز به دنبال داشته باشند.

بی خوابی

از شایع ترین اثرات آزار دهنده ای که این دسته از مکمل ها بر جای می گذارند و عموما به دلیل وجود ترکیباتی همانند کافئین و غیره در ترکیب این دسته از مکمت ها نیز هست می توان به بیخوابی های شدید شبانه پس از مصرف این مکمل  ها اشاره نمود .این که این دسته از مکمل ها کمک میکند تا تمرینات موثر تری داشته  و با قدرت توان  و انرژی  افزون تری به نبرد با وزنه ها بروید ولی همینکه خوب خوب شبانه را مختل میکند زمینه برای ورود به فاز تمرین زدگی مهیاتر خواهد شد و ضمنا با مختل شدن خواب خوب شبانه زمینه برای کاتوبولیسم و افت وزنی و حجمی نیز آماده تر خواهد شد و از این رو میتوان چنین استنباط کرد که بی خوابی ناشی از مصرف این دسته از مکمل ها نه تنها اثرات خیره کننده ی آنها در حین تمرین را با خود شسته می برد بلکه تبعاتی که خود همین بیخوابی های ممتد شبانه ممکن است به دنبال داشته باشد چه بسا که از فواید مصرف این دسته از مکمل ها پر رنگ تر بوده است و خواهد بود۰

نوسانات فشار خون

نوسانات فشار خون نیز یکی دیگر از تبعات مصرف مکمل های پمپاژ خون است که ممکن است گاه فرم آزار دهنده به خود بگیرد. در برخی موارد حتی رویت شده است افراد به دنبال استفاده از مکمل های پمپاژ خون با بالا رفتن بیش از حد فشار خون مواجه شده و حتی در حین تمرین خون دماغ نیز شده اند. اشاره به این مهم را ضروری می دانم که خروج خون از طریق دماغ به نوعی سوپاپ اطمینان بدن است تا بدین ترتیب از حجم وبه دنبال آن از فشار خون کاسته شود تا از پارگی عروق خون رسان به مغز و سکته های مغزی جلوگیری گردد.

مکانیسم اثر نیتریک اکساید

مواری که به آنها اشاره شد عوارض استفاده از مکمل های پمپاژ خون نبودند و صرفا اثزات گاها  آزار دهنده ای بودند که ممکن است با مصرف این سری از مکمل ها برای فرد حادث شود.گفتیم نیتریک اکساید موجب افزایش قطر عروق خونی شده و خون رسانی به بافت ها را تشدیدو تسهیل می کند و حتما میدانید زمانی که قطر رگ های خونی زیادتر شدند قاعدتا فشار خون باید کاهش یابد ولی در عمل می بینیم که این سری مکمل ها  در کنار باز کردن عروق خونی موجب افزایش فشار خون نیز میشود.گفتیم که در ترکیب این دسته از مکمل ها به جز نیتریک اکساید ترکیبات دیگری نیز بکار گرفته می شوند که این ترکیبات به بالا رفتن فشار خون کمک می کنند در ثانی خود بدن سیستم هوشمند کنترل فشار خون دارد و زمانی که شما با وارد کردن نیتریک اکساید به بدن خود موجب افزایش قطر عروق  خونی شده اید بدن برای ثابت نگه داشتن فشار خون ترفندهای متعددی را به کار میبرد که از جمله میتوان به افزایش حجم خون اشاره کرد و این دقیقا همان چیزی است که موجب تورم رگ های خونی و پمپ شدن عضلات ما می شود. درست به همین دلیل نیز  توصیه می شود که با مصرف این دسته از مکمل ها باید آب فراوان نیز وارد دستگاه گوارش کنید تا بدن در ثابت نگه داشتن و در افزایش جزئئ و به دور از خطر و به دور از ریسک فشار خون آب کافی در اختیار داشته باشد.

عوارض جانبی مکمل های پمپاژ

با عنایت به این که مکمل های پمپاژ مکمل های قدرتمندی هستند می توان انتظار داشت که استفاده از آنها ممکن است با عوارضی همراه باشد که جمله ی این عوارض می توان به موارد زیر که اهم موارد هستن اشاراتی داشت.

آریتمی قلبی

این عارضه که به بی نظمی در ضربان قلب نیز شناخته می شود ممکن است در برخی از افرادی که از این دسته از مکمل ها استفاده می کنند بروز کند به این معنی که نا هماهنگی  هایی در ضربان منظم قلب افرادی که از این دسته از مکمل ها استفاده می کنند دیده شده است این بی نظمی در کارکرد قلب ممکن است به بستری شدن فرد در بخش قلب و عروق نیز ختم شود.اشاره به این نکته نیز ضروری است که این عارضه ممکن است بر روی برخی از افرادی که از این مکمل ها استفاده میکنند بروز کند و الزاما به این معنی نیست که تمام استفاده کنندگان از این سری مکمل ها دچار این عارضه گردند.

افزایش فشار خون

این عارضه نیز از شایعترین عوارض جانبی این دسته از مکمل ها که در مورد برخی از اافراد در شدت های بالا بروز کرده و فرد را زمین گیر می کند در برخی موارد فشار خون برخی از کسانی که  از این دسته  از مکمل ها استفاده می کنند به حدی بالا میرود که حتی ممکن است  این افراد خون دماغ شوند حتما میدانید که افزایش فشار خون سوای اینکه در طولانی مدت ممکن است موجب بروز نارسایی های کلیه  و کبد گردد در کوتاه مدت نیز ممکن است به پارگی عروق خون رسان به مغز گردد که به اصطلاح از این عارضه به نام سکته های مغزی یاد میشود و درست به همین دلیل نیز همواره توصیه کرده ام که در کار با مکمل های پمپاژ خون نهایت دقت و احتیاط را باید داشته باشید.

افد قند خون

در برخی موارد رویت شده است که برخی از افراد به محض استفاده از مکمل های پمپاژ خون با افت شدید قند خون  و با لرزش دست و تبعات منفی آن رو در رو میشوند این عارضه و این حالت نیز بر خلاف آن چیزی که گاها دیده می شود دال بر قلابی  بودن مکمل نبوده  وبا مکمل های اصل نیز ممکن است در مورد برخی از افراد رخ بدهد.

افت شدید فشار خون

مکمل های پمپاژ خون غالبا با افزایش محسوس فشار خون همراه هستند ولی با این وجود ممکن است در برخی از افراد در اثر واکنشی که بدنشان  به مواد موثر موجود در این سری مکمل ها نشان میدهد با خوردن این سری از مکمل ها با افت فشار خون و تبعات منفی آن رو در رو شوند .ناگفته پیداست بروز اختلال در فشار خون در اثر مصرف این دسته از مکمل ها را الزاما نمیتوان به عنوان افزایش فشار خون معنی کرده و از داروهای کاهنده ی فشار خون  برای بهبود استفاده نمود چه بسا که ممکن است فرد با افت فشار خون مواجه شده باشد و ما هم بدون اینکه فشار خون وی را اندازه گرفته باشیم به استناد به اینکه مکمل های پمپاژموجب افزایش فشار خون می شوند بالا بودن فشار خونرا برای فرد متصور شده و با دارو اقدام به کاستن از فشار خون وی کنیم و فجایع بعدی رقم بخورد.

توصیه های ایمنی

همانگونه که دیدیم مکمل های پمپاژ مکمل های کم خطری نیستن و در کار با این دسته از مکمل ها باید نهایت دقت و احتیاط را داشت.توصیه می شود قبل از اقدام به خوردن این سری از مکمل ها و قبل از اقدام به تجویز این سری از مکمل ها به فرد با سنجش میزان فشار خون از نرمال بودن آن حصول اطمینان کنید.همچنین این دسته از مکمل ها موجب بر هم ریختن ریتم خواب شبانه می شوند و از این رو استفاده از این سری مکمل ها برای کسانی که به  هر دلیلی اعم از طبیعی یا غیر طبیعی با اختلال در خواب شبانه  مواجه  بوده  و بدون مصرف این دسته از مکمت ها نیز در خواب شبانه مشکل دارن ابدا توصیه نمیشود چرا که در این صورت مصرف این دسته از این مکمل ها نیز مزید بر علت شده و فرد خواب شبانه ی  قابل قبولی نخواهد داشت  و بدن وارد فاز تمرین زدگی و کاتابولیسم خواهد شد.

فرم دارویی

این دسته از مکمل ها غالبا به صورت پودر و قرص  و کبسول وارد بازار می شوند .در مورد نمونه هاییکه به صورت پودر وارد بازار می شوند باید این مهم را به دقت در نظر داشته باشید که برای حل کردن  آن در آب باید ابتدا آب کافی به میزان  دست کم ۳۰۰ سی سی در لیوان یا شکر ریخته  و سپس مقدار لازم از پودر مکمل پمپاژ را ریخته  و بدن اینکه در شکر ببندید آرام محلول  را بهم بزنین تا محلولی یک دست فراهم  گردد وسپس آن را میل کنید.هم زدن شدید این سری مکمل ها همانند آنچه که در مورد پروتئین ها رخ می دهد اولا ممکن است  منجر به ترکیدن ویا دست کم وا رفتن ویا باز شدن درب شیکر گشته و موجب پاشیده شدن و غیر قابل کنترل مایع به بیرون گردد در ثانی اگر چنین حادثه ایی نیز رخ نداد با عنایت به خروج گاز این مایع از اثرات مکمل کاسته خواهد شد.

مراقب نمونه های قلابی باشید

سوابق بر این اوضاع حاکم بر بازار مکمل های غذایی ایجاب میگردد تردید داشته باشی مکملی که در دست گرفتی ممکن است قلابی باشد ولی باور بفرمایید اوضاع در طی این چند سال اخیر به قدری اسف بار شده است که من شخصا در داخل ایران زمانی که مکملی در دست میگیرم بنا را بر قلابی بودن آن می نهم مگر اینکه عکس آن ثابت شود به موازات مکمل های اسید آمینه و پروتئین ها مکمل های چینی و حتی از دم قلابی از سری مکمل های پمپاژخون نیز به فراوانی در بازار موجود است و در مورد این سری مکمل ها بایر هشدار بدهم که در ساخت این سری از مکمل ها از دزهای بالای داروهایی استفاده شده است که موجب افزایش بسیار شدید فشار خون میگردد و به قیمت های بسیار نازل در داروخانه ها یافت  میگردد و بدیهی است استفاده از این مکمل های قلابی و حتی چینی سبب می شود تا دزهای بسیار بالایی از دارو های افزاینده ی فشارخون و تشدید کننده ی پمپاژ خون وارد بدن می گردد و طبیعی است که این دزها موجب بروز تبلیغات منفی شدید گردد که سکته های مغزی و پارگی عروق خونی اطراف شبکیه ی چشم و تاری دید و ضعیف شدن بینایی و حتی کوری ممکن است از این سری تبعات باشد.۲۸ دیدگاه برای “پمپ و مکمل های مربوط به پمپاژ خون”

 • مسعود می‌گه:

  ممنون خیلی استفاده کردم از مطالبتون….

  ولی جواب یه سوالم رو نگرفتم اینکه مصرف پمپ تاثیر مثبتی رو مصرف بقیه مکمل ها مثل پروتیین وی داره یا نه؟
  یعنی این گشادی عروقی که میده سبب میشه تا جذب پروتیین بهتر صورت بگیره ؟

  من میخوام یه وی گلد و کارنیور مس همراه پمپ بولناکس استک کنم…به نظرتون تاثیری داره زمانی که پمپ رو از این استک حذف کنم؟
  مرسی

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   عزیزم در یک کلمه گفتم اگر پروتئین و مواد غذایی را به عنوان بلوک های ساختمان بدانیم پمپ به مثال کارگران بیشتر هستند. کارگران زمانی ساختمان می سازند که مصالح فراهم باشد. . پس باید با پمپ یک تغذیه درست و مکمل اصل داشته باشید

 • علی می‌گه:

  سلام .
  ۱ – سکس با جنس مخالف چه مشکلاتی در بدنسازی دارد ( ۲ بار در هفته مشکلی نداره ) !؟
  ۲ – خود ارضایی چه عوارش هایی در بدنسازی دارد ؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، اگر پروتئین و غذای شما خوب باشد و استراحت هم داشته باشید هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی شود. البته بعضی از کارشناسان عقیده دارند در اثر ارضا شدن مقداری هورمون تستسترون هم از بین می رود. ولی این هورمون از دست رفته به حدی نیست که بخواهد باعث تخریب شود و این مقدار سکس مشکلی ایجاد نمی کند. و اما خود ارضایی به چند دلیل مشکل دارد یکی اینکه برای انجام این کار محدودیت ندارید و دیگری اینکه از لحاظ روحی شما را دچار اختلال می کند. وگرنه از لحاظ جسمی فرقی با سکس طبیعی ندارد. و در دین مبین اسلام هم افراط و تفریط در هر کاری دچار اشکال است

 • محمود می‌گه:

  سلام.ببخشید برای من ک یک فوتبالیستم یک پمپ خوب معرفی کنین.چند دقیقه قبل از تمرین باید استفاده شه..ممنونم.

 • مجید می‌گه:

  سلام موقع تمرین خوب انرژی میده ولی موقع خواب پدرتو در میاره

 • مجتبی می‌گه:

  سلام.میخواستم بدونم چه راه کاری وجود داره واسه مقابله با افت قند خون بعد از مصرف پمپ؟چند نمونه پمپ امتحان کردم ولی بازم این مشکل وجود داره.ممنون

 • ایمان می‌گه:

  آدم میخواد بعد از مصرف این همه مشکلات واسش پیش بیاد اصلن ورزشکار نشه و بره معتاد بشه بهتر نیست؟؟؟؟

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   سلام دوست عزیز. ورزشکار شدن علاقه می خواهد. خوب شما مکمل مصرف نکن. و طبیعی ورزش کن. راه اعتیاد هم باز هستش خیلی ها رفتند و پشیمون هستند. خود دانی

 • شایان می‌گه:

  سلام …من هشت ماهه که بدن سازی کار میکنم چند وقته پمپ {MusclePharm Assault}..تهیهکردم میخواستم بدونم چطور باید مصرف بشه و چه تاثیراتی داره

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام . درباره پمپ ها کامل توضیح دادم مقاله را به دقت بخوانید. پمپ معمولاً بعد صبحانه و قبل تمرین مصرف می شود. اطلاعی از مکمل مصرفی شما ندارم که چند میلی گرم می باشد . به صورت قرص یا کپسول است یا به صورت پودر. برای اطلاعات بیشتر به تلفن من زنگ بزنید۰۹۱۰۰۱۴۳۷۳۰

 • مهدى می‌گه:

  سلام ، ممنون از توضیح علمى عملکرد پمپ که هرکسى این علم رو نداره ، اگه امکانش هست در مورد مصرف قرص winstrol هم توضیح مختصرى بفرمایین و اینکه مصرف این استروئید با دوز کم دو مدت کوتاه میتونه عوارض داشته باشه یا خیر؟ و اینکه چه راه هایى براى مقابله با ساید افکت ها وجود داره
  ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با سلام ، به چشم مهدی جان . در قسمت استروئید ها استانازلول تزریقی یا وینسترول را کامل توضیح دادم . می توانید مطالعه بفرمائید. قرص وینسترول هم خوراکی این هورمون یا استروئید می باشد و چون از راه گوارش جذب می شود و خوراکی می باشدبه طبع عوارض بیشتری را نصیب مصرف کننده می کند. معمولاً داروهای تزریقی عوارض کمتری دارند. بازم به چشم

 • ارش می‌گه:

  سلام ممنونم از توضیحات خوبتون
  من چند سال بکس کار کردم و ول کردم و الان یک ماه هست که دوباره بطور حرفه ای شروع کردم
  من قبل تمرین یک قرص امینو و گلوتامین و پمپ(پودر) یک قاشق قضا خوری مصرف می کنم می خوام بدونم که با هفته ای ۳ بار حجم خوبی میگیرم بعد ۳ماه یا باید استرویید مصرف کنم و وزنه بزنم به همراه بکس
  ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   با  سلام ، سعی کنید با یک برنامه غذایی خوب و اصولی حجمبگیرید. دنیای استروئید ها خطرناک هستش مخصوصاً که تا دلت بخواهد استروئید های تقلبی زیاد شده و نحوه مصرف و دوز مصرفی باید کاملاً دقیق و زیر نظر یک فرد مطمئن و آگاه باشد.

 • حامد می‌گه:

  با سلام من چند روز هست که از پمپ رد وایلر اولیمپ استفاده میکنم که دچار بی خوابی شدید شدم و دست چپم توی خواب حالت گز گز و خواب رفتگی پیدا میکنه میشه علت رو توضیح بدین ،ممنون

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   پمپ ها با زیاد شدن جریان خون و ترشح نیتریک اکساید باعث این حالت ها می شوند. سعی کنید دوز مصرفی را کم کنید. مشکلی پیش نخواهد آمد

 • بابک می‌گه:

  سلام خسته نباشید ، خواستم بدونم پمپ دوپینگ محسوب میشه ؟ و چه مدت در بدن وجود خواهد داشت ؟ ممنون از شما

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   خیر پمپ از آرژینین ساخته شده است با ترکیبات عالی تر . مکمل بوده و دوپینگ محسوب نمی شود. مگر اینکه داخل به ظاهر پمپ چیز دیگری باشدو پمپ شما تقلبی باشد

 • علی می‌گه:

  سلام مرسی که انقد دقیق و با حوصله توضیح دادین ای کاش یک کانال تلگرام هم درست میکردید که اطلاعات راحت تر و سریع تر در دسترس قرار میگرفت بازم ممنون

 • حسین می‌گه:

  سلام .من میخواستم دوره بردارم بعد ماه رمضان.بهم پیشنهاد شده وی ۱۰۰ درصد و پمپ evl استفاده کنم.اما با خوندن مقالتون ترسیدم.میشه راهنماییم کنید.وزنم ۸۳٫سن۲۰٫قد۱۷۵٫سابقه ی بیماری خاصی ندارم ۵ ماه هم بدنسازی کار کردم.
  راستی من میخوام در رمضان ۲۰دقیقه قبل افطار بدوم تا برای دوره بعد رمضان آماده شم.چه پیشنهاد تغذیه ای و تمرینی برای کم نشدن عضلاتم تو این ماه دارید.

  • اسماعیل جعفرپور می‌گه:

   مقاله من درباره تغذیه ماه رمضان را بخونید. دوست عزیز خوردن یه مکمل که دوره نیست . اصلا دوره یعنی چی ؟ آیا خوردن مکمل و غذا میشه دوره ؟ چه دوره ای ؟؟ میتوانی وی مصرف کنی و مصرف وی ترس ندارد. بجای پمپ هم آرژینین مصرف کنید

 • محمد می‌گه:

  سلام من پمپ razor 8 گرفتم بعد وقتی بازش کردم پلمپ داخلیش باز شده بود و اینکه پمپش گوله شده بود میخواستم بدونم تقلبیه؟

 • مصطفی می‌گه:

  سلام خسته نباشی
  ممنون از اطلاعاتی ک گذاشتین
  من میخاستم مکمل بگیرم یکم حجم بیارم میخاستم ببینم این سه تا چیزی ک مد نظر خودمه خوبه یا ن
  کربو / گلوتامین / پمپ
  ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهی برای این مطلب بگذارید:


تبلیغات
آمار و اطلاعات
» افراد آنلاین : 8 نفر
» تعداد مطالب : 529
» تعداد نظرات : 7601
» تعداد نویسندگان : 1
» تعداد کل موضوعات : 27

» بازدید امروز : 2738
» بازدید دیروز : 2675
» کل بازدیدها : 13326335

» میانگین ارسال روزانه : 0.26
» میانگین نظرات روزانه : 3.74

» ورودی گوگل امروز : 22
» تبادل لینک با 4 سایت


CLOSE
CLOSE